Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r.   Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Polskie Radio PiK » Kultura
Ogłoszenie własne nadawcy
2021-01-14, 15:20 Iwona Muszytowska-Rzeszotek/Redakcja

Historia krótkiej podróży i jednej nocy. Powstaje etiuda studencka torunianki Julii Smoleń

Grafika: zrzutka.pl
Grafika: zrzutka.pl
„Moja Europa tonie” to tytuł filmu, który realizuje torunianka Julia Smoleń. Będzie to niezależna etiuda, którą każdy może wesprzeć finansowo na stronie zrzutka.pl.
Jak wyjaśnia reżyserka film jest próbą uchwycenia kryzysu, nie tylko w społeczeństwie, ale przede wszystkim osobistego. Bohaterami są młodzi ludzie, którzy przeżywają rozpad w związku. - To historia krótkiej podróży i jednej nocy - wyjaśnia Julia Smoleń.

- Podczas podróży na imprezę urodzinową ma miejsce sytuacja, która wywraca rzeczywistość bohaterów do góry nogami. Tworząc scenariusz i teraz pracując aktorami i innymi osobami z mojego zespołu temat i kryzysu, samotności i takiego poczucia, że trochę nikt nam nie chce pomóc był dla mnie najważniejszy. Zbieramy środki głównie na sprzęt, ponieważ trzeba będzie go wypożyczyć, następnie na scenografię, kostiumy. Mamy też zagospodarowane 1 000 zł na późniejsze opłacenie montażu i postprodukcję dźwięku - powiedziała reżyserka i autorka scenariusza.

Julia Smoleń pochodzi z Torunia i jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. W tym roku będzie zdawała do szkoły filmowej. Plan zdjęciowy zaplanowany został na pierwsze dni lutego. Zbiórka funduszy trwa do 7 lutego na stronie: zrzutka.pl/moja-europa-tonie-etiuda-niezalezna
Mówi Julia Smoleń
Toruń

Kultura

2021-01-18, godz. 09:22 „Polish Songs", amerykańscy wokaliści i Eljazz Big Band. Płyta już jest „Tomaszów', „Sex Appeal', „Moje serce to jest muzyk' czy „Byłaś serca biciem' - kilkanaście dobrze znanych polskich piosenek, dzięki bydgoskiemu muzykowi Józe ... » więcej 2021-01-17, godz. 20:46 Sztuka nie tylko w Internecie. Plany Galerii Miejskiej bwa na nowy rok Nowy 2021 rok to w Miejskiej Galerii bwa w Bydgoszczy nowe wystawy i ciekawi artyści. Będzie malarstwo, rzeźba czy instalacja. Pojawi się nowy projekt Elżbiet ... » więcej 2021-01-17, godz. 17:45 Trzy premiery - musical, opera i balet. Opera Nova w nowym roku Nowy rok przynosi nowe wyzwania. Mimo pandemii zespoły operowe cały czas przygotowują się do kolejnych premier, a dyrekcja układa program Bydgoskiego Festiwal ... » więcej 2021-01-17, godz. 16:38 Hala Pomp i Wieża Ciśnień z przeszłości. Muzeum prosi o stare zdjęcia i dokumenty [wideo] Bydgoszczanie mogą współtworzyć wystawę przygotowywaną przez Muzeum Wodociągów. Placówka poszukuje starych zdjęć przedstawiających wodociągowe obiekty, Halę P ... » więcej 2021-01-16, godz. 20:15 „Aurora” - nowa nagroda dla teatralnych twórców Teatr Polski, organizator Festiwalu Prapremier, powołał Międzynarodową Nagrodę Dramaturgiczną Miasta Bydgoszczy -„Aurora”, przyznawaną za wybitny dramat współ ... » więcej 2021-01-16, godz. 14:10 Kolędowanie w sieci. Ogólnopolski Festiwal Chórów Akademickich w Bydgoszczy XIII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Chórów Akademickich „Akademickie Kolędowanie” w Bydgoszczy odbędzie się mimo pandemii. Tym razem w internecie. » więcej 2021-01-15, godz. 11:28 Budynek Teatru im. Horzycy ma 110 lat, ale po tym remoncie odmłodniał![zdjęcia] Nowa widownia, elewacja, oświetlenie - toruński teatr przeszedł totalną metamorfozę. Generalny remont kosztował 9 milionów 600 tysięcy zł. Pozostały tylko kos ... » więcej 2021-01-15, godz. 08:30 Sercem wytańczone! Zespół Płomienie zdobył złoto na konkursie w Egipcie [wideo] Zespół Pieśni i Tańca Płomienie z Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 w Bydgoszczy zdobył złoty medal na World Children Festival Egipt 2020. » więcej 2021-01-14, godz. 11:30 Zaproszenie. Serce Filharmonii Pomorskiej bije teraz w Internecie. Posłuchajcie![WIDEO] Melomanów stęsknionych za artystami, za widownią i niesamowitą aurą koncertów Filharmonii Pomorskiej na żywo, w budynku FP, prosimy o cierpliwość i zapraszamy ... » więcej
1234567