Środa, 17 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Żanny, Mirona, Jacka
Polskie Radio PiK » Kultura
2022-01-09, 15:10 Iwona Muszytowska - Rzeszotek/Redakcja

Najlepsi pokażą swoje zdjęcia na wystawie w CSW. Konkurs fotograficzny już trwa

Obrady jury podczas jednej z minionych edycji konkursu „Wystaw się w CSW"/fot. materiały CSW
Obrady jury podczas jednej z minionych edycji konkursu „Wystaw się w CSW"/fot. materiały CSW
Wystartował nabór zdjęć do konkursu fotograficznego „Wystaw się w CSW". Projekt adresowany do pasjonatów fotografii odbywa się po raz dziesiąty.
Jak zawsze formuła konkursu jest otwarta, można przysłać zdjęcie wykonane w dowolnej technice i na dowolny temat. - Wydarzenie ma na celu stworzenie niezależnym fotografom okazji do zaprezentowania własnej twórczości szerszej publiczności. Nagrodą w konkursie jest bowiem udział w wystawie zbiorowej odbywającej się w przestrzeni CSW, na której prace laureatów co roku oglądają tysiące zwiedzających - podkreśla Agnieszka Basak-Wysota z działu edukacji CSW w Toruniu. - To także inicjatywa, która ma dać uczestnikom możliwość dzielenia się swoją pasją i zachęcić ich do dalszego rozwijania artystycznych zainteresowań.

Od kilku lat, jako specjalne wyróżnienie, przewidywane jest także przyznanie Nagrody Dyrektora CSW, czyli propozycja zorganizowania indywidualnej wystawy twórcy. - Do tej pory swoje indywidualne pokazy zaprezentowali: Agnieszka Fiejka, Remigiusz Koniecko, Katarzyna Ewa Legendź, Baltazar Fajto i Iwona Germanek – czytamy na stronie toruńskiego CSW. Wystawie pokonkursowej X. edycji towarzyszyć będzie pokaz fotografii zeszłorocznej laureatki – Moniki Cichoszewskiej.

Nabór prac w formie cyfrowej na konkurs fotograficzny „Wystaw się w CSW" trwa do 20 stycznia. Szczegóły dostępne są na stronie www.csw.torun.pl
Mówi Agnieszka Basak-Wysota z działu edukacji CSW w Toruniu

Kultura

2022-08-16, godz. 15:55 Tak zmienia się nasza planeta. Instalacje inspirowane podróżą po Azji „Nowa Planeta” opowiada o tym, jakie dziedzictwo przekażemy przyszłym pokoleniom. Autorką instalacji jest Karolina Wojnowska-Paterek, której prace pokazywane… » więcej 2022-08-16, godz. 09:20 Rowerowa pielgrzymka i „Ave Maria” na wodzie. W sanktuarium w Byszewie [wideo] Z czterech miejscowości jechali rowerzyści w poniedziałkowe popołudnie z pielgrzymką do Sanktuarium Maryjnego w Byszewie. Tam była wspólna modlitwa i niezwykły… » więcej 2022-08-15, godz. 11:30 Przed finałem Letnich Koncertów Organowych w Katedrze Bydgoskiej Przed nami ostatnia odsłona Letnich Koncertów Organowych w Katedrze Bydgoskiej. W sobotę (20 sierpnia) wystąpi Patryk Podwojski. » więcej 2022-08-14, godz. 21:00 Stare zdjęcia ślubne pilnie poszukiwane! Warto poszperać w rodzinnych albumach Fundacja Fotografistka przygotowuje wyjątkowy projekt zatytułowany „Archiwum Pięknej Miłości”. Premiera zaplanowana została we wrześniu podczas organizowanego… » więcej 2022-08-14, godz. 19:30 20 lat mija od jej debiutu fonograficznego. Spotkanie z Agą Zaryan Do Bydgoszczy przyjeżdża dość regularnie. Od lat znana jest z oryginalnych interpretacji amerykańskich standardów jazzowych i kompozycji do przepięknej… » więcej 2022-08-14, godz. 17:20 Muzyka z kosmosu. Preludium do 60. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego Choć jeszcze trwają wakacje, Filharmonia Pomorska zaprasza już na pierwszy koncert, który poprzedzi zaplanowany we wrześniu 60. Bydgoski Festiwal Muzyczny… » więcej 2022-08-14, godz. 12:44 Wędrowne kino jeździ po regionie. Gdzie pokażą filmy pod chmurką? Polski film „Wino truskawkowe” pokazany zostanie w niedzielę (14 sierpnia) w Kowalu (powiat włocławski). Po seansie burmistrz zaprasza wszystkich uczestników… » więcej 2022-08-14, godz. 11:15 Piosenki Osieckiej i Młynarskiego popłyną z „Rzeką Muzyki". Koncert w plenerze Piosenki, do których teksty napisali Agnieszka Osiecka i Wojciech Młynarski zabrzmią w niedzielę (14 sierpnia) w amfiteatrze przy Operze Nova w Bydgoszczy. » więcej 2022-08-14, godz. 08:15 Chełmno zmieniło się w miasto sztuki. Trwa Festiwal Perspektywy 9 Hills [zdjęcia] Chełmno zmieniło się w miasto sztuki. Trwa Festiwal Perspektywy 9 Hills. To trzydniowa zabawa ze sztuką, historią i muzyką. Przygotowano wystawy, koncerty… » więcej 2022-08-13, godz. 19:35 Festiwal Fontanna Muzyki i „Café Bodo”. Muzyka z lat 20. przy słynnym „Potopie" [wideo, galeria] „Café Bodo” - tak zatytułowany był drugi koncert letniego Festiwalu Fontanna Muzyki, który w sobotę (13 sierpnia) dostarczył wielu wspaniałych wrażeń… » więcej
1234567