Sobota, 10 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Michała, Makarego
Polskie Radio PiK » Kultura
Plichta
2020-12-24, 15:08 Iwona Muszytowska - Rzeszotek

Muzyka, słowo i...rozżarzone węgle w kuźni. 40 spotkań z kulturą w Toruniu

Już wybrano 40 projektów konkursu „Daj sztukę"./fot. tak.torun.pl
Już wybrano 40 projektów konkursu „Daj sztukę"./fot. tak.torun.pl
Koncerty, warsztaty, wystawy - 40 projektów dostępnych już jest w sieci. To owoce drugiej edycji konkursu „Daj sztukę", który organizował Urząd Miasta i Toruńska Agenda Kulturalna. Na realizację swoich pomysłów artyści otrzymali z toruńskiego ratusza po 1500 złotych.
Konkurs „Daj sztukę 2” organizowała Toruńska Agenda Kulturalna. Wybrano 40 atrakcji, które do 15 stycznia będą miały swoje premiery. Co zobaczymy i usłyszymy? O tym Iwona Muszytowska-Rzeszotek rozmawiała z Przemysławem Draheimem z TAK-u.

- Jak zawsze, ich oferta jest bardzo różnorodna - mówi Przemysław Draheim z Torunskiej Agendy Kulturalnej.

- Czekaliśmy na zgłoszenia toruńskiego artystów w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu, bo przecież artyści to nie tylko muzycy, którzy grają koncerty. To są osoby, które zajmują się edukacją kulturalną, to są osoby które zajmują się rzeźbiarstwie, malarstwem, poezją, i rzeczywiście, różnorodność zgłoszonych projektów jest imponująca. Spośród kilkudziesięciu propozycji, zostało wybrane 40, a w tej puli są oczywiście koncerty, spotkania z artystami, ale także rzeczy, których wcześniej nie mieliśmy okazji podziwiać, np. spotkania z poezją, ale także wizyty w pracowniach artystycznych. Zajrzymy między innymi do pracowni kowalstwa (...).

Lista zwycięskich projektów :

Zwierzak kolęduje przy żłóbku
Rysowanie Trzech Króli
Żłóbek – tajemnica i radość
Zostań producentem we własnym zespole — od aranżacji przez nagranie po miks i mastering darmowymi narzędziami
Toruńskie opowieści kuglarskie
Seniorzy z Podgórza dla Pokoleń
Przyjaciele perkusji
Artystyczny projekt Koron na Święto Trzech Króli
Słuchowisko artystyczne „Opowieść Wigilijna”
A w Toruniu padał śnieg — wirtualna wystawa fotografii
Open Blues Unplugged
Podróż dookoła świata z muzyką etniczną
ZASŁUCHAJ WYOBRAŹNIĘ
Wystawa on-line połączona z wizytą w pracowni artysty
Koncert Nadziei
My Wonderful Jazzy Xmas — koncert kolęd i piosenek świątecznych na jazzowo
Koncert sylwestrowy (lub noworoczny)
Kolędowo na jazzowo
„Zimowe makrostruktury” — wirtualna wystawa fotografii
Mali ludzie
Tonopolis w obiektywie
Kowalstwo — rzemiosło czy sztuka?
Zimowy koncert Sylwii i Vitka
Moja ulubiona tradycja świąteczna, to..?
Bębny świata
Odkryć baśni świat. 2.0
Warsztaty teatralne z wykorzystaniem narzędzi psychologicznych - Tryptyk teatralnego „JA”
„Kawałek” po kawałku
Opowieść Wigilijna – słuchowisko
Sylwestrowy/Noworoczny koncert duetu Love Street
Świąteczny koncert online — Sunday Worship
Przysłowie na każdy miesiąc
Zimowa choreografia z hula hoop — taniec, ruch, zabawa.
Świąteczny pokaz magii i iluzji
Toruń czyta: wolność
Siostry Kępisty w projekcie #wchodzęwpolemikę! — koncert live
Czy dykcja to fikcja? — zabawowe potyczki językowe
Co to jest poezja? Młynarski na ukulele
Spektakle Natury
Kolędy Nieznane

Pełna lista laureatów konkursu wraz z krótkimi opisami zwycięskich projektów oraz harmonogramem publikacji, zostanie ogłoszona w najbliższych dniach.

Szczegółowy kalendarz premier dostępny jest na stronie www.tak.torun.pl
Materiał Iwony Muszytowskiej - Rzeszotek (Popołudnie z nami)

Kultura

2021-04-10, godz. 17:55 Bydgoskie Muzeum Telefonów Komórkowych otwiera się dziś wirtualnie! W sobotę (10.04.) o godz. 20, muzeum, które z domowej piwnicy założyciela placówki, przeniosło się na ul. Pomorską 15, zaprasza na, nie bójmy się tego słowa: ... » więcej 2021-04-09, godz. 13:57 Tylko laureatka grand prix odebrała nagrodę. Finał konkursu rzeźbiarskiego [wyniki] XIII Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski im. Stanisława Zagajewskiego podsumowano w piątek w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. Laureatką grand prix została ... » więcej 2021-04-08, godz. 20:26 Do zaczytania jeden krok! Bydgoska biblioteka ma ok. 60 tysięcy ebooków Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy współpracuje z platformą Legimi, na której są setki książek w formie cyfrowej do czytania na tablecie, ... » więcej 2021-04-06, godz. 16:59 O ostatniej płycie Krzysztofa Krawczyka. Audycja w Polskim Radiu PiK W poniedziałek zmarł Krzysztof Krawczyk - ikona polskiej piosenki. O jego śmierci poinformował na Facebooku Andrzej Kosmala - wieloletni manager i przyjaciel ... » więcej 2021-04-06, godz. 07:52 Filmy, koncerty, dyskusje o kulturze w sieci. MCK otwiera platformę Kultureo Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy uruchamia platformę VOD poświęconą kulturze. Będą tam prezentowane treści kulturalne w najwyższej technicznej jakości. » więcej 2021-04-05, godz. 17:56 „Mamy Boga na wyciągnięcie ręki”. Ks. Kaczkowski i nowa książka „Sztuka życia” „Możemy całe życie przeżyć w bojaźni i przykucu albo być wyprostowani i dumni' - te słowa przeczytamy na okładce książki ks. Jana Kaczkowskiego „Sztuka życia ... » więcej 2021-04-05, godz. 17:31 Krzysztof Krawczyk nie żyje. Chorował na COVID, miał 74 lata Wiadomość o śmierci legandy polskiej piosenki - Krzysztofa Krawczyka - przekazał w poniedziałek na Facebooku jego przyjaciel i menadżer Andrzej Kosmala. Artys ... » więcej 2021-04-05, godz. 17:25 Miał zagrać Odysa w Nowym Teatrze, nie zdążył. Zmarł Zygmunt Malanowicz Nie żyje Zygmunt Malanowicz, który zasłynął rolą Chłopaka w filmie Romana Polańskiego „Nóż w wodzie”. W ostatnich latach brał udział w najważniejszych przedst ... » więcej 2021-04-02, godz. 00:19 „Eschatofonia” - uwertura pamięci ofiar COVID-19. Nagranie gotowe! [You Tube] Finał międzynarodowego projektu zarządzanego z Bydgoszczy. Orkiestra Wojskowa w Bydgoszczy wraz z artystami z całego świata przygotowała utwór, który jest poś ... » więcej 2021-04-01, godz. 09:30 Filharmonia Pomorska w Wielkanoc nie zostawi melomanów bez muzyki Miało być oratorium 'Mesjasz' Haendla, ale szykuje się wieczór z lżejszą muzą. W świąteczną niedzielę (04.04.), o godzinie 19.00, na kanale Filharmonii Pomors ... » więcej
1234567