Sobota, 19 czerwca 2021 r.   Imieniny: Gerwazego, Protazego
Polskie Radio PiK » Kultura
2020-06-19, 16:13 Bogumiła Wresiło/Redakcja

Kuba Elwertowski i jego minimale. Wystawa w bydgoskiej Wieży Ciśnień

Kuba Elwertowski prezentuje cykl zatytułowany „Moje minimale
Kuba Elwertowski prezentuje cykl zatytułowany „Moje minimale''/fot. Bogumiła Wresiło
Kuba Elwertowski/fot. Archiwum
Kuba Elwertowski/fot. Archiwum
Wernisaż online, ale potem zwiedzanie możliwe będzie nie tylko w Internecie. W piątek (19 czerwca) w bydgoskiej Wieży Ciśnień swoją nową wystawę zaprezentuje Kuba Elwertowski.
Artysta jest doktorem sztuki w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja zabytków, absolwentem wydziału sztuk pięknych UMK w Toruniu na specjalizacji malarstwo sztalugowe. Sam o sobie mówi, że jest artystą poszukującym, lubi podejmować różne wyzwania i twórcze eksperymenty. Swoje prace pokazywał na wystawach w Polsce, w Niemczech, Szkocji czy Grecji.

Tym razem prezentuje cykl zatytułowany „Moje minimale'', który jest częścią jego pracy doktorskiej. - „Moje minimale" przedstawiają materialne rzeczy, jak np. wyszarpnięty z kontekstu fragment codziennej gazety, szary papier, skasowany bilet znaleziony przypadkiem na chodniku ruchliwej ulicy, czy paragon ze sklepu, które dzięki artystycznemu wyrazowi zyskują inny niż tylko użytkowy charakter. Prace wykonane są w technice kolażu z fragmentów tekstury, korka, puszek po napojach, ogłoszeń prasowych, pociętego papieru - czytamy w zapowiedziach.

Wernisaż wystawy Kuby Elwertowskiego pt. ''Moje minimale'' w piątek o godz. 18.00 na profilu bydgoskiej Wieży Ciśnień na Facebooku. Ekspozycja bedzie dostępna dla zwiedzających od soboty do 31 lipca.

Przy okazji wizyty w Wieży Ciśnień , polecamy wejście na taras widokowy, z którego doskonale widać miasto. Ze wzgledu na pandemię, w galerii może przebywać maksymalnie 25 osób po wejściu do Wieży Cinień należy zdezynfekować dłonie, zasłaniać usta i nos i zachowywać bezpieczny dystans społeczny.
Mówi Kuba Elwertowski
Relacja Bogumiły Wresiło (Śniadanie z Muzami)

Kultura

2021-06-18, godz. 17:23 To będzie koncert idealny na gorący wieczór: „Sen nocy letniej" „Sen Nocy Letniej' - tak Filharmonia Pomorska zatytułowała koncert symfoniczny, który poprowadzi dziś (18.06.) Jose Maria Florencio - obecnie dyrektor muzyczn ... » więcej 2021-06-18, godz. 16:48 Dzieci świata na zdjęciach Elżbiety Dzikowskiej. Plenerowa wystawa w Toruniu Plenerowa wystawa „Dzieci świata' otwarta zostanie dziś przed Książnica Kopernikańską w Toruniu. Autorką prac jest znana podróżniczka Elżbieta Dzikowska. » więcej 2021-06-18, godz. 07:47 Biblioteka to nie tylko wypożyczalnia, to dużo więcej. Tak jest na „Londynku” [zdjęcia, wideo] Filia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy otwarta. To nowa odsłona filii nr 5 dla dorosłych i dzieci „Londynek - międzykulturowe i mię ... » więcej 2021-06-17, godz. 20:53 Kanał pełen kultury czyli nowy cykl w pięknych okolicznościach przyrody [program na lato] „Kanał Kultura” to projekt społeczny realizowany w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Jest to cykl koncertów plenerowych wzdłuż Kanału Bydgoskiego. » więcej 2021-06-17, godz. 07:45 Stworzą nowe murale i odnowią stare. Dzieje się w Bydgoszczy [zdjęcia] Młodsze dzieci uczestniczyły w warsztatach fotograficznych, starsze rozmawiały o muralach i sztuce ulicznej - skąd wziął się street art i jak go czytać. Wszys ... » więcej 2021-06-16, godz. 19:21 Toruń świętuje. Na afiszu mnóstwo koncertów, warsztatów, animacji [program] Zawody strażaków, mobilne koncerty, rycerskie festyny - w Toruniu już w najbliższą niedzielę (20.06.) zaczyna się Święto Miasta. Będzie okazja nie tylko do ro ... » więcej 2021-06-16, godz. 16:34 Jerzy Maksymiuk dyryguje Capellą Bydgostiensis. W repertuarze muzyka dawna Maestro Jerzy Maksymiuk od kilku dni wraz z Capellą Bydgostiensis przygotowuje środowy (16 czerwca) koncert kameralny. W programie znajdą się kompozycje Telem ... » więcej 2021-06-16, godz. 11:40 Nasze miasto na dużym ekranie, czyli premiera „Miasta" Marcina Sautera 23 czerwca, w bydgoskim Kinie „Orzeł' odbędzie się uroczysta prapremiera debiutu fabularnego Marcina Sautera pt. „Miasto”. W rolach głównych wystąpili: Karoli ... » więcej 2021-06-16, godz. 10:16 Historia Rocka Symfonicznie, czyli Żuki i Rock Symphony Orchestra Żuki i Rock Symphony Orchestra pod dyrekcją Marka Czekały wykonują repertuar legendarnej grupy The Beatles i to wszystko można zobaczyć na ekranach komputerów. » więcej 2021-06-16, godz. 07:18 „Wieloryb z Lorino” zdobył kilka nagród. Ale dopiero teraz będzie miał premierę W piątek (18 czerwca) odbędzie się oficjalna, bydgoska i co najważniejsze kinowa premiera dokumentu Macieja Cuske „Wieloryb z Lorino''. » więcej
1234567