"Rzeczpospolita": Tablety i smartfony zdobywają polski rynek
Za 5 lat tablet będzie miał już niemal co trzeci Polak, a smartfony zdecydowana większość - pisze "Rzeczpospolita", powołując się na raport firmy doradczej PwC.
W Polsce urządzenia te cieszą się większą popularnością niż w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. I ta tendencja ma się utrzymać. PwC ocenia też, że w Polsce już w 2015 r. smartfonów będzie w użyciu więcej niż tradycyjnych komórek. A w 2018 r. ich liczba ma sięgnąć aż 44 mln i smartfona będzie mieć trzech z czterech właścicieli telefonu komórkowego.
Tablet zaś pod koniec br. będzie miało 4 mln Polaków (ok. 10 proc.), choć jeszcze w ub.r. było to o połowę mniej. A w 2018 r. będzie ich na polskim rynku już 12 mln - szacuje firma doradcza.
W porównaniu z konsensusem różnych prognoz dla polskiego rynku tabletów nasza jest dosyć ostrożna - zaznacza analityk PwC Adam Głąb.
Jeśli spełni się ta prognoza, w Polsce nasycenie elektronicznymi tabliczkami przez następnych 5 lat będzie wyższe niż w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Na koniec br. tablet będzie tam mieć 8,1 proc. ludzi, a w Polsce - 9,7 proc., zaś w 2018 r. odpowiednio: 27,2 i 30,7 proc.
Więcej na http://www.rp.pl (PAP)
Zobacz także
Prototyp pojazdu Google pojawi się na drogach Północnej Kalifornii w 2015 r.
2015-01-10, 10:15Nie posiada kierownicy, drążka zmiany biegów czy pedału gazu - Google poinformował o zakończeniu prac nad prototypem w pełni autonomicznego pojazdu. Przez ostatnie miesiące pojazd testowano go na zamkniętych torach, w 2015 r. odbędą… Czytaj dalej »
W 2015 czeka nas boom na internet rzeczy
2015-01-09, 09:402015 będzie należał do internetu rzeczy oraz inteligentnych, autonomicznych urządzeń wykorzystujących sieć Wi-Fi i Bluetooth do wymiany informacji - przewidują eksperci Kickstarter. To będzie rok, w którym w projektowanie urządzeń… Czytaj dalej »
Zdaniem naukowców, 1/3 ropy musi zostać w ziemi - dla klimatu
2015-01-07, 19:27Jedna trzecia globalnych zasobów ropy, połowa gazu i ponad 80 proc. pozostałych zasobów węgla musi pozostać w ziemi, jeśli do połowy XXI w. globalne temperatury mają nie wzrosnąć więcej niż 2 st. C powyżej średniej z czasów… Czytaj dalej »
Integracja: do połowy 2015 r. wiele instytucji nie zdąży dostosować stron internetowych
2015-01-06, 19:47Mimo że zostało kilka miesięcy na dostosowanie stron internetowych do międzynarodowego standardu dostępności, wiele instytucji publicznych nie zdąży tego zrobić; o audyt stron zgłasza się kilkanaście podmiotów miesięcznie - powiedział… Czytaj dalej »
Las Vegas: początek targów CES
2015-01-05, 09:06Ochrona zdrowia jest głównym tematem rozpoczętych w niedzielę w Las Vegas prestiżowych targów elektroniki konsumenckiej CES. Na imprezie dominują nowoczesne gadżety. Czytaj dalej »