Sobota, 24 lipca 2021 r.   Imieniny: Kingi, Krystyny
Polskie Radio PiK » Kultura
2020-10-07, 19:53 Iwona Muszytowska - Rzeszotek

Plany: Centrum Sztuki Współczesnej otwiera okno na świat. Szeroko!

Konferencja Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Od lewej: Krzysztof Stanisławski, dyrektor CSW i Marek Żydowicz, prezes Fundacji Tumult. /fot. Iwona Muszytowska - Rzeszotek
Konferencja Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Od lewej: Krzysztof Stanisławski, dyrektor CSW i Marek Żydowicz, prezes Fundacji Tumult. /fot. Iwona Muszytowska - Rzeszotek
W ubiegłym tygodniu witaliśmy na stanowisku dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu Krzysztofa Stanisławskiego. Wracamy do CSW, by posłuchać o tym, jakie plany na przyszłość ma kulturalna placówka.
Konferencji z udziałem nowego szefa CSW oraz kuratora Marka Żydowicza, który jest prezesem Fundacji Tumult, z którą CSW współpracuje już od kilku lat, przysłuchiwała się Iwona Muszytowska-Rzeszotek.

- Bronisław Wojciech Linke - to będzie wystawa artysty XX wieku. On umarł w 1963 roku, ale jest to jeden z najważniejszych twórców polskiej sztuki współczesnej. Druga duża sztandarowa wystawa to będzie retrospektywa - największa wystawa Dwurnika, jaka miała miejsce - chodzi o około 300 obrazów Edwarda Dwurnika, głównie zbiory muzealne, ale współpracujemy także z rodziną tego artysty (...) - mówi Krzysztof Stanisławski, dyrektor CSW Toruń.

A co Fundacja Tumult wniesie do przestrzeni CSW?

- 16 października zapraszamy na wystawę fotografii Helmuta Newtona, na pierwszą dużą prezentację tego fotografika w Polsce, rozmawiamy z Annie Leibovitz, z Cindy Sherman, z Anselmem Kieferem, Patricią Piccinini - mówi Marek Żydowicz (...).

Nowością w programie Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu będzie także międzynarodowy konkurs na najlepszy obraz. Pierwsza edycja adresowana do artystów z Polski i Europy Wschodniej planowana jest na przyszły rok. Do wygrania tylko jedna nagroda, ale wartości 100 tysięcy złotych.
Materiał Iwony Muszytowskiej - Rzeszotek (Popołudnie z nami)
Relacja Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek (Śniadanie z Muzami)

Kultura

2021-07-23, godz. 19:46 Eric Clapton odmawia grania tylko dla zaszczepionych Brytyjski gitarzysta Eric Clapton oświadczył, że nie będzie występował na koncertach, gdzie będą wymagane certyfikaty sanitarne zaświadczające o przyjęciu szc ... » więcej 2021-07-23, godz. 07:53 Aktorzy na żywo tworzą spektakl z publicznością. Festiwal Improwizacji w Toruniu Siedem kobiet w różnym wieku, Grupa Ludzi, Thornet - te i inne teatry z całej Polski wystąpią w Toruniu podczas Festiwalu Improwizacji Teatralnej Jo! » więcej 2021-07-22, godz. 20:12 Księgową wyciągali przez okno. Co się działo w Filharmonii? [zdjęcia] Pożar na drugim piętrze, ewakuacja rannej osoby - taki był scenariusz ćwiczeń w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Jak mówią pracownicy instytucji, ćwiczeni ... » więcej 2021-07-21, godz. 06:05 Będą mogli wydać książkę, nakręcić film czy zrobić wystawę. Stypendia dla artystów Stypendia marszałka w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami rozdane. 16 artystów otrzymało wsparcie w wysokości o ... » więcej 2021-07-20, godz. 09:16 Prof. Popowa-Zydroń z Bydgoszczy ponownie w jury Konkursu Chopinowskiego - Poziom uczestników oceniam bardzo wysoko i nie jestem jedyną, która tak uważa - mówi prof. Katarzyna Popowa-Zydroń, członkini jury eliminacji do XVIII Konku ... » więcej 2021-07-19, godz. 20:38 Portret z kujawsko-pomorskim zabytkiem w tle. Zrób zdjęcie i wygrywaj Trwa VII edycja konkursu fotograficznego „Portret z kujawsko-pomorskim zabytkiem w tle”. - Zamki, kościoły, urocze parki i ogrody, pomniki. Poszukajcie tego, ... » więcej 2021-07-19, godz. 16:23 Kostiumy bohaterów z oper Mozarta i Verdiego na wystawie w galerii handlowej Kostiumy zaprojektowane przez scenografki i kostiumolożki - Marię Balcerek, Agatę Uchman, Annę Sekułę - a wykonane w pracowniach krawieckich bydgoskiej Opery ... » więcej 2021-07-18, godz. 21:00 Wiolonczela i organy w duecie. Muzyczne małżeństwo, czyli „Cellorganic” Muzyczne małżeństwo wiolonczelistka - Profesor Renata Marzec i organista - Profesor Radosław Marzec bardzo pracowicie spędzają wakacje. Jak co roku koncertują ... » więcej 2021-07-18, godz. 15:34 „Rzeka Muzyki” znowu gra. Dla bydgoszczan zaśpiewa Mikołaj Macioszczyk [wideo] Bydgoski wokalista Mikołaj Macioszczyk, uczestnik programu „The voice of Poland” to kolejny wykonawca, który wystąpi w niedzielę (18 lipca) podczas bydgoskieg ... » więcej 2021-07-18, godz. 14:03 Hitami sound design i wokalistyka jazzowa. Pierwszy nabór w Akademii Muzycznej W Akademii Muzycznej w Bydgoszczy zakończył się pierwszy nabór, druga rekrutacja ruszy we wrześniu. » więcej
1234567