Współpraca UKW z Uniwersytetem St. Andrews ze Szkocji. Jakie korzyści?
Umowę o współpracy z najstarszym szkockim uniwersytetem St. Andrews podpisał Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.
Inicjatorem porozumienia o wymianie naukowej i studenckiej jest Bydgoski Klaster Przemysłowy, którego członkiem jest UKW.
– Hrabstwo Fife jest siedzibą słynnego Uniwersytetu St. Andrews, jestem przekonany, że oba uniwersytety będą współpracować, również gospodarczo – powiedział Altany Craik z Uniwesytetu St. Andrews.
– Liczę, że ta współpraca, patrząc na wydziały, umożliwi skojarzenie naukowców zajmujących się podobnymi zagadnieniami - mówił profesor Marek Macko, prorektor UKW ds. rozwoju i współpracy.
Samorząd województwa liczy także na zacieśnienie współpracy gospodarczej, stąd także wizyta gości ze Szkocji na terenie pozachemowskim w Bydgoszczy. Mieszczą się tam firmy zrzeszone w bydgoskim Klastrze Przemysłowym. Hrabstwo Fife w Szkocji jest partnerem województwa kujawsko-pomorskiego i jest to kolejna wizyta jego przedstawicieli w naszym regionie.
Zobacz także
90 lat temu urodził się Jacek Karpiński, komputerowy geniusz
2017-04-08, 09:55Równo 90 lat temu, 9 kwietnia 1927 w Turynie, przyszedł ma świat Jacek Rafał Karpiński, inżynier elektronik i informatyk, żołnierz Szarych Szeregów - człowiek, który mógł zapewnić Polsce czołową pozycję w światowej infor… Czytaj dalej »
Firmy będą musiały zgłaszać przypadki ataków hakerskich
2017-04-06, 17:13Firmy z sektorów kluczowych takich jak energetyka, bankowość czy zdrowie, a także dostawcy usług cyfrowych będą mieć obowiązek zgłaszania cyberataków na ich sieci do specjalnych organów tzw. CERT-ów - powiedział Krzysztof Silicki… Czytaj dalej »
CYBERSEC: krajowy system cyberbezpieczeństwa wyzwaniem i szansą
2017-04-06, 11:14Budowanie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa jest zarówno wyzwaniem, jak i gospodarczą szansą dla Polski - ocenia prezes Instytutu Kościuszki, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego CYBERSEC Izabela Albrycht. W czwartek rozpoczęło… Czytaj dalej »
72 proc. ankietowanych: można korzystać z "komórki" na ulicy
2017-04-03, 13:4972 proc. ankietowanych akceptuje korzystanie z telefonów komórkowych na ulicy - wynika z najnowszego sondażu Kantar Public. Polacy mniej chętnie dają natomiast przyzwolenie na rozmowy w środkach transportu publicznego (51 proc.) i w… Czytaj dalej »
100 mln zł dla twórców gier wideo w konkursie GameINN
2017-04-03, 13:16100 mln zł przeznaczy Narodowe Centrum Nauki i Rozwoju (NCBR) na drugą edycję projektu GameINN, w której o dofinansowanie mogą się ubiegać przedsiębiorstwa związane z sektorem gier wideo. Konkurs ogłosił w poniedziałek w Krakowie… Czytaj dalej »