Czwartek, 22 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
Polskie Radio PiK » Kultura
Miko wyprzedaże
2021-02-14, 15:28 Polska Agencja Prasowa

„Operowy zawrót głowy" wreszcie na scenie. Opera Nova znowu otwarta

Operę skomponował Maciej Małecki, a wyreżyserowała Magdalena Małecka-Wippich/fot. Marek Chełminiak, materiały ON
Operę skomponował Maciej Małecki, a wyreżyserowała Magdalena Małecka-Wippich/fot. Marek Chełminiak, materiały ON
Równo trzy miesiące od premiery w wersji online - w niedzielę (14 lutego) - Opera Nova wystawi spektakl „Operowy zawrót głowy" na żywo z udziałem publiczności.
Operę skomponował Maciej Małecki, a wyreżyserowała Magdalena Małecka-Wippich. - Najpierw zaproszenie kierujemy do najmłodszych. Dzieci wreszcie mogą oderwać się od komputerów i uczestniczyć aktywnie w przedstawieniu. Możliwość interakcji jest przewidziana i jak najbardziej oczekiwana, gdyż bajka ma charakter edukacyjny. Treści adresowane są zarówno do młodych, jak i dorosłych widzów, więc rodzice też nie będą się nudzić - mówi Ewa Chałat z biura prasowego Opery Nova.

Zaznacza, że to doskonała okazja, by na spektaklu familijnym odkryć razem z dziećmi piękno opery i razem z nimi przełamać wiele językowych trudności. W przedstawieniu pojawiają się bowiem prawdziwe wyzwania - ćwiczenia z poprawnej polszczyzny. Organizatorzy spektaklu podkreślają, że choć główni bohaterowie - Kropka i Wykrzyknik prezentują skrajnie różne charaktery to oboje kochają operę. Zapewniają też, że „godzina w ich towarzystwie minie tak szybko, że nikt nie odczuje obowiązującej maseczki na twarzy"

W role głównych bohaterów wcielą się Julia Pruszak (sopran) oraz Janusz Żak na zmianę z Łukaszem Jakubczakiem (basy). Spektakl rozpocznie się o godz. 17.00. Przedstawienie będzie grane także 16 i 18 lutego oraz 20 i 21 lutego.

Kultura

2021-04-21, godz. 16:51 Tak rolnicy walczyli o wolną Polskę. Wystawa w centrum Bydgoszczy [wideo, zdjęcia] „Tu rodziła się Solidarność rolników” - to tytuł wystawy otwartej w środę w Bydgoszczy.  Ekspozycję można oglądać na placu Teatralnym w centrum miasta. » więcej 2021-04-21, godz. 12:19 Wielkie inwestycje w kulturę: filharmonia i opera. Województwo dzieli pieniądze 15 mln dla Filharmonii Pomorskiej, ok. 60 mln dla Opery Nova - to środki, jakie mają się znaleźć w budżecie województwa dla bydgoskich instytucji kultury. » więcej 2021-04-20, godz. 13:37 „Szepty i cienie” w Międzynarodowym Dniu Tańca. Baletowa premiera online Najbliższa premiera bydgoskiej Opery Nova - trzyczęściowy wieczór baletowy „Szepty i cienie” - zaprezentowana zostanie online w czwartek (29 kwietnia), w Międ ... » więcej 2021-04-20, godz. 13:15 Gershwin - Błękitna Rapsodia już w piątek na ekranach W najbliższy piątek - 23 kwietnia - będzie można zobaczyć premierowo pierwszy odcinek cyklu programów muzyczno-edukacyjnych przygotowanych przez Filharmonię P ... » więcej 2021-04-18, godz. 12:05 10. edycja Festiwalu Animocje. Coś dla miłośników animacji Konkurs o grand prix Bydgoskiej Nagrody za najlepszy film animowany, wizyty w polskich studiach animacji, warsztaty oraz pokazy najciekawszych animowanych pro ... » więcej 2021-04-18, godz. 10:07 Fundacja „Fotografistka" poszukuje starych, podkolorowanych zdjęć Poszukiwane są zdjęcia zrobione na przestrzeni lat w Bydgoszczy, a o szczegółach kolejnej fotograficznej akcji Bogumiła Wresiło rozmawia z Katarzyną Gębarowsk ... » więcej 2021-04-16, godz. 15:50 Premiera „Zemsty” Fredry w Teatrze im. Horzycy w Toruniu [zdjęcia, wideo] W piątek (16.04.) na scenie toruńskiego Teatru Wilama Horzycy premiera „Zemsty”. - Mamy nadzieję, że być może w maju uda nam się zagrać przed publicznością, a ... » więcej 2021-04-16, godz. 09:10 W Internecie nic nie zginie! I dobrze, gdy trafia tam projekt „Pamięć bydgoszczan"! Projekt „Pamięć bydgoszczan' - Archiwum Historii Mówionej zagościł w mediach społecznościowych. Wspomnienia i relacje mieszkańców oraz osób związanych z miast ... » więcej 2021-04-15, godz. 08:54 Kameralne, powściągliwe, milczące. Obrazy Magdaleny Rucińskiej w bydgoskim bwa Wystawa malarstwa Magdaleny Rucińskiej pt. „Międzyprzestrzeń” otwarta została w bydgoskiej Galerii Miejskiej bwa. Na razie można oglądać ją tylko online - mat ... » więcej 2021-04-14, godz. 06:25 Emilia Pawłowska o swojej najnowszej płycie „Niebo nad jeziorem" [wideo] Emilia Pawłowska to wokalistka, która ma odwagę sięgać po swoje marzenia. Po ewidentnym sukcesie, jakim okazała się płyta „Czas nas uczy pogody' z ponadczasow ... » więcej
1234567