Wtorek, 19 października 2021 r.   Imieniny: Ziemowita, Jana, Pawła
Polskie Radio PiK » Kultura
ogłoszenie własne nadawcy
2021-09-18, 09:08 Magda Jasińska/Redakcja

Długo na to czekaliśmy! Premiera „Bulwaru Zachodzącego Słońca" w Operze [zdjęcia]

Premiera musicalu Andrew Lloyda Webbera „Bulwar Zachodzącego Słońca" już w sobotę (18 września)/fot. materiały ON
Premiera musicalu Andrew Lloyda Webbera „Bulwar Zachodzącego Słońca" już w sobotę (18 września)/fot. materiały ON
W bydgoskiej Operze Nova wszystko gotowe! Premiera musicalu Andrew Lloyda Webbera „Bulwar Zachodzącego Słońca" już w sobotę (18 września) o godz. 19.00.
Reżyserem i tłumaczem libretta jest Jacek Mikołajczyk, kierownictwo muzyczne objął Krzysztof Herdzin.

- To jest jeden z rzadkich przykładów musicali, w których kompozytor niezwykle trafnie podporządkował, czy dostosował style muzyczne do opowiadanej historii. I rzeczywiście mamy tu do czynienia i z wielkimi ariami, jak z XIX - wiecznych opery Verdiego czy Pucciniego, i z muzyką swingową, ale też brzmi w tym dziele muzyka z czasów niemieckiego ekspresjonizmu - mówił Krzysztof Herdzin.

- Przeniesiemy się do roku 1949 czy 1950, gdzie poznajemy gwiazdę kina niemego, która od ponad 20 lat nie wystąpiła w żadnym filmie z tego powodu, że należała do tej grupy wielkich aktorów kina niemego, która kompletnie nie sprawdziła się w momencie, kiedy film zaczął mówić - dodał Jacek Mikołajczyk.

Do roli Normy Desmond przygotowywały się aż trzy śpiewaczki. - Każda artystka, kobieta marzy, by się z taką rolą zmierzyć. Ja mierzę się teraz. To jest o mnie tak naprawdę, o nas, o artystach. Nasz czas na scenie kiedyś się kończy i nie każdy sobie z tym odejściem radzi. Nie każdy jest w stanie udźwignąć ten brak adrenaliny - opowiadała Katarzyna Nowak-Stańczyk, jedna z trzech Norm Desmond w bydgoskim spektaklu.

W sobotnim spektaklu w głównej roli, Normy Desmond wystąpi Jolanta Litwin-Sarzyńska, w niedzielnym - solistka Opery Nova Katarzyna Nowak-Stańczyk.
Materiał Magdy Jasińskiej (Popołudnie z nami)
Materiał Magdy Jasińskiej (Popołudnie z nami)
Bulwar w Operze Nova - reportaż (Salon Klasyczny)

Kultura

2021-10-19, godz. 15:18 Nagrodzone projekty siedziby Europejskiego Centrum Camerimage na wystawie [zdjęcia] Projekty najlepszych koncepcji architektonicznych budynku Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage można już oglądać w siedzibie Fundacji Tumult na Rynku No ... » więcej 2021-10-19, godz. 13:47 Bez prądu, a jednak z wielką energią – zespół IRA wystąpił w Bydgoszczy! [zdjęcia] Kultowa formacja pod wodzą Artura Gadowskiego dała znakomity akustyczny występ przed bydgoską publicznością! » więcej 2021-10-19, godz. 09:37 Zagrają największe hity Pink Floyd symfonicznie. Jak podczas trasy z 1994 roku Zespół Another Pink Floyd symfonicznie wystąpi po raz pierwszy w Polsce podczas koncertu 30 października w Toruniu. Polskie Radio PiK ma patronat nad tym wyda ... » więcej 2021-10-18, godz. 20:40 Kamil Pacholec po finale Konkursu Chopinowskiego: Spełniło się moje marzenie [wideo] - Z dużą radością będę wspominać moje występy, abstrahując od ogromnego stresu, który mi towarzyszył, te piękne wspomnienia zachowam do końca życia - powiedzi ... » więcej 2021-10-18, godz. 18:24 Spektakl „Anty-Medea" Lashy Bugadze walczy o bydgoską nagrodę „AURORA" W poniedziałek (18 października) na Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy rozpoczęła się prezentacja szkiców scenicznych pięciu dramatów, które znalazły się w fin ... » więcej 2021-10-18, godz. 14:08 Konkurs Chopinowski: nasi pianiści w finale! Pierwszy zagrał Kamil Pacholec W poniedziałek (18 października) w Filharmonii Narodowej w Warszawie rozpoczęły się przesłuchania finałowe Konkursu Chopinowskiego. Wśród finałowej dwunastki ... » więcej 2021-10-18, godz. 08:40 Niezwykły koncert „Polska Niepodległa”. Ziemia Bydgoska na Święto Niepodległości Na pierwszy po dwuletniej przerwie występ zaprasza Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska. Koncert Patriotyczny z okazji Święta Niepodległości odbędzie się 11 ... » więcej 2021-10-17, godz. 20:23 „Muzyka otwiera oczy”. Wyśpiewali nagrody na Festiwalu widzących duszą Milena Wiśniewska wygrała 11. Festiwal widzących duszą „Muzyka otwiera oczy' w Bydgoszczy. Swoją nagrodę wyśpiewała piosenkami: „Dziewica Anastazja' i „Tango ... » więcej 2021-10-17, godz. 19:37 Rafał Blechacz życzy powodzenia uczestnikom. I wspomina swój Konkurs [oglądaj!] Wybitny pianista Rafał Blechacz obserwuje Konkurs Chopinowski i życzy powodzenia uczestnikom, a także pociesza tych, którzy nie dostali się do finału. Na swoi ... » więcej 2021-10-17, godz. 15:46 Rewolucja technologiczna - czym grozi? Spektakl „Become human” w Baju Pomorskim [wideo] „Become human' to premierowe przedstawienie aktorów Teatru Baj Pomorski w Toruniu, które w niedzielę (17 października) wystawione zostanie na małej scenie. » więcej
1234567