„Drony masowo wykorzystywane na Ukrainie”. DroneTech World Meeting w Toruniu
Pokazy, wykłady i panele dyskusyjne znalazły się w programie DroneTech World Meeting w Toruniu. To dwudniowe spotkanie profesjonalistów, pasjonatów i wszystkich zainteresowanych tematyką dronów.
Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna DroneTech World Meeting to największe cykliczne wydarzenie w Polsce w całości dedykowane pojazdom, systemom bezzałogowym i autonomicznym. - To co dzieje się na wschodzie to jest nic innego jak pełnoskalowa wojna dronów - mówi Robert Fintak, prezes Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych. - Wojskowi nie do końca się z tym zgadzają, bo uważają, że drony to głównie te wielkie predatory czy Black Hawki, natomiast my ludzie z branży uważamy, że w tym wszystkim są również bezzałogowce cywilne, w ogromnej mierze wykorzystywane w tym konflikcie.
Spotkanie twórców i użytkowników technologii bezzałogowych odbywa się w Toruniu już po raz siódmy. - Instytut Wspierania Nowych Technologii, wraz z partnerami wydarzenia, po raz kolejny w Toruniu – mieście przyjaznym nowym technologiom – stworzył platformę wymiany myśli, wiedzy, doświadczeń, pomysłów i inspiracji, by wspierać rozwój świata pojazdów, systemów bezzałogowych i autonomicznych w myśl idei „technologia w służbie człowiekowi i natury” – zapowiadali organizatorzy.
Impreza potrwa do piątku (4 listopada) w hotelu Copernicus. Wstęp jest bezpłatny.
Zobacz także
Halicki: przełamaliśmy impas w zapewnieniu dostępu do szybkiego internetu
2015-02-05, 18:17Przełamaliśmy impas w zapewnieniu Polakom dostępu do szybkiego internetu - mówił szef MAC Andrzej Halicki, podsumowując dotychczasowe postępy w budowie sieci szerokopasmowych. Dotąd powstało ich ponad 17 tys. km, a do końca trzeciego… Czytaj dalej »
Nowy mikrokomputer Raspberry Pi ma szybszy procesor i więcej pamięci
2015-02-03, 11:01Brytyjska fundacja Raspberry zaprezentowała nowy mikrokomputer, który według zapowiedzi producenta będzie sześciokrotnie szybszy od poprzednika, utrzymując jego cenę. Raspberry Pi 2 Model B ma obsługiwać także najnowszy system Microsoftu… Czytaj dalej »
Haker opracował darmowe narzędzie do walki z profilowanymi reklamami
2015-02-02, 08:24AdNauseam, czyli rozszerzenie przeglądarki Firefox pozwalające zwiększyć anonimowość użytkowników internetu, pokazał w Berlinie haker-artysta Daniel C. Howe. Narzędzie ukrywa reklamy, generując jednocześnie w tle tysiące losowych… Czytaj dalej »
Artystka krytycznie odpowiada na spam zalewający nasze skrzynki mailowe
2015-02-02, 08:23Artystka Winnie Soon na każdy adres, z którego wysłany został spam, odpowiada mejlem zawierającym fragment wiersza. Do świata maszyn chciałam wprowadzić element ludzki - tłumaczy PAP. Swój projekt 'Hello Zombies' Soon pokazała na… Czytaj dalej »
Facebook i Google powinny płacić nam za korzystanie z ich darmowych usług?
2015-02-02, 08:21Spędzanie czasu na portalach społecznościowych to w istocie praca na rzecz sukcesu finansowego korporacji takich jak Facebook czy Google - pobrzmiewa coraz częściej wśród ekspertów. Pora zacząć wynagradzać użytkowników za dzielenie… Czytaj dalej »