Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r.   Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Polskie Radio PiK » Kultura
Spółdzielnia
2016-10-14, 17:51 Polska Agencja Prasowa

W Toruniu Przegląd Dyplomów i Egzaminów Muzycznych "Przygrywka"

Koncert Artur Tuźnik Trio zainauguruje w piątek I Ogólnopolski Przegląd Dyplomów i Egzaminów Muzycznych "Przygrywka" w Toruniu. Część konkursowa, w czasie której zaprezentowanych zostanie sześć spektakli, odbędzie się w następny weekend.
Trio tworzą: Artur Tuźnik (fortepian), Nils Davidsen (kontrabas) i Jakob Hoyer (perkusja). Artyści grają muzykę inspirowaną m.in. skandynawskim freejazzem i folkiem.

W czasie przeglądu, organizowanego przez Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu, zaprezentowane zostaną spektakle przygotowane przez studentów publicznych i niepublicznych uczelni artystycznych na pokazy dyplomowe i egzaminy semestralne. Spektakle, zakwalifikowane do konkursu na podstawie nadesłanych materiałów audiowizualnych, zostaną pokazane od 21 do 23 października.

W piątek pokazane zostaną spektakle "Wesele Figara" (Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy) i "Kalashnikov, czyli pieśni bałkańskie" (Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie). Na sobotę zaplanowano spektakl "Carson City" (bytomski Wydział Teatru Tańca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie).

W niedzielę zaprezentowane zostaną spektakle: "Zespół Śmierć Tańca" (Studium Aktorskie im. Aleksandra Seweruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie) oraz "Tlen" i Płonąca gwiazda" (oba w wykonaniu Policealnego Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni).

Jury wyłoni najlepszy spektakl, najlepszą aktorkę i najlepszego aktora oddzielnie w kategoriach dyplomów i egzaminów. Nagrody zostaną wręczone podczas finałowej gali w niedzielę.

Przeglądowi "Przygrywka" towarzyszyć będą imprezy o różnym charakterze.

Wszyscy chętni w środę będą mogli skorzystać z warsztatów choreograficznych, które poprowadzi aktor i choreograf Michał Cyran związany z Teatrem Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni i Teatrem Rampa w Warszawie.

Na piątek, 21 października przewidziano koncert Jacka Bończyka. W sobotę 22 października Teatr Polski z Wilna przedstawi fragmenty "Pana Tadeusza" w języku kresowym, a także odbędą się warsztaty podstaw księgowości dla osób prowadzących działalność artystyczną.

Wszystkie spektakle i imprezy towarzyszące odbędą się w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym, mieszącym się w Pałacu Dąmbskich na Starym Mieście.

Patronem I Ogólnopolskiego Przeglądu Dyplomów i Egzaminów Muzycznych "Przygrywka" jest Polska Agencja Prasowa. (PAP)
Toruń

Kultura

2021-01-17, godz. 20:46 Sztuka nie tylko w Internecie. Plany Galerii Miejskiej bwa na nowy rok Nowy 2021 rok to w Miejskiej Galerii bwa w Bydgoszczy nowe wystawy i ciekawi artyści. Będzie malarstwo, rzeźba czy instalacja. Pojawi się nowy projekt Elżbiet ... » więcej 2021-01-17, godz. 17:45 Trzy premiery - musical, opera i balet. Opera Nova w nowym roku Nowy rok przynosi nowe wyzwania. Mimo pandemii zespoły operowe cały czas przygotowują się do kolejnych premier, a dyrekcja układa program Bydgoskiego Festiwal ... » więcej 2021-01-17, godz. 16:38 Hala Pomp i Wieża Ciśnień z przeszłości. Muzeum prosi o stare zdjęcia i dokumenty [wideo] Bydgoszczanie mogą współtworzyć wystawę przygotowywaną przez Muzeum Wodociągów. Placówka poszukuje starych zdjęć przedstawiających wodociągowe obiekty, Halę P ... » więcej 2021-01-16, godz. 20:15 „Aurora” - nowa nagroda dla teatralnych twórców Teatr Polski, organizator Festiwalu Prapremier, powołał Międzynarodową Nagrodę Dramaturgiczną Miasta Bydgoszczy -„Aurora”, przyznawaną za wybitny dramat współ ... » więcej 2021-01-16, godz. 14:10 Kolędowanie w sieci. Ogólnopolski Festiwal Chórów Akademickich w Bydgoszczy XIII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Chórów Akademickich „Akademickie Kolędowanie” w Bydgoszczy odbędzie się mimo pandemii. Tym razem w internecie. » więcej 2021-01-15, godz. 11:28 Budynek Teatru im. Horzycy ma 110 lat, ale po tym remoncie odmłodniał![zdjęcia] Nowa widownia, elewacja, oświetlenie - toruński teatr przeszedł totalną metamorfozę. Generalny remont kosztował 9 milionów 600 tysięcy zł. Pozostały tylko kos ... » więcej 2021-01-15, godz. 08:30 Sercem wytańczone! Zespół Płomienie zdobył złoto na konkursie w Egipcie [wideo] Zespół Pieśni i Tańca Płomienie z Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 w Bydgoszczy zdobył złoty medal na World Children Festival Egipt 2020. » więcej 2021-01-14, godz. 15:20 Historia krótkiej podróży i jednej nocy. Powstaje etiuda studencka torunianki Julii Smoleń „Moja Europa tonie” to tytuł filmu, który realizuje torunianka Julia Smoleń. Będzie to niezależna etiuda, którą każdy może wesprzeć finansowo na stronie zrzut ... » więcej 2021-01-14, godz. 11:30 Zaproszenie. Serce Filharmonii Pomorskiej bije teraz w Internecie. Posłuchajcie![WIDEO] Melomanów stęsknionych za artystami, za widownią i niesamowitą aurą koncertów Filharmonii Pomorskiej na żywo, w budynku FP, prosimy o cierpliwość i zapraszamy ... » więcej 2021-01-11, godz. 07:30 Fotografie Patrizy Burry w wirtualnej Galerii XXI wieku 'Spotkanie twarzą w twarz z innymi twarzami' to tytuł nowej wystawy, która otwarta została w wirtualnej Galerii XXI wieku. » więcej
1234567