Cyfrowy sygnał Polskiego Radia - w Łodzi i Opolu
Polskie Radio rozpoczęło nadawanie cyfrowe w aglomeracjach łódzkiej i opolskiej. To kolejne miasta po Warszawie, Katowicach, Wrocławiu i Szczecinie, w których można odbierać sygnał radia cyfrowego.
Mieszkańcy tych miast mogą odbierać Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Czwórkę, Polskie Radio dla Zagranicy, kanały publicznych rozgłośni lokalnych oraz nadające dotychczas wyłącznie w internecie PR 24 i nowe Radio Rytm. By odbierać sygnał cyfrowy, należy posiadać radioodbiornik cyfrowy działający w systemie DAB Plus.
W październiku sygnał cyfrowy miał zostać włączony także w Poznaniu. Naczelny inżynier Polskiego Radia Paweł Mathia poinformował PAP, że publiczny nadawca musiał jednak unieważnić przetarg na wykonawcę w aglomeracji poznańskiej, ponieważ oferta przekraczała wartość zamówienia. Polskie Radio ogłosiło drugi przetarg na tę inwestycję. Nadawanie cyfrowe ma zostać uruchomione w stolicy Wielkopolski na początku 2015 r.
Zgodnie z planem w przyszłym roku cyfrowy sygnał radiowy będą mogli odbierać mieszkańcy w miastach i okolicach: Bydgoszczy, Koszalina, Olsztyna, Zielonej Góry, Białegostoku, Lublina, Rzeszowa. Programy Polskiego Radia drogą cyfrową na obszarze całego kraju będzie można odbierać od końca 2020 r. Nie będzie się to jednak wiązało z wyłączeniem emisji analogowej.
Jak podało w poniedziałek Polskie Radio, obecnie łączny zasięg emisji DAB Plus w Polsce obejmuje blisko 9 proc. terytorium i blisko 10 mln populacji kraju. (PAP)
Zobacz także
Microsoft i Orange podpisały porozumienie ws. inteligentnych miast
2015-09-23, 14:17Dyrektor polskiego oddziału Microsoft Ronald Binkofski i wiceprezes zarządu Orange Polska Mariusz Gaca podpisali w środę podczas warszawskiego forum Smart City porozumienie o współpracy i dzieleniu się wiedzą ekspercką w obszarze… Czytaj dalej »
Wielka awaria komunikatora Skype
2015-09-21, 17:29W Skype ie wystąpiła w poniedziałek awaria uniemożliwiająca wykonywanie połączeń - przyznał właściciel popularnego komunikatora internetowego firma Microsoft, potwierdzając nieprawidłowości zgłaszane przez użytkowników na… Czytaj dalej »
Profile stałych klientów podstawą sukcesu sklepów internetowych
2015-09-20, 10:38Sklepy internetowe są w stanie budować profile preferencji swoich klientów w oparciu o dane pozostawiane w trakcie zakupów. Kluczem do ich sukcesu jest znajomość preferencji stałych klientów - twierdzi ekspert w rozmowie z PAP. Czytaj dalej »
Zdaniem eksperta, Facebook nie wprowadzi "anty-lajków"
2015-09-19, 11:18Mark Zuckerberg zapowiedział, że Facebook poszerzy możliwość oceniania treści przez użytkowników o nowy przycisk. Ma to być odpowiedź na liczne petycje o wprowadzenie 'dislike'ów'. Eksperci wskazują na przeciwskazania do takiego… Czytaj dalej »
PAN otworzyła centrum badawcze, które zajmie się energetyką
2015-09-17, 19:12Prace m.in. nad technologiami na rzecz energetyki odnawialnej prowadzone będą w Centrum Badawczym „Konwersja Energii i Źródła Odnawialne” Polskiej Akademii Nauk. Placówkę otwarto w czwartek w podwarszawskiej Jabłonnie. Czytaj dalej »