Niemiecka drużyna piłkarska korzysta z najnowocześniejszych technologii Adidasa
Aby wygrać Puchar Świata trzeba przejść zwycięsko przez kilka etapów, łącznie z finałowym, najbardziej emocjonującym. Wymaga to wyczerpujących przygotowań i treningów, przestrzegania ścisłego harmonogramu, podporządkowania się drakońskiemu reżimowi, co przynosi efekt w postaci maksymalnej wydolności i sprawności piłkarzy podczas meczu.
Utrzymanie najwyższych parametrów organizmu zawodnika, zarządzanie zmęczeniem i unikanie urazów są coraz bardziej znaczącymi kryteriami zwycięstwa a równocześnie kluczowym celem trenerów.
W przypadku reprezentacji Niemiec, która w Brazylii doszła już do półfinału, przygotowanie zawodników odbywa się w oparciu o najlepsze dostępne metody. Dzięki połączonym siłom dwóch światowych liderów – firmy EXOS, specjalizującej się w zintegrowanym szkoleniu zawodników pod kątem uzyskiwania maksymalnej wydolności zawodników i Adidas miCoach elita Team System, można być pewnym, że zawodnicy będą w najwyższej formie w dniu meczu.
Team Elite miCoach to zaawansowany system monitoringu fizjologicznego. Jego najważniejszym elementem jest niewielkie urządzenie PLAYER_CELL, noszone podczas treningu, wraz z podłączonymi do niego czujnikami TECHFIT. Czujniki zostały wkomponowane w materiał tkaniny, z której uszyto koszulki. System mierzy prędkość i przyspieszenie, przebyty dystans, a także tętno oraz moc poszczególnych zawodników w trakcie szkolenia. Wszystkie te parametry obserwowane są na żywo na ekranach iPadów trenera i specjalistów z EXOS, którzy na ich podstawie podejmują odpowiednie decyzje. Są również rejestrowane, co pozwala na późniejszą, dogłębną ich analizę.
Zobacz także
Języki programowania, których warto nauczać w szkołach
2018-06-21, 07:17JavaScript, Python, Java, HTML/CSS, PHP i C Sharp - to przykłady języków programowania, od których warto zacząć naukę w szkołach. Uważane są za najbardziej pożądane przez pracodawców z sektora IT i łatwe do przyswojenia przez… Czytaj dalej »
Naukowcy odkryli nowe wirusy u małych ssaków
2018-06-16, 08:08Nieznane dotychczas gatunki wirusów występujące u małych ssaków odkryli naukowcy z Polski i USA w ramach międzynarodowego projektu. Badacze sprawdzają też, czy wirusy te mogą się przenosić na ludzi. Czytaj dalej »
PE na finiszu prac ws. wywołującego emocje prawa dotyczącego internetu
2018-06-15, 10:25Czy serwisy internetowe powinny weryfikować, co zamieszczają ich użytkownicy? Gdzie powinna kończyć się kontrola? Czy trzeba bardziej chronić twórców? - na te pytania będą musieli sobie odpowiedzieć europosłowie przed przyszłotygodniowym… Czytaj dalej »
PE chce wzmocnienia obrony cybernetycznej w UE i jej współpracy z NATO
2018-06-14, 19:08Konieczność zdecydowanej reakcji UE na ataki cybernetyczne Rosji, Chin i Korei Północnej, utworzenie europejskiego zespołu szybkiego reagowania w dziedzinie cybernetycznej i utrzymanie strategicznych więzi UE-NATO - to założenia przyjętych… Czytaj dalej »
Poczta Polska oraz NCBR będą współpracować przy projekcie auta elektrycznego
2018-06-14, 13:31Poczta Polska oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju będą współpracować na rzecz rozwoju elektromobilności w Polsce. Jednym z efektów ma być opracowanie projektu auta elektrycznego przeznaczonego na potrzeby narodowego operatora p… Czytaj dalej »