„Wrogowie z lodówki, czyli mikroflora Twojej kuchni"
To temat kolejnego spotkania w ramach „Medycznej Środy” - cyklu wykładów popularnonaukowych organizowanych przez Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.
Tym razem pod lupą specjalistów znajdzie się kuchnia, która jak mówią organizatorzy - podobnie jak toaleta jest najbardziej „urozmaiconym” pod względem mikrobiologicznym miejscem w każdym domu. Mowa będzie więc m.in. o drobnoustrojach związanych z żywnością, które mogą stwarzać poważne ryzyko dla zdrowia.
Uczestnicy wykładu dowiedzą się też, jak prawidłowo przechowywać jedzenie w lodówce i jak dbać o przybory stosowane w kuchni.
„Medyczna Środa” już dziś o godz.18:00 w auli Collegium Medicum UMK przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy. Wykład wygłosi dr inż. Krzysztof Skowron z Katedry i Zakładu Mikrobiologii. Wstęp wolny.
Zobacz także
NASA udostępniła kolejne zdjęcia z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba [zdjęcia]
2022-07-12, 18:07Najgłębszy obraz Wszechświata w podczerwieni, widmo atmosfery planety pozasłonecznej, dwie mgławice i grupa galaktyk - to obiekty pokazane we wtorek przez NASA, na kolejnych zdjęciach z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba. Czytaj dalej »
Wynalazki naukowców z bydgoskiego UKW docenione na targach w Japonii
2022-07-12, 09:00W pierwszych dniach lipca, w japońskim Kyoto odbyły się Międzynarodowe Targi Designu oraz Innowacyjności JDIE. Nagrodzono tam aż dziewięcioma medalami siedem wynalazków z bydgoskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Czytaj dalej »
Profesor UKW z ministerialnym grantem na badanie pierwszej historii Polski
2022-07-08, 11:35Ponad pół mln zł wynosi kwota, jaką minister edukacji i nauki dofinansował projekt „Chronica Polonorum Macieja z Miechowa - tłumaczenie i edycja”. Kierownikiem badań jest prof. Sławomir Zonenberg z Wydziału Historycznego Uniwersytetu… Czytaj dalej »
Stypendia dla wybitnych młodych naukowców. W regionie prym wiedzie UMK
2022-07-05, 09:09Minister Edukacji i Nauki przyznał stypendia 215 młodym naukowcom, w tym 37 doktorantom. W tym gronie znalazło się 15 osób z kujawsko-pomorskich uczelni. Większość reprezentuje UMK Toruń. Czytaj dalej »
Maturzyści z niecierpliwością czekali na wyniki egzaminów i wreszcie się doczekali!
2022-07-05, 07:27Ministerstwo Edukacji i Nauki i Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłoszą we wtorek (5 lipca) przed południem ogólnopolskie wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych, ale abiturienci mogą sami sprawdzić swoje wyniki w systemie, które… Czytaj dalej »