Wtorek, 27 lipca 2021 r.   Imieniny: Lilii, Julii, Natalii
Polskie Radio PiK » Kultura
Forum Rolnika 2021
2021-06-02, 06:50 Iwona Muszytowska-Rzeszotek/Redakcja

Księżniczki z bajek Disneya zaczarują Bella Skyway Festival w Toruniu

Tegoroczna edycja wydarzenia znów odbędzie się na Starówce, w dniach od 17 do 21 sierpnia./fot. nadesłane
Tegoroczna edycja wydarzenia znów odbędzie się na Starówce, w dniach od 17 do 21 sierpnia./fot. nadesłane
Tegoroczna edycja wydarzenia znów odbędzie się na Starówce, w dniach od 17 do 21 sierpnia./fot. nadesłane
Tegoroczna edycja wydarzenia znów odbędzie się na Starówce, w dniach od 17 do 21 sierpnia./fot. nadesłane
Bella Skyway Festival wraca na toruńską Starówkę. Dwunasta edycja wydarzenia odbędzie się od 17 do 21 sierpnia. „Gwiazdami" festiwalu będą księżniczki Disneya, wśród nich Roszpunka, Ariel, Anna i Elza. Ich festiwalowym zamkiem stanie się budynek Collegium Maximum UMK w Toruniu.
- Pierwszy raz w naszej historii będziemy prezentować mapping, który będzie na dwóch fasadach tego budynku, na głównej i na tej po lewej stronie, również dwie pozostałe strony będą zagospodarowane światłem - wyjaśnia Krystian Kubiaczyk, dyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej. - Cały spektakl będzie powiązany ze wszystkich stron. Do tego dojdą dodatkowe elementy, które do tej pory nie towarzyszyły nam jako fragmenty pokazu. Cały mapping będzie powiązany z pokazem fontann, ognia, dymu, świateł, laserów. To będzie wielkie show. Artystami, którzy to wykonają, będzie portugalska grupa Ocubo, która ma za sobą wiele tego typu realizacji na całym świecie (...).

W tym roku na Bella Skyway Festival obowiązywać będą trzy strefy pokazów i zwiedzania. Impreza jest biletowana. Strefy będą ogrodzone i odpowiednio zabezpieczone, co pozwoli na zachowanie zasad bezpieczeństwa, jakie nadal mogą obowiązywać w sierpniu. W ramach stref wyznaczone zostaną także trasy zwiedzania.
Materiał Iwony Muszytowskiej - Rzeszotek (Popołudnie z nami)

Kultura

2021-07-26, godz. 20:08 Anna Maria Jopek i Jojo Mayer na Festiwalu Drums Fusion w Bydgoszczy W sierpniu na bydgoskim festiwalu Drums Fusion zaśpiewa Anna Maria Jopek, pojawi się też znany na świecie producent muzyczny, muzyk, kompozytor i instrumental ... » więcej 2021-07-25, godz. 09:55 Wyróżnienie zespołu „Ziemia Bydgoska” na konkursie w Albanii [zdjęcia] Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska” wraca z Międzynarodowego Festiwalu w Albanii z nagrodą za najpiękniejsze stroje. To wyróżnienie jest szczególne dla Ma ... » więcej 2021-07-24, godz. 11:45 Pięciu Polaków będzie reprezentowało Akademię Muzyczną w Bydgoszczy na Konkursie Chopinowskim Szymon Nehring, Kamil Pacholec, Adam Kałduński ale też wyłonieni w eliminacjach: Jakub Kuszlik i Marcin Wieczorek, to studenci i absolwenci Akademii Muzycznej ... » więcej 2021-07-24, godz. 08:02 Rozśpiewana Bydgoszcz, czyli I Konkurs Wokalny im. Zbigniewa Wodeckiego „Sobą być" Bydgoszcz znowu stanie się przystanią dla twórczości krakowskiego artysty. Po Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Bicie”, którego trzynasta edycja niedaw ... » więcej 2021-07-23, godz. 19:46 Eric Clapton odmawia grania tylko dla zaszczepionych Brytyjski gitarzysta Eric Clapton oświadczył, że nie będzie występował na koncertach, gdzie będą wymagane certyfikaty sanitarne zaświadczające o przyjęciu szc ... » więcej 2021-07-23, godz. 07:53 Aktorzy na żywo tworzą spektakl z publicznością. Festiwal Improwizacji w Toruniu Siedem kobiet w różnym wieku, Grupa Ludzi, Thornet - te i inne teatry z całej Polski wystąpią w Toruniu podczas Festiwalu Improwizacji Teatralnej Jo! » więcej 2021-07-22, godz. 20:12 Księgową wyciągali przez okno. Co się działo w Filharmonii? [zdjęcia] Pożar na drugim piętrze, ewakuacja rannej osoby - taki był scenariusz ćwiczeń w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Jak mówią pracownicy instytucji, ćwiczeni ... » więcej 2021-07-21, godz. 06:05 Będą mogli wydać książkę, nakręcić film czy zrobić wystawę. Stypendia dla artystów Stypendia marszałka w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami rozdane. 16 artystów otrzymało wsparcie w wysokości o ... » więcej 2021-07-20, godz. 09:16 Prof. Popowa-Zydroń z Bydgoszczy ponownie w jury Konkursu Chopinowskiego - Poziom uczestników oceniam bardzo wysoko i nie jestem jedyną, która tak uważa - mówi prof. Katarzyna Popowa-Zydroń, członkini jury eliminacji do XVIII Konku ... » więcej 2021-07-19, godz. 20:38 Portret z kujawsko-pomorskim zabytkiem w tle. Zrób zdjęcie i wygrywaj Trwa VII edycja konkursu fotograficznego „Portret z kujawsko-pomorskim zabytkiem w tle”. - Zamki, kościoły, urocze parki i ogrody, pomniki. Poszukajcie tego, ... » więcej
1234567