Piątek, 18 czerwca 2021 r.   Imieniny: Marka, Elżbiety
Polskie Radio PiK » Kultura
Plichta
2021-05-17, 14:00 Bogumiła Wresiło/Redakcja

Sprzątają po remoncie. Kino Pomorzanin będzie jak nowe, co się zmieni?

W bydgoskim Kinie Pomorzanin powoli kończy się generalny remont/fot. Facebook
W bydgoskim Kinie Pomorzanin powoli kończy się generalny remont/fot. Facebook
Nowa podłoga, instalacja elektryczna, nowe fotele i ekran. W bydgoskim Kinie Pomorzanin powoli kończy się generalny remont.
- Do 5 lutego wykonaliśmy wszystkie prace, które zakontraktowane były przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Była to wymiana instalacji elektrycznej - w całym kinie nie ma ani jednego starego kabla, także wymiana instalacji centralnego ogrzewania. Położyliśmy też nową, modrzewiową podłogę – opowiada Michał Orzechowski, szef kina Pomorzanin.

Gdy pojawiła się kolejna fala pandemii i publiczność nie mogła wejść do kina, rozpoczął się w środku kolejny remont. - Wyremontowaliśmy ściany na sali głównej - te pod balkonem, sufit balkonu jest w tej chwili całkowicie nowy, także korytarz - czekają tam na państwa niespodzianki, na przykład wbudowana w ścianę korytarza 80-letnia szafa elektryczna, której używaliśmy w ostatnim czasie – mówi szef kina. - Cały przyszły tydzień spędzimy teraz na sprzątaniu. Złożyliśmy też wnioski do ministerstwa i do jeszcze jednego funduszu w programach infrastrukturalnych na doposażenie kina. Na razie jeszcze nie zostały rozstrzygnięte – zapowiada.

Jak wszystko dobrze pójdzie, już w sierpniu Pomorzanin powita pierwszych gości.
Relacja Bogumiły Wresiło

Kultura

2021-06-18, godz. 17:23 To będzie koncert idealny na gorący wieczór: „Sen nocy letniej" „Sen Nocy Letniej' - tak Filharmonia Pomorska zatytułowała koncert symfoniczny, który poprowadzi dziś (18.06.) Jose Maria Florencio - obecnie dyrektor muzyczn ... » więcej 2021-06-18, godz. 16:48 Dzieci świata na zdjęciach Elżbiety Dzikowskiej. Plenerowa wystawa w Toruniu Plenerowa wystawa „Dzieci świata' otwarta zostanie dziś przed Książnica Kopernikańską w Toruniu. Autorką prac jest znana podróżniczka Elżbieta Dzikowska. » więcej 2021-06-18, godz. 07:47 Biblioteka to nie tylko wypożyczalnia, to dużo więcej. Tak jest na „Londynku” [zdjęcia, wideo] Filia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy otwarta. To nowa odsłona filii nr 5 dla dorosłych i dzieci „Londynek - międzykulturowe i mię ... » więcej 2021-06-17, godz. 20:53 Kanał pełen kultury czyli nowy cykl w pięknych okolicznościach przyrody [program na lato] „Kanał Kultura” to projekt społeczny realizowany w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Jest to cykl koncertów plenerowych wzdłuż Kanału Bydgoskiego. » więcej 2021-06-17, godz. 07:45 Stworzą nowe murale i odnowią stare. Dzieje się w Bydgoszczy [zdjęcia] Młodsze dzieci uczestniczyły w warsztatach fotograficznych, starsze rozmawiały o muralach i sztuce ulicznej - skąd wziął się street art i jak go czytać. Wszys ... » więcej 2021-06-16, godz. 19:21 Toruń świętuje. Na afiszu mnóstwo koncertów, warsztatów, animacji [program] Zawody strażaków, mobilne koncerty, rycerskie festyny - w Toruniu już w najbliższą niedzielę (20.06.) zaczyna się Święto Miasta. Będzie okazja nie tylko do ro ... » więcej 2021-06-16, godz. 16:34 Jerzy Maksymiuk dyryguje Capellą Bydgostiensis. W repertuarze muzyka dawna Maestro Jerzy Maksymiuk od kilku dni wraz z Capellą Bydgostiensis przygotowuje środowy (16 czerwca) koncert kameralny. W programie znajdą się kompozycje Telem ... » więcej 2021-06-16, godz. 11:40 Nasze miasto na dużym ekranie, czyli premiera „Miasta" Marcina Sautera 23 czerwca, w bydgoskim Kinie „Orzeł' odbędzie się uroczysta prapremiera debiutu fabularnego Marcina Sautera pt. „Miasto”. W rolach głównych wystąpili: Karoli ... » więcej 2021-06-16, godz. 10:16 Historia Rocka Symfonicznie, czyli Żuki i Rock Symphony Orchestra Żuki i Rock Symphony Orchestra pod dyrekcją Marka Czekały wykonują repertuar legendarnej grupy The Beatles i to wszystko można zobaczyć na ekranach komputerów. » więcej 2021-06-16, godz. 07:18 „Wieloryb z Lorino” zdobył kilka nagród. Ale dopiero teraz będzie miał premierę W piątek (18 czerwca) odbędzie się oficjalna, bydgoska i co najważniejsze kinowa premiera dokumentu Macieja Cuske „Wieloryb z Lorino''. » więcej
1234567