„Drony masowo wykorzystywane na Ukrainie”. DroneTech World Meeting w Toruniu
Pokazy, wykłady i panele dyskusyjne znalazły się w programie DroneTech World Meeting w Toruniu. To dwudniowe spotkanie profesjonalistów, pasjonatów i wszystkich zainteresowanych tematyką dronów.
Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna DroneTech World Meeting to największe cykliczne wydarzenie w Polsce w całości dedykowane pojazdom, systemom bezzałogowym i autonomicznym. - To co dzieje się na wschodzie to jest nic innego jak pełnoskalowa wojna dronów - mówi Robert Fintak, prezes Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych. - Wojskowi nie do końca się z tym zgadzają, bo uważają, że drony to głównie te wielkie predatory czy Black Hawki, natomiast my ludzie z branży uważamy, że w tym wszystkim są również bezzałogowce cywilne, w ogromnej mierze wykorzystywane w tym konflikcie.
Spotkanie twórców i użytkowników technologii bezzałogowych odbywa się w Toruniu już po raz siódmy. - Instytut Wspierania Nowych Technologii, wraz z partnerami wydarzenia, po raz kolejny w Toruniu – mieście przyjaznym nowym technologiom – stworzył platformę wymiany myśli, wiedzy, doświadczeń, pomysłów i inspiracji, by wspierać rozwój świata pojazdów, systemów bezzałogowych i autonomicznych w myśl idei „technologia w służbie człowiekowi i natury” – zapowiadali organizatorzy.
Impreza potrwa do piątku (4 listopada) w hotelu Copernicus. Wstęp jest bezpłatny.
Zobacz także
HistoriaMarka.pl – internetowa strona niosąca wsparcie niepełnosprawnym
2015-04-04, 16:46Publikowane w nowym, internetowym serwisie HistoriaMarka.pl historie osób na wózkach mają być inspiracją dla niepełnosprawnych do rozpoczęcia nowego życia. Pierwszą z nich opowiada Marek Bystrzycki, który po wypadku wrócił do aktywnego… Czytaj dalej »
Nowatorski system do zdalnej opieki nad osobami starszymi
2015-04-04, 16:42Nowatorski system do zdalnej opieki nad osobami starszymi pod nazwą safeUP opracowała firma Gadmel z Gdyni. Monitorowana osoba nie musi nosić przy sobie żadnego urządzenia, a opiekun otrzymuje informacje w postaci SMS na temat aktywności… Czytaj dalej »
40 lat temu powstała firma Microsoft
2015-04-04, 16:384 kwietnia 1975 r. Bill Gates i Paul Allen założyli Microsoft - jedną z największych obecnie firm z branży nowych technologii. Najbardziej znana jest z systemu operacyjnego Windows, pakietu oprogramowania biurowego Microsoft Office a… Czytaj dalej »
Belgia przymierza się do budowy energetycznej wyspy na swoim wybrzeżu
2015-04-04, 11:15Belgowie chcą wybudować sztuczną wyspę energetyczną, której celem będzie pozyskiwanie i magazynowanie energii z wiatru. Według tamtejszych mediów rząd już wkrótce wyda koncesję na tę inwestycję. Będzie to jedna z pierwszych… Czytaj dalej »
Platforma internetowa do przechowywania wyników badań naukowych
2015-04-04, 11:00Platforma internetowa służąca do przechowywania wyników prac i badań naukowych, a także do ich prezentacji i wymiany powstaje na Politechnice Wrocławskiej. „To rozwiązanie wzmocni jakość zarządzania pracą badawczą” - uważa… Czytaj dalej »