Naucz się odróżniać prawdę od fałszu w Internecie. Kursy online za darmo
Czy wiesz, czym jest fake news i jak go rozpoznać? Jak zweryfikować informacje i nie dać sobą manipulować? Tego dowiedzieć się można z kursów na platformie e-learningowej Demagoga.
Kursy są bezpłatne. - Ukończysz je nie tylko zdobyciem nowych umiejętności, ale także otrzymasz od nas odpowiedni certyfikat – zachęcają organizatorzy. Aktualnie można wziąć udział w dwóch niezależnych od siebie modułach. Każdy z nich składa się z kilku lekcji – dwie godziny wystarczą, abyś poznać podstawy fact-checkingu, które można następnie wykorzystać w praktyce: „Sposoby weryfikacji informacji w internecie” (6 lekcji – 120 minut) oraz „Fałszywe informacje. Jak sobie z nimi radzić” - (5 lekcji – 120 minut).
- Jeśli jesteś nauczycielem: oprócz kursów na Platformie znajdziesz bezpłatne webinary, dzięki którym rozwiniesz umiejętności i kompetencje w zakresie uczenia krytycznego myślenia. Przygotowaliśmy materiały, które możesz dowolnie wykorzystać w trakcie lekcji: aplikację z quizem Fajnie, że Wiesz, lekki podręcznik Z tarczą! Jak chronić się przed Dezinformacją, a przede wszystkim scenariusze zajęć – zachęcają twórcy platformy.
Z kolei w zakładce „Szkolenia” umieszczone są poradniki w formie cyklów wideo, które pokazują narzędzia fact-checkerskie, objaśniają, czym są fałszywe informacje oraz na czym polega fact-checking.
Strona platformy edukacyjnej Demagoga - TUTAJ.
Zobacz także
Transmisja z kosmosu w formacie Ultra-HD
2017-04-27, 10:15Sukcesem zakończyła się pierwsza w historii telewizyjna transmisja z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w formacie Ultra-HD. Z orbity do swoich kolegów na Ziemi mówili amerykańscy astronauci: Peggy Whitson i Jack Fischer. Czytaj dalej »
Bydgoskie "Ecomoto" może ładować wszystkie auta elektryczne
2017-04-26, 14:25Bydgoskie Kolejowe Zakłady Łączności stworzyły stację ładowania elektrycznych pojazdów. Ekologiczny dystrybutor został dziś zaprezentowany w Wojskowych Zakładach lotniczych w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Trwają prace nad polską platformą satelitarną - HyperSat
2017-04-26, 13:47W 2020 r. może ruszyć seryjna produkcja mikrosatelitów HyperSat, które przygotowuje polska firma. HyperSat - jako uniwersalna platforma satelitarna - umożli realizację różnego rodzaju misji, np. telekomunikacyjnych czy obserwacyjnych… Czytaj dalej »
Premier: chcemy, by pomysły naukowców trafiały do gospodarki
2017-04-24, 13:32Polskiemu rządowi zależy na tym, by połączyć gospodarkę i naukę; chcemy by to, co powstaje na uczelniach, w zaciszach gabinetów i w laboratoriach, trafiało do gospodarki - powiedziała premier Beata Szydło otwierając na targach… Czytaj dalej »
Na targach w Hanowerze polską technologię promować będzie specjalny spot
2017-04-24, 09:17Spot przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju i Agencję Rozwoju Przemysłu ma podczas rozpoczynających się targów przemysłowych w Hanowerze przybliżać polskie sukcesy w zakresie nowych technologii. Prezentuje on osiem firm, wykorzystujących… Czytaj dalej »