Nauka się opłaca! Najlepsi uczniowie z regionu odebrali stypendia z rąk marszałka [zdjęcia]
Najlepsi uczniowie nagrodzeni przez marszałka województwa. W Toruniu odbyła się gala stypendialna programów „Prymus Pomorza i Kujaw”, „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza” oraz „Humaniści na start”.
Jak podkreślił marszałek Piotr Całbecki, stypendia to wsparcie dla budżetu domowego w dalszym rozwoju.
– To, co najważniejsze, młodzi ludzie czują się zaopiekowani i poznają rolę samorządu wojewódzkiego. Wszyscy liczymy, że po zdobyciu solidnego wykształcenia zostaną w regionie i będą rozwijać dalej nasze województwo.
– Było ciężko, nie ukrywam. Właściwie od drugiej klasy to były regularne przygotowania do olimpiad, często kilkugodzinne. Natomiast są to przedmioty, które lubię i mnie pasjonują, to na pewno pomagało utrzymać codzienną naukę – Kinga Gruszka z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu.
Część stypendystów zamierza przeznaczyć środki na dalsze pielęgnowanie swoich pasji. – Fundusze pozwolą mi rozwinąć swoje zainteresowania i łatwiej patrzeć w przyszłość. Tym bardziej że wybieram się na studia i pozwoli mi to na takie spokojniejsze studiowanie i rozwijanie swoich pasji i zainteresowań – mówił Adam Hamerliński z Technikum Leśnego w Tucholi.
Stypendia trafiają co miesiąc do prawie 1500 uczniów z Kujaw i Pomorza. Lista tegorocznych stypendystów znajduje się na stronie Urzędu Marszałkowskiego.
Zobacz także
Medyczny Nobel za "wewnętrzny GPS" w mózgu
2014-10-06, 12:15Tegoroczną Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii otrzymali: John O´Keefe oraz małżeństwo May-Britt i Edvard I.Moser za odkrycie w mózgu 'wewnętrznego GPS-u' - neuronów, które umożliwiają orientację w przestrzeni. Nazwiska… Czytaj dalej »
Wiceprezes Google: 135 tys. wniosków o usunięcie wyników wyszukiwania
2014-09-30, 20:47Google otrzymało ok. 135 tys. wniosków o usunięcie blisko pół miliona linków z wyników wyszukiwania - poinformował wiceprezes firmy David Drummond. Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł, że Google ma usuwać linki dotyczące osób… Czytaj dalej »
MKiDN: nie ma jeszcze decyzji ws. objęcia opłatami smartfonów i tabletów
2014-09-30, 19:50Ministerstwo Kultury poinformowało, że nie podjęło jeszcze decyzji, co do objęcia tzw. opłatą reprograficzną m.in. smartfonów i tabletów. Przekonuje jednak, że system opłat od urządzeń i czystych nośników wymaga unowocześ… Czytaj dalej »
Polskie uczelnie bliżej programu jądrowego
2014-09-24, 16:18Politechniki Warszawska i Wrocławska oraz krakowska AGH podpisały w środę umowę o współpracy ze spółką PGE EJ1, odpowiedzialną za budowę elektrowni jądrowej. Ta współpraca jest decydująca dla całego programu - ocenił prezes… Czytaj dalej »
W Sztokholmie stanęło matematyczne drzewo Sierpińskiego
2014-09-23, 20:18Rzeźba w kształcie drzewa, zainspirowana fraktalem skonstruowanym przez wybitnego polskiego matematyka Wacława Sierpińskiego (1882-1969), stanęła we wtorek na placu Wallenberga w Sztokholmie. Instalacja promuje polskie osiągnięcia… Czytaj dalej »