Współpraca UKW z Uniwersytetem St. Andrews ze Szkocji. Jakie korzyści?
Umowę o współpracy z najstarszym szkockim uniwersytetem St. Andrews podpisał Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.
Inicjatorem porozumienia o wymianie naukowej i studenckiej jest Bydgoski Klaster Przemysłowy, którego członkiem jest UKW.
– Hrabstwo Fife jest siedzibą słynnego Uniwersytetu St. Andrews, jestem przekonany, że oba uniwersytety będą współpracować, również gospodarczo – powiedział Altany Craik z Uniwesytetu St. Andrews.
– Liczę, że ta współpraca, patrząc na wydziały, umożliwi skojarzenie naukowców zajmujących się podobnymi zagadnieniami - mówił profesor Marek Macko, prorektor UKW ds. rozwoju i współpracy.
Samorząd województwa liczy także na zacieśnienie współpracy gospodarczej, stąd także wizyta gości ze Szkocji na terenie pozachemowskim w Bydgoszczy. Mieszczą się tam firmy zrzeszone w bydgoskim Klastrze Przemysłowym. Hrabstwo Fife w Szkocji jest partnerem województwa kujawsko-pomorskiego i jest to kolejna wizyta jego przedstawicieli w naszym regionie.
Zobacz także
Doradca Putina: jesteśmy technicznie gotowi, by odłączyć się od internetu
2018-03-05, 18:59Doradca prezydenta Rosji ds. internetu German Klimenko ocenił, że jego kraj jest gotowy technicznie do odłączenia się od globalnej sieci; proces jednak nie będzie łatwy - podał wdziennik 'Moskowskij Komsomolec'. Czytaj dalej »
Raport: Przybywa ukierunkowanych cyberataków
2018-02-27, 17:57Specjaliści obserwują rosnąca liczbę ukierunkowanych cyberataków mających na celu wyłudzenie pieniędzy. Pretekstem do wyłudzeń może się stać w przyszłości również rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO) - wynika… Czytaj dalej »
Tomografy optyczne tworzone na UMK pomogą w rozwoju okulistyki
2018-02-12, 10:07Nowa generacja tomografów optycznych, którą stworzyli naukowcy z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu, pozwoli na rozwój okulistyki. Czułość i dokładność tych urządzeń może być pomocna m.in. w trakcie… Czytaj dalej »
Polski programista w zespole, który wystrzelił najpotężniejszą rakietę na świecie
2018-02-12, 10:03Polski programista Tomasz Czajka pracował na systemami sterowania firmy SpaceX, która wystrzeliła we wtorek w kosmos najpotężniejszą na świecie rakietę - Falcon Heavy - informuje na swojej stronie internetowej Polskie Towarzystwo … Czytaj dalej »
Wystrzelono w kosmos najpotężniejszą na świecie rakietę Falcon Heavy
2018-02-07, 12:51Najpotężniejsza na świecie rakieta Falcon Heavy prywatnej amerykańskiej firmy SpaceX pierwszy raz w historii wystartowała z powodzeniem we wtorek z kosmodromu na przylądku Canaveral na Florydzie. Na pokładzie maszyny jest sportowy samochód… Czytaj dalej »