Niedziela, 28 lutego 2021 r.   Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Polskie Radio PiK » Kultura
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-03-25, 13:30 Iwona Muszytowska - Rzeszotek

W domu zostali, grać nie przestali! Toruńska orkiestra nie dała sobie "zamknąć ust"!

Toruńska Orkiestra Symfoniczna ma pełne ręce roboty na wirtualnej scenie./fot. TOS/Facebook
Toruńska Orkiestra Symfoniczna ma pełne ręce roboty na wirtualnej scenie./fot. TOS/Facebook
Toruńska Orkiestra Symfoniczna i Galeria Sztuki Wozownia to dwie kolejne toruńskie instytucje kulturalne, które swoje działania przeniosły do wirtualnej rzeczywistości.
W "zdalnej" ofercie symfoników są atrakcyjne materiały archiwalne, filmiki oraz propozycje twórczych działań.

- Przygotowaliśmy galerię zdjęć i chcemy zaprosić naszych melomanów do głosowania na najciekawsze zdjęcie - mówi Karolina Smolarek.

- Przygotujemy krótkie filmiki opowiadające o wpływie muzyki na nasze życie, ale także zaprosimy na wirtualny spacer po naszej sali prób, czyli miejscu na co dzień niedostępnym dla publiczności, czy zaprezentujemy ciekawy sprzęt m.in. podnośnik fortepianu.

Na Facebooku TOS można także podejrzeć życie prywatne muzyków

Galeria Wozownia przygotowała materiały o nowych wystawach, które otwarte zostały tuż przed zamknięciem placówki. Obejrzeć można także materiały przybliżające historię galerii, bo Wozownia kończy w tym roku 70 lat.

- Materiały z naszego archiwum bogatego w różne fotografie. Mamy szereg wywiadów, materiałów wideo - zaprasza toruńska Wozownia.

Wozownia w izolatce

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Facebook: https://bit.ly/2WE2mcJ
Instagram: https://bit.ly/3ajyaYw
YouTube: https://bit.ly/3bkUQaT
Toruńska Orkiestra Symfoniczna ma pełne ręce roboty
O ofercie toruńskiej Wozowni

Kultura

2021-02-28, godz. 20:32 Masterclass Jakuba Józefa Orlińskiego i Michała Biela. Kurs w Akademii Muzycznej Mimo niedawno ukończonych zaledwie 30 lat już jest światowej sławy kontratenorem. Jakub Józef Orliński przyjechał do bydgoskiej Akademii Muzycznej wraz ze zna ... » więcej 2021-02-28, godz. 18:49 Szymon Nehring, Wojciech Rajski i Beethoven. Spotkanie po koncercie w Filharmonii „Beethoven i nie tylko” - tak zatytułowano piątkowy koncert symfoniczny w Filharmonii Pomorskiej. Zabrzmiały dwie kompozycje w tonacji Es-dur - V Koncert fort ... » więcej 2021-02-27, godz. 20:15 Antystereotypowa wystawa w toruńskiej „Wozowni” Różowy gabinet rektorski na uczelni - trudno to sobie wyobrazić, ale taki właśnie powstał w Galerii Sztuki Współczesnej „Wozownia” w Toruniu. To wystawa Iwony ... » więcej 2021-02-27, godz. 18:15 Kto będzie kierować sceną Teatru im. Horzycy w Toruniu? 10 osób zgłosiło się do konkursu na stanowisko dyrektora Teatru W. Horzycy w Toruniu. Nowy dyrektor obejmie stanowisko od przyszłego sezonu. Ma kierować zespo ... » więcej 2021-02-27, godz. 11:45 Historia pierwszych fotografów Torunia. Jak oni musieli się starać! [zdjęcia] Do otwartych instytucji kultury w Toruniu, dołączyło Muzeum Historii Torunia. Czeka tam, gotowa już od stycznia, ale dopiero teraz udostępniona publicznie, wy ... » więcej 2021-02-26, godz. 08:16 Emocje jak przed premierą. „Zemsta nietoperza” powraca do repertuaru Opery Nova Obserwując przygotowania do najbliższych wystawień „Zemsty nietoperza” w Operze Nova w Bydgoszczy (piątek, sobota, niedziela) czuje się emocje podobne do tych ... » więcej 2021-02-25, godz. 20:35 Agata Zając poprowadzi Toruńską Orkiestrę Symfoniczną Zaczynała jako skrzypaczka, ale ostatecznie została dyrygentką. Agata Zając została rezydentką w Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej i obecnie pracuje pod okie ... » więcej 2021-02-25, godz. 13:58 Koncert w Domu Polskim i egzamin w jednym. „Wreszcie śpiewamy przed publicznością!” Arie z oper Donizettiego, Haendla czy Pucciniego oraz pieśni Schuberta, Czajkowskiego i Rachmaninowa zabrzmią podczas sobotniego (27 lutego) koncertu z cyklu ... » więcej 2021-02-25, godz. 08:41 Marek Raduli: - Dzięki koncertowej adrenalinie człowiek się nie starzeje![rozmowa] Marek Raduli był kolejnym gościem - po Ani Rusowicz, Hubercie Gasiulu i Krzesimirze Dębskim - cyklu „Artyści dla Wydziału Edukacji Muzycznej UKW'. Te spotkani ... » więcej 2021-02-24, godz. 19:10 Z czystym sumieniem polecamy tę wystawę! W roli głównej: higiena [zdjęcia] Suszarki, szczoteczki elektryczne, wanny z hydromasażem, golarki - to urządzenia dobrze znane z naszych łazienek. A jak kilkaset lat temu dbano o higienę? O t ... » więcej
1234567