Wydział Medyczny w Bydgoszczy? Tak, ale pomysł potrzebuje czasu
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zdecydował się odpowiedzieć na konferencję prasową posła Jana Szopińskiego i prof. Macieja Świątkowskiego.
Poseł z ramienia Lewicy i radny Koalicji Obywatelskiej przekonywali we wtorek, że bydgoskie uniwersytety ogólne (jak choćby UKW, czy Politechnika Bydgoska) mogą otrzymać wsparcie budżetowe na organizację takiego Wydziału Medycznego. Miasto posiada bowiem niezbędną do kształcenia lekarzy sieć szpitali, a same uczelnie są dobrze zarządzane.
– Ze strony posła Jana Szopińskiego albo ministerstwa nie wpłynęła jeszcze żadna dokumentacja, ani pismo na uczelnię. Dlatego trudno jest nam oficjalnie się odnosić. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego jest szerokoprofilowy, więc są możliwości rozwoju kierunków okołomedycznych. Jednak, jeśli mówimy o samej medycynie, to jest decyzja do podjęcia na najbliższe lata. To nie jest kierunek, który można otworzyć w ciągu kilku miesięcy czy nawet roku. Zobaczymy, co czas przyniesie – mówił Sebastian Nowak, rzecznik prasowy UKW.
O tym, że rozmowy o ewentualnym powstaniu wydziału trwają, poinformował również poseł PiS Tomasz Latos. Jednak podkreślił że, ta kwestia nie jest prosta i wymaga dyskusji. Politechnika Bydgoska na razie nie komentuje sprawy.
Zobacz także
Akcja "Godzina bez myszy"
2015-05-21, 08:35Twórcy stron internetowych zbyt wielką wagę przykładają do estetyki, zapominając o funkcjonalności - przekonują inicjatorzy akcji 'Godzina bez myszy', której celem jest uświadomienie internautom, jak wiele barier w sieci napotykają… Czytaj dalej »
Komorowski: można w Polsce odnosić sukcesy
2015-05-19, 12:31Można odnosić w Polsce sukcesy, nie dysponując na samym początku żadnym wielkim kapitałem, a zdolnościami i kreatywnością - mówił podczas spotkania z twórcami gry 'Wiedźmin' prezydent Bronisław Komorowski. Czytaj dalej »
Sąd w Hamburgu zezwolił na używanie wtyczki blokującej reklamy
2015-05-18, 13:18Sąd w Hamburgu oddalił skargę wydawców niemieckich gazet 'Zeit Online' i 'Handelsblatt' przeciwko firmie Eyeo - twórcy i dystrybutora wtyczki Adblock Plus umożliwiającej blokowanie reklam. Wydawcy rozważają możliwość odwołania… Czytaj dalej »
Wristy - telefon dla dziecka, na szyję lub na rękę
2015-05-17, 14:30Polski telefon komórkowy rusza na podbój Europy. Wristy to prawdopodobnie najmniejsza komórka na świecie i jest adresowana przede wszystkim do rodziców, którzy chcą mieć stały kontakt ze swoimi dziećmi. Czytaj dalej »
Sztuczna inteligencja zastępuje człowieka
2015-05-17, 10:25Programy komputerowe wykorzystujące algorytmy, czyli procedury oparte na prawidłowościach logicznych prowadzących do rozwiązania określonego problemu, wkraczają w codzienne życie. Zastępują człowieka tam, gdzie do niedawna wydawało… Czytaj dalej »