Wydział Medyczny w Bydgoszczy? Tak, ale pomysł potrzebuje czasu
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zdecydował się odpowiedzieć na konferencję prasową posła Jana Szopińskiego i prof. Macieja Świątkowskiego.
Poseł z ramienia Lewicy i radny Koalicji Obywatelskiej przekonywali we wtorek, że bydgoskie uniwersytety ogólne (jak choćby UKW, czy Politechnika Bydgoska) mogą otrzymać wsparcie budżetowe na organizację takiego Wydziału Medycznego. Miasto posiada bowiem niezbędną do kształcenia lekarzy sieć szpitali, a same uczelnie są dobrze zarządzane.
– Ze strony posła Jana Szopińskiego albo ministerstwa nie wpłynęła jeszcze żadna dokumentacja, ani pismo na uczelnię. Dlatego trudno jest nam oficjalnie się odnosić. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego jest szerokoprofilowy, więc są możliwości rozwoju kierunków okołomedycznych. Jednak, jeśli mówimy o samej medycynie, to jest decyzja do podjęcia na najbliższe lata. To nie jest kierunek, który można otworzyć w ciągu kilku miesięcy czy nawet roku. Zobaczymy, co czas przyniesie – mówił Sebastian Nowak, rzecznik prasowy UKW.
O tym, że rozmowy o ewentualnym powstaniu wydziału trwają, poinformował również poseł PiS Tomasz Latos. Jednak podkreślił że, ta kwestia nie jest prosta i wymaga dyskusji. Politechnika Bydgoska na razie nie komentuje sprawy.
Zobacz także
System antyplagiatowy w szkołach średnich
2015-09-01, 09:44Nowe narzędzie do walki z plagiatowaniem w szkołach. Od 1 września Internetowy System Antyplagiatowy Plagiat.pl dostępny jest w 3 tysiącach szkół średnich na terenie całego kraju. Czytaj dalej »
Firma z Polski dostarczy oprogramowanie dla OBWE
2015-08-27, 17:31Polska firma IC Solutions podpisała kontrakt z Organizacją Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) na dostarczenie oprogramowania do 300 elektronicznych długopisów. Urządzenia będą wykorzystywane przez obserwatorów OBWE podczas… Czytaj dalej »
U wybrzeży Alaski masowo giną wieloryby
2015-08-27, 12:09Od maja u wybrzeży wyspy Kodiak na Alasce odnotowano ponad 30 niewyjaśnionych zgonów wielorybów. Amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Meteorologiczna (NOAA) zdecydowała się rozpocząć badania w tej sprawie. Czytaj dalej »
Badanie: żyjemy dłużej, ale dłużej też jesteśmy schorowani
2015-08-27, 08:30Żyjemy dłużej, ale wielu z nas żyje też dłużej w chorobie - wynika z badania przeprowadzonego w 188 krajach, którego rezultaty opublikowano w czwartek. W ciągu ostatnich 23 lat przeciętna długość życia dla kobiet i mężczyzn… Czytaj dalej »
Naukowcy: kaplica w Grunwaldzie wzniesiona w miejscu obozu Krzyżaków
2015-08-24, 16:39Kaplica pobitewna na Polach Grunwaldzkich została wzniesiona na miejscu krzyżackiego obozu: to prawie pewne, świadczy o tym nagromadzenie wokół niej znalezisk militariów, pozostałości po zdobywaniu obozu - ocenili naukowcy po tegorocznych… Czytaj dalej »