Środa, 08 grudnia 2021 r.   Imieniny: Marii, Światozara, Makarego
Grand PiK
Polskie Radio PiK » Grand PiK

GRAND PiK 2021

Konkurs Artystycznych Form Radiowych od lat skupia najbardziej interesujących artystów sztuki radiowej. Ideą Konkursu jest wykorzystywanie nowatorskich i oryginalnych form ekspresji w realizowanych utworach, aby jak najpełniej wyrazić indywidualny, autorski aspekt dzieła.

Już po raz trzynasty gościmy najbardziej interesujących artystów sztuki radiowej, a po raz trzeci umożliwiamy również studentom udział w jedynym tego typu Konkursie w Polsce. Oczywiście, jak co roku, organizujemy w ramach Konkursu Warsztaty Sztuki Radiowej, które są niezwykle cenioną przez Twórców formą wymiany doświadczeń i oceny ich artystycznych poszukiwań.

W tym roku ogłaszamy także Konkurs dla naszych Słuchaczy i Internautów, którzy mogą wybrać najciekawszy utwór zgłoszony do głównego Konkursu Grand PiK 2021 (konieczne będzie pisemne uzasadnienie) - szczegóły w osobnej zakładce.

Tegoroczny Konkurs Artystycznych Form Radiowych „Grand PiK 2021" i Warsztaty Sztuki Radiowej odbędą się od 22 do 26 czerwca w Bydgoszczy. Gala wręczenia nagród i koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy - 25 czerwca o godzinie 18.00 w Operze Nova. Transmisja z gali także na naszej antenie.

Jury Konkursu:

Andrzej Brzoska - reżyser dźwięku i producent muzyczny, pedagog, doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej reżyserii dźwięku, laureat nagród muzycznych „Fryderyk” i międzynarodowej nagrody radiowej Prix Italia.

Jarosław Jakubowski - poeta, prozaik, dramatopisarz, krytyk literacki, dziennikarz, zwycięzca konkursu dramaturgicznego „Metafory Rzeczywistości”.

Henryk Rozen - reżyser teatralny i radiowy, aktor, pedagog, laureat nagród Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”, międzynarodowej nagrody radiowej Prix Italia, w 2016 r. nagrodzony Splendorem Splendorów za wkład w rozwój radia artystycznego.

Moderatorka Warsztatów - dr Joanna Bachura - Wojtasik, adiunkt w Katedrze Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego, medioznawca, teoretyk radia. Zainteresowania badawcze to artystyczne gatunki radiowe – słuchowisko, reportaż, feature.

Moderatorka Warsztatów Akademickich - red. Ewa Dąbska, dziennikarz Polskiego Radia PiK, specjalizuje się w publicystyce kulturalnej - teatralnej, literackiej i muzycznej.


Grand PiK 2021 (jw)