Czwartek, 05 sierpnia 2021 r.   Imieniny: Oswalda, Marii, Mariana
Polskie Radio PiK » Kultura
Eurostandard
2019-01-05, 10:00 Iwona Muszytowska-Rzeszotek/muzeum.torun.pl

Pomysł na weekend? Wizyta w Domu Mikołaja Kopernika! [film]

Najmłodszym widzom natomiast dedykowany jest film animowany "Mikołaja Kopernika pierwsze spotkanie z niebem". Fot. zrzut ekranu/youtube
Najmłodszym widzom natomiast dedykowany jest film animowany "Mikołaja Kopernika pierwsze spotkanie z niebem". Fot. zrzut ekranu/youtube
Krótkometrażowy film animowany oraz nowy przewodnik po wystawie - to nowości, jakie pojawiły się w Domu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Po gruntownym remoncie i przebudowie, jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Toruniu otwarte zostało przed wakacjami w 2018 roku.

- Całkowicie zmieniona wystawa wymagała nowego opracowania i przewodnika - wyjaśnia Alicja Lubowicka, współautorka publikacji.

- Najmłodszym widzom natomiast dedykowany jest film animowany "Mikołaja Kopernika pierwsze spotkanie z niebem" - dodaje Alicja Lubowicka.

- W tym katalogu postawiliśmy na bardzo dobre zdjęcia i właściwe, ciekawe opisy będące taką kwintesencją tego, czego chcemy się dowiedzieć na temat naszej wystawy. Opowiadamy o tym wszystkim, co kojarzy się z Mikołajem Kopernikiem, o jego zainteresowaniach naukowych. Chcieliśmy też się położyć nacisk na życie codzienne. Prezentowane są przede wszystkim przedmioty życia codziennego. Chcieliśmy stworzyć także krótką historię, którą mogliby obejrzeć najmłodsi. Prezentujemy krótką, ok. 4-minutową historię o małym ciekawskim chłopcu, który rozbudza swoją wyobraźnię biegnąc przez uliczki średniowiecznego Torunia. To może być taka przenośnia do tego jak mógł bawić się Mikołaj Kopernik, jako mały chłopiec - mówi wyjaśnia Alicja Lubowicka, współautorka publikacji.Animowany film o pasji Mikołaja Kopernika dostępny jest na stronach toruńskiego Muzeum Okręgowego.
O nowych atrakcjach w Domu Mikołaja Kopernika mówi Alicja Lubowicka (Popołudnie z nami)

Kultura

2021-08-05, godz. 09:03 Wielkie wyzwanie przed młodym pianistą. Jakub Kuszlik wystąpi w Konkursie Chopinowskim Jakub Kuszlik to pianista, który dopiero co ukończył studia na bydgoskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu profesor Katarzyny Popowej-Zydroń, wystąpi w ... » więcej 2021-08-04, godz. 19:15 Atrakcje na tarasach Młynów Rothera. To mała architektura i wystawa Wielbicielom wzornictwa Izabeli Bołoz przedstawiać nie trzeba. Projektantka znana m. in. z realizacji barwnych instalacji służących do odpoczynku i zabawy tym ... » więcej 2021-08-03, godz. 18:58 Przyjaźnił się z Prymasem Tysiąclecia. Jest bohaterem nowej książki ks. Wąsowicza Był spowiednikiem i przyjaźnił się kardynałem Stefanem Wyszyńskim. W parafii, w której był proboszczem przez 48 lat, powstanie pierwsze w Polsce Sanktuarium k ... » więcej 2021-08-03, godz. 08:00 Za darmo i pod chmurką - On Art Film Festival Festiwal kina i sztuki rozpoczął się w Toruniu. W zorganizowanym przez Kino Centrum plenerowym kinie „pod chmurką” do końca sierpnia będzie można obejrzeć pon ... » więcej 2021-08-02, godz. 19:32 50 lat pracy artystycznej! Brawa dla Ewy Bem! [zdjęcia] 31 lipca... to był wyjątkowy wieczór i choć trudno doszukiwać się tutaj wątków regionalnych, to warto na chwilę wrócić do tego, co działo się podczas finału L ... » więcej 2021-08-02, godz. 18:18 Tadeusz Gronowski i kobiety - dwa światy na jednej wystawie w Bydgoszczy „Girls, girls, girls. Tadeusz Gronowski oczami kobiet” to tytuł nowej wystawy, którą można oglądać w Bydgoskim Centrum Sztuki. » więcej 2021-08-01, godz. 20:36 Kazimierz Kowalski nie żyje. Znany śpiewak wkrótce miał obchodzić 50-lecie pracy artystycznej W wielu 70 lat zmarł śpiewak operowy oraz wieloletni dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Wielkiego w Łodzi Kazimierz Kowalski. Informację o śmierci artysty ... » więcej 2021-08-01, godz. 12:44 Odrestaurowany cyfrowo „Kanał” Wajdy w rocznicę Powstania w bydgoskim kinie To będzie wyjątkowa projekcja w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wstęp wolny! » więcej 2021-07-31, godz. 18:07 „Pośród nas” - pamięci Mieczysława Franaszka [zdjęcia] 31 lipca o godz. 15:50 dokładnie w drugą rocznicę śmierci znanego i cenionego aktora Mieczysława Franaszka, na Cmentarzu Starofarnym w Bydgoszczy odsłonięta z ... » więcej 2021-07-31, godz. 16:12 Zmarł Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz - muzyk jazzowy, saksofonista i kompozytor Jerzy „Duduś' Matuszkiewicz jeden z najważniejszych muzyków na polskiej scenie jazzowej, twórca historii jazzu, kompozytor kultowych filmowych ścieżek dźwięko ... » więcej
1234567