Środa, 05 maja 2021 r.   Imieniny: Ireny, Waldemara
Polskie Radio PiK » Kultura
2021-02-27, 18:15 Iwona Muszytowska - Rzeszotek

Kto będzie kierować sceną Teatru im. Horzycy w Toruniu?

Teatr im. W. Horzycy w Toruniu./fot. teatr.torun.pl/archiwum
Teatr im. W. Horzycy w Toruniu./fot. teatr.torun.pl/archiwum
10 osób zgłosiło się do konkursu na stanowisko dyrektora Teatru W. Horzycy w Toruniu. Nowy dyrektor obejmie stanowisko od przyszłego sezonu. Ma kierować zespołem przez najbliższe cztery lata.
Jak wyjaśnia sekretarz województwa kujawsko-pomorskiego, Marek Smoczyk, nabór kandydatów został zakończony. Teraz trwa procedura powołania komisji konkursowej.

- Musimy uzyskać wskazania z poszczególnych instytucji takich jak: związki zawodowe, Związek Artystów Scen Polskich, Ministerstwo Kultury. Myślę, że Zarząd Województwa będzie miał możliwość powołania tej komisji w przyszłym tygodniu. Komisja się zbierze i dokona przeglądu wszystkich dokumentów, które wpłynęły. Po przeanalizowaniu całej dokumentacji będzie oczywiście drugi etapu czyli rozmowa z poszczególnymi kandydatami. Zgłosiło się 10 osób więc te rozmowy potrwają przynajmniej dwa dni.

Jednym z kandydatów na stanowisko dyrektora Teatru W. Horzycy jest Paweł Paszta związany z toruńską sceną dramatyczną od czterech lat, na stanowisku dyrektora artystycznego i reżysera. Zgodnie z przepisami procedura konkursowa powinna zakończyć się w ciągu 60 dni po upływie terminu składania ofert.
Mówi Marek Smoczyk

Kultura

2021-05-05, godz. 17:20 Jacek Rodziewicz i „Rojazzvitch": „Gdyby nie zmiany, ta płyta by nie powstała" Artysta z Torunia - Jacek Rodziewicz - nagrał swoją debiutancką płytę solową pt. „Rojazzvitch'. - Nie powstałaby, gdyby nie duże zmiany w moim życiu - opowiad ... » więcej 2021-05-04, godz. 17:01 „Biblia: próba" - premiera w Teatrze im. Horzycy. Wielkie dzieło, wielkie wyzwanie Czy można poznać prawdę? Ile będą warte zasady etyczne, jeżeli świat się rozpadnie - na te m.in. pytania szukają odpowiedzi bohaterowie najnowszego spektaklu ... » więcej 2021-05-04, godz. 07:49 Outsider z wyboru i z charakteru. Retrospektywa Linkego w toruńskim CSW [zdjęcia] Był jednym z największych mistrzów malarstwa współczesnego, jednak jego twórczość ciągle domaga się przypominania. W Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu od ... » więcej 2021-05-03, godz. 20:22 Film „Trochę raju" doceniony w Polsce i zagranicą. Autor: reżyser z regionu Film dokumentalny Andrzeja Cichockiego pt. „Trochę raju” otrzymał nominację jednego z najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych na świecie - IDFA w Amst ... » więcej 2021-05-03, godz. 15:07 Tak powstawała pierwsza w Europie konstytucja. Muzyczna opowieść na 3 Maja Mało znane utwory polskich kompozytorów, żyjących w czasach Sejmu Wielkiego, znajdą się w programie koncertu online Filharmonii Pomorskiej, który będzie miał ... » więcej 2021-05-02, godz. 10:18 Zmarł Bronisław Cieślak – odtwórca głównej roli w serialu „07 zgłoś się” W wieku 77 lat zmarł w Krakowie w nocy z soboty na niedzielę Bronisław Cieślak - dziennikarz, prezenter telewizyjny, były poseł na Sejm i aktor znany z roli p ... » więcej 2021-04-30, godz. 09:56 Magia tańczących postaci na operowej scenie. Premiera tryptyku „Szepty i cienie” [You Tube] Najnowsza premiera bydgoskiej Opery Nova - trzyczęściowy wieczór baletowy „Szepty i cienie” - w czwartek zaprezentowana została online, w Międzynarodowym Dniu ... » więcej 2021-04-29, godz. 19:49 Rozpoczął się nabór filmów na Tofifest. Festiwal w letniej odsłonie 19. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest w tym roku odbędzie się w letniej odsłonie. Zapowiada się w związku z tym kilka nowości organizacyjnych. » więcej 2021-04-29, godz. 16:15 Wyłonili pięć najlepszych tomów poezji. Kto wygra konkurs im. Kazimierza Hoffmana? Pięć książek spośród 200 nadesłanych nominowanych zostało do tegorocznej, drugiej już edycji konkursu poetyckiego im. Kazimierza Hoffmana „KOS' w Bydgoszczy. » więcej 2021-04-28, godz. 18:12 Baj Pomorski zaprasza na festiwal monodramów. W roli głównej: Różewicz Cztery spektakle znajdą się w repertuarze 35. Spotkań Teatrów Jednego Aktora. Festiwal przeniesiony z listopada odbędzie się od 7 do 9 maja w Toruniu. » więcej
1234567