Wydział Medyczny w Bydgoszczy? Tak, ale pomysł potrzebuje czasu
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zdecydował się odpowiedzieć na konferencję prasową posła Jana Szopińskiego i prof. Macieja Świątkowskiego.
Poseł z ramienia Lewicy i radny Koalicji Obywatelskiej przekonywali we wtorek, że bydgoskie uniwersytety ogólne (jak choćby UKW, czy Politechnika Bydgoska) mogą otrzymać wsparcie budżetowe na organizację takiego Wydziału Medycznego. Miasto posiada bowiem niezbędną do kształcenia lekarzy sieć szpitali, a same uczelnie są dobrze zarządzane.
– Ze strony posła Jana Szopińskiego albo ministerstwa nie wpłynęła jeszcze żadna dokumentacja, ani pismo na uczelnię. Dlatego trudno jest nam oficjalnie się odnosić. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego jest szerokoprofilowy, więc są możliwości rozwoju kierunków okołomedycznych. Jednak, jeśli mówimy o samej medycynie, to jest decyzja do podjęcia na najbliższe lata. To nie jest kierunek, który można otworzyć w ciągu kilku miesięcy czy nawet roku. Zobaczymy, co czas przyniesie – mówił Sebastian Nowak, rzecznik prasowy UKW.
O tym, że rozmowy o ewentualnym powstaniu wydziału trwają, poinformował również poseł PiS Tomasz Latos. Jednak podkreślił że, ta kwestia nie jest prosta i wymaga dyskusji. Politechnika Bydgoska na razie nie komentuje sprawy.
Zobacz także
MŚ 2014 - pierwszy mundial z technologią goal-line
2014-06-10, 17:20Rozpoczynające się w czwartek piłkarskie mistrzostwa świata będą pierwszymi, w których sędziom pomoże technologia goal-line. Pozwala ona stwierdzić, czy piłka minęła linię bramki, czy też została wybita przed nią. System testowano… Czytaj dalej »
Archeolodzy znaleźli fragment meteorytu w szałasie sprzed 9 tys. lat
2014-06-09, 17:25Fragment meteorytu odkryli archeolodzy z Instytutu Archeologii i Etnologii (IAE) PAN w Szczecinie wewnątrz pozostałości szałasu sprzed ponad 9 tysięcy lat w Bolkowie nad jeziorem Świdwie na Pomorzu Zachodnim. Czytaj dalej »
"Rzeczpospolita": Tablety i smartfony zdobywają polski rynek
2014-06-09, 13:40Za 5 lat tablet będzie miał już niemal co trzeci Polak, a smartfony zdecydowana większość - pisze 'Rzeczpospolita', powołując się na raport firmy doradczej PwC. Czytaj dalej »
Rekordowa frekwencja w toruńskim Planetarium
2014-06-08, 20:10Centrum Popularyzacji Kosmosu 'Planetarium - Toruń' w maju odwiedziło 42 677 osób, co jest miesięcznym rekordem frekwencji w dziejach placówki. Dotąd nigdy nie udało się przekroczyć granicy 40 tys., a tylko trzy razy liczba gości… Czytaj dalej »
Polski pawilon na EXPO 2015 będzie wyglądał jak jabłkowy sad
2014-06-06, 13:18Polski pawilon na EXPO 2015 będzie przedstawiał jabłkowy sad otoczony lustrami oraz konstrukcją, która nawiązuje do ekologicznych skrzynek na jabłka. Autorami projektu są młodzi warszawscy architekci z pracowni 2pm. Otrzymają oni… Czytaj dalej »