Komfort psychiczny również jest ważny. Przy UKW powstało nowe Centrum Pomocy [zdjęcia]
Centrum Pomocy Psychologicznej przy Wydziale Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oficjalnie otwarte. Nowoczesna jednostka badawczo-rozwojowa działa już od stycznia, a we wtorek odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi. Potem goście mieli okazję zwiedzić cały obiekt i obejrzeć nowoczesne laboratoria.
– Przedsiębiorcy często zgłaszają się do nas z problemem spadku motywacji wśród pracowników. Często związane jest to z Covidem i tuż po nim. Dlatego zachęcamy do wypracowywania, wspólnie z nami, schematów postępowania, przy użyciu zaawansowanej aparatury, biofeedbacku, czy też polisomnografa – aparatu służącego diagnozie zaburzeń snu, ale także wskazywaniu optymalnych pór realizacji poszczególnych powierzonych zadań – mówiła Alicja Malina, dyrektor Centrum Pomocy Psychologicznej.
– To jest pierwsze laboratorium, które wygląda jak mieszkanie. Tu chcemy badać wpływ światła na sen, porównać jakość snu i pracy, oraz wpływ pracy zmianowej – wyjaśnił Tadeusz Procki, specjalista w dziedzinie badania snu.
Budowa centrum kosztowała w sumie 17 milionów złotych, z czego 10 milionów to pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a pozostała kwota złotych pochodzi z budżetu uczelni.
Zobacz także
Start próbnika Parker Solar Probe przełożony
2018-08-11, 11:17Start rakiety nośnej Delta IV Heavy z próbnikiem Parker Solar Probe, który ma się zbliżyć do Słońca, bardziej niż jakikolwiek inny obiekt wysłany dotąd przez człowieka, przełożono z soboty na niedzielę z przyczyn techniczny… Czytaj dalej »
W sobotę start misji NASA w stronę Słońca
2018-08-10, 17:25Na sobotę o godz. 9:33 polskiego czasu zaplanowano wystrzelenie sondy kosmicznej Parker Solar Probe, która zbada Słońce z rekordowo bliskiej odległości. 11 sierpnia to pierwszy z możliwych terminów startu w najbliższych dniach - informuje… Czytaj dalej »
Aplikacja RSO powiadomi o zagrożeniach
2018-08-10, 15:53Pożar? Powódź? Burza, a może korek na autostradzie? O zagrożeniach informuje nowa, zaktualizowana aplikacja RSO. Jest ona częścią Regionalnego Systemu Ostrzegania. Czytaj dalej »
MEN chce, by uczniowie mogli mieć legitymacje szkolne w smartfonach
2018-08-03, 19:29MEN chce, by uczniowie mogli mieć w smartfonie lub innym urządzeniu mobilnym aplikację potwierdzającej posiadanie legitymacji szkolnej. W piątek do konsultacji trafił projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie świadectw, dyplomów… Czytaj dalej »
CNN: piłka, którą Putin dał Trumpowi może zawierać mikrochip
2018-07-26, 19:55Mundialowa piłka, którą rosyjski przywódca Władimir Putin dał prezydentowi Donaldowi Trumpowi, może zawierać mikrochip; według portalu Adidasa jest to standardowe wyposażenie. Firma nie odpowiedziała na pytanie, czy mikrochip mógł… Czytaj dalej »