Sobota, 02 lipca 2022 r.   Imieniny: Jagody, Urbana, Marii
Polskie Radio PiK » Kultura
2020-07-18, 09:00 Bogumiła Wresiło/Redakcja

Konkurs Malarski im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy rozstrzygnięty!

Malarski konkurs im. Leona Wyczółkowskiego zakończony. Od 19 lipca ożna oglądać nagrodzone prace./fot. UM Bydgoszcz
Malarski konkurs im. Leona Wyczółkowskiego zakończony. Od 19 lipca ożna oglądać nagrodzone prace./fot. UM Bydgoszcz
W czwartej edycji artystycznej rywalizacji udział wzięło tym razem aż pół tysiąca twórców z całej Polski. Jury musiało z tego grona wybrać trzech głównych laureatów. Są także wyróżnienia i dwie nagrody specjalne.
Do pierwszego etapu zgłosiło się prawie pół tysiąca artystów. Na podstawie przesłanych zdjęć jury zakwalifikowało do drugiego etapu 148 prac 78 autorów. Następnie jury zakwalifikowało prace na wystawę pokonkursową na podstawie nadesłanych oryginałów i wybrało spośród nich laureatów:

I miejsce – Dariusz Milczarek
II miejsce – Tomasz Wiktor
III miejsce – Grzegorz Wnęk

Wyróżnienia otrzymali: Piotr Desperak, Andrzej Kulig i Olga Ząbroń. Nagroda Prezesa ZPAP o/Bydgoszcz w postaci wystawy indywidualnej w Galerii Wspólnej w Bydgoszczy trafiła do Bartłomieja Flisa, a Nagroda Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy w postaci zakupu muzealnego – do Magdaleny Rucińskiej.

Wystawa odbędzie się już tradycyjnie w Galerii Miejskiej bwa na dwóch piętrach wystawowych. Niestety, z powodu zagrożeniem wirusem SARS-COV-2 wernisaż będzie zamknięty dla publiczności. Chętni będą mogli obejrzeć wystawę pokonkursową od 19 lipca. Wydany zostanie także katalog, w którym znajdzie się jedna praca każdego autora zakwalifikowanego na wystawę pokonkursową.
Relacja Bogumiły Wresiło (Śniadanie z Muzami)

Kultura

2022-07-01, godz. 18:03 Artus Festival czas zacząć! Przygotowano wiele wydarzeń Koncerty, spotkania, pokazy filmowe oraz wystawa - jutro w Toruniu pod hasłem „Alternatywa na Lato” rozpocznie się Artus Festiwal. » więcej 2022-07-01, godz. 16:10 Pożegnanie i powitanie. Łukasz Wudarski został dyrektorem WOAK Toruń Z Centrum Kultury Dwór Artusa związany był 12 lat. Dziś pożegnał się z instytucją. Łukasz Wudarski obejmie stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka… » więcej 2022-07-01, godz. 11:35 Na tej scenie wiek nie gra roli! Rozpoczął się Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów Taniec, folklor, śpiew, gra aktorska - na tych polach rywalizują wielopokoleniowe zespoły artystyczne, uczestnicy 20. jubileuszowego „ARS”. Eliminacje odbywają… » więcej 2022-07-01, godz. 10:30 20. MFF Tofifest: Katarzyna Figura i Andrzej Grabowski w Toruniu [rozmowy] Obraz podzielonej rodziny i los aktora, który wybił się na produkcjach o niskich walorach artystycznych - Katarzyna Figura i Andrzej Grabowski byli gośćmi… » więcej 2022-07-01, godz. 09:30 Wystawa „Czeskie bohaterki”. Te kobiety zmieniły bieg historii – nie tylko w swoim kraju Od 1 lipca Czesi rozpoczynają prezydencję w Unii Europejskiej. Z tej m.in. okazji w bydgoskich Młynach Rothera otwarta została wystawa pod tytułem „Czeskie… » więcej 2022-06-30, godz. 20:35 Krystian Pesta – od wolontariusza po aktora – laureata Tofifestu 14 lat temu na toruńskim festiwalu pracował jako wolontariusz, w tym roku odebrał nagrodę Flisaka od prezydenta Torunia. Krystian Pesta jest gościem Festiwalu… » więcej 2022-06-30, godz. 19:20 Jury wybrało finałowe utwory AURORY - Nagrody Dramaturgicznej Miasta Bydgoszczy Dramaty autorów z Serbii, Ukrainy, Rumunii i Polski znalazły się w finale 2. edycji AURORY - Nagrody Dramaturgicznej Miasta Bydgoszczy. Tak zdecydowało ju… » więcej 2022-06-30, godz. 11:03 Sławomira Łozińska na TofiFest. O czym jest film „Lokatorka”? Jedną z atrakcji Festiwalu TofiFest są spotkania z twórcami filmów. Publiczność miała możliwość spotkać się z aktorką Sławomirą Łozińską. » więcej 2022-06-29, godz. 18:50 „Morderstwo dla dwojga”, czyli premiera w Teatrze Muzycznym w Toruniu [zdjęcia, wideo] Kryminalna komedia muzyczna, hit Off-Brodway po raz pierwszy pojawi się także na polskiej scenie. Pełen humoru i intryg musical „Morderstwo dla dwojga”… » więcej 2022-06-29, godz. 09:15 Damy polskiego kina z nagrodami toruńskiego Festiwalu Filmowego Tofifest Anna Seniuk, Emilia Krakowska, Julia Szczepańska oraz Krystian Pesta to pierwsi laureaci 20. Festiwalu Filmowego Tofifest. Wydarzenie zainaugurowane zostało… » więcej
1234567