Czwartek, 28 stycznia 2021 r.   Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Polskie Radio PiK » Kultura
Spółdzielnia
2013-10-24, 11:18 Iwona Muszytowska-Rzeszotek

Trwa Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest w Toruniu

Gościem festiwalu jest m. in. Wojciech Samrzowski. Fot. Iwona Muszytowska-Rzeszotek.
Gościem festiwalu jest m. in. Wojciech Samrzowski. Fot. Iwona Muszytowska-Rzeszotek.
Gościem festiwalu jest m. in. Wojciech Smarzowski. Publiczność festiwalowa mogła obejrzeć jego film pod tytułem "Drogówka".
W czwartek wieczorem reżyser Wojciech Smarzowski spotkał się z publicznością. Mówił o tym jakie historie chce opowiadać w swoich filmach, dlaczego w niektórych krajach widzowie nie rozumieją niektórych scen w filmie "Drogówka", jakie ma zawodowe plany?

W czwartek ostatnie pokazy filmów krótkometrażowych w konkursie "Shortcut" oraz przegląd produkcji regionalnych twórców w konkursie "Lokalizacje".

Tego rodzaju przegląd odbywa się na Tofifest po raz pierwszy i jest dowodem na to, że filmowcy w kujawsko-pomorskiem są bardzo pracowici i aktywni.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest potrwa do niedzieli.
W czwartek odbyły się ostatnie pokazy filmów krótkometrażowych oraz przegląd produkcji regionalnych twórców. Materiał Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek (Popołudnie z nami)
Z publicznością spotkał się reżyser Wojciech Smarzowski. Materiał Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek

Kultura

2021-01-28, godz. 09:27 Skomponował „Dumkę na dwa serca” i nie tylko. Spotkanie z Krzesimirem Dębskim W Bydgoszczy gościł profesor Krzesimir Dębski. Kompozytor, aranżer, skrzypek, twórca muzyki symfonicznej, filmowej czy piosenek był gościem drugiego spotkania ... » więcej 2021-01-27, godz. 20:50 Lubiliście piosenki „Republiki”? Ten koncert jest dla Was! Będzie dostępny online [wideo] To już w piątek 29 stycznia premiera płyty „Czarno-białe ślady” Jacka Bończyka, Zbyszka Krzywańskiego i Kuby Nowaka. » więcej 2021-01-27, godz. 09:56 Młody i zdolny. Mikołaj Macioszczyk zbiera na debiutancką płytę [wideo] Bydgoszczanin, rocznik 1992. Muzyk, kompozytor, wokalista, samouk. Mikołaj Macioszczyk, bo o nim mowa, był uczestnikiem X edycji The Voice of Poland i finalis ... » więcej 2021-01-27, godz. 08:47 Dwa wyjątkowe koncerty na urodziny Mozarta. Tak świętuje Filharmonia [oglądaj!] Koncert na skrzypce i orkiestrę G-dur Mozarta jest już do oglądania i słuchania na kanale YouTube bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej. Premiera drugiego wydarze ... » więcej 2021-01-25, godz. 08:10 W Bydgoskiej Akademii Sztuki wykład o ludowych inspiracjach w modzie [wideo] 'Ludowe inspiracje w polskiej modzie i dizajnie XX oraz XXI wieku'' - to tytuł kolejnego wykładu w ramach Bydgoskiej Akademii Sztuki, cyklu organizowanego prz ... » więcej 2021-01-24, godz. 20:15 „Lustra, Odbicia, Refleksy i Skazy” w Galerii Sztuki Wozownia Wystawa ukazuje bogactwo symbolicznych znaczeń, z jakimi w naszej kulturze wiąże się motyw lustra. » więcej 2021-01-24, godz. 17:30 Spotkanie z Bartłomiejem i Marią Weznerami Muzyczna rodzina: mama Dorota Owczarzy - skrzypaczka, tata Bartłomiej Wezner - pianista i córka Maria również pianistka. Nie wiadomo czy niedługo nie dołączy ... » więcej 2021-01-24, godz. 08:39 Inowrocław zagra w teledysku do piosenki Marka Dutkiewicza pt. „Czas ołowiu” To przebój, który przed laty rozsławiła Budka Suflera. Nowa aranżacja będzie wspomnieniem polskich muzyków, których już z nami nie ma. A zaśpiewają między inn ... » więcej 2021-01-24, godz. 07:15 Filharmonia Pomorska nagrywa: tanecznym krokiem z nowym rokiem W Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy trwają kolejne nagrania - tym razem orkiestra symfoniczna pod dyrekcją Pawła Kapuły przygotowuje program z tańcami z róż ... » więcej 2021-01-22, godz. 13:40 Krótkie historie o nas samych. Rzeźby Sylwestra Ambroziaka w CSW [zdjęcia] Monumentalne rzeźby podwieszone w sali kolumnowej, postaci uwięzione w piaskownicy, filmy animowane prezentowane na  ekranach - w Centrum Sztuki Współczesnej  ... » więcej
1234567