Wydział Medyczny w Bydgoszczy? Tak, ale pomysł potrzebuje czasu
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zdecydował się odpowiedzieć na konferencję prasową posła Jana Szopińskiego i prof. Macieja Świątkowskiego.
Poseł z ramienia Lewicy i radny Koalicji Obywatelskiej przekonywali we wtorek, że bydgoskie uniwersytety ogólne (jak choćby UKW, czy Politechnika Bydgoska) mogą otrzymać wsparcie budżetowe na organizację takiego Wydziału Medycznego. Miasto posiada bowiem niezbędną do kształcenia lekarzy sieć szpitali, a same uczelnie są dobrze zarządzane.
– Ze strony posła Jana Szopińskiego albo ministerstwa nie wpłynęła jeszcze żadna dokumentacja, ani pismo na uczelnię. Dlatego trudno jest nam oficjalnie się odnosić. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego jest szerokoprofilowy, więc są możliwości rozwoju kierunków okołomedycznych. Jednak, jeśli mówimy o samej medycynie, to jest decyzja do podjęcia na najbliższe lata. To nie jest kierunek, który można otworzyć w ciągu kilku miesięcy czy nawet roku. Zobaczymy, co czas przyniesie – mówił Sebastian Nowak, rzecznik prasowy UKW.
O tym, że rozmowy o ewentualnym powstaniu wydziału trwają, poinformował również poseł PiS Tomasz Latos. Jednak podkreślił że, ta kwestia nie jest prosta i wymaga dyskusji. Politechnika Bydgoska na razie nie komentuje sprawy.
Zobacz także
Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw
2017-11-30, 18:42Liderów Innowacji Pomorza i Kujaw zaprezentowano dziś w Toruniu podczas finałowej gali Forum Ekspansji Internetu Rzeczy. Czytaj dalej »
O Internecie Rzeczy w Toruniu
2017-11-30, 18:37Ma zastosowanie m.in. w służbie zdrowia, energetyce, turystyce czy obsłudze klienta. O Internecie Rzeczy rozmawiano dziś podczas toruńskiego Forum Ekspansji. Czytaj dalej »
Firmy z Doliny Krzemowej zagrożeniem dla wolności internetu
2017-11-29, 20:23Firmy z Doliny Krzemowej są zagrożeniem dla wolności i niezależności internetu - powiedział we wtorek wieczorem szef amerykańskiej Federalnej Komisji ds. Łączności (FCC) Ajit Pai, broniąc propozycji wycofania regulacji gwarantujących… Czytaj dalej »
Z kosmodromu Wostocznyj wystartowała rakieta Sojuz 2.1b
2017-11-28, 09:27Rakieta Sojuz 2.1b wystartowała we wtorek z kosmodromu Wostocznyj - poinformowała rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos. Rakieta wyniesie na orbitę okołoziemską m.in. 14 amerykańskich, szwedzkich, kanadyjskich, niemieckich i japońskich… Czytaj dalej »
Samouczące się systemy informatyczne pomocą dla radiologów
2017-11-28, 09:23Samouczące się systemy informatyczne, które na podstawie zgromadzonych danych i doświadczeń potrafią automatycznie analizować również nowe dane, mogą się okazać pomocne w pracy radiologów. Tego typu rozwiązanie powstaje właśnie… Czytaj dalej »