Sobota, 24 września 2022 r.   Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Polskie Radio PiK » Kultura
2022-09-22, 07:45 Bogumiła Wresiło/Redakcja

Święto miłośników analogowej fotografii. Czas na Vintage Photo w Bydgoszczy

Tak było na Festiwalu Vintage Photo w ubiegłym roku/fot. materiały organizatorów
Tak było na Festiwalu Vintage Photo w ubiegłym roku/fot. materiały organizatorów
Fotografie himalaistki Wandy Rutkiewicz, wystawa zdjęć aktorki Małgorzaty Potockiej, wycieczka rowerowa śladami przemysłu fotochemicznego oraz warsztaty z podstaw fotografii analogowej. To wszystko i wiele więcej dziać będzie się w Bydgoszczy już od piątku (23 września).
8. Międzynarodowy Festiwal Miłośników Fotografii Analogowej Vintage Photo odbywać się będzie w różnych miejscach miasta - m.in. w Młynach Rothera, Muzeum Fotografii, w Fundacji Fotografistka, w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury oraz w kinie Orzeł.

W programie znajdzie się m.in. wystawa nie pokazywanych wcześniej zdjęć autorstwa Wandy Rutkiewicz. - Przez 30 lat jej domowe archiwum fotograficzne leżało w ukryciu- informują organizatorzy.‍ Będzie można obejrzeć też reportaż fotograficzny Giulii Frigieri „Surfing Iran", przedstawiający ruch hidżabskich surferek i surferów w Balochistanie w Iranie, wystawę autoportretów aktorki, reżyserki i producentki Małgorzaty Potockiej czy międzypokoleniową ekspozycję „Biały Miś z Krupówek”.

Tadeusz Rolke - legenda polskiej fotografii tym razem zaprezentuje się jako bohater zdjęć, w osobistym projekcie autorstwa Tamary Pieńko „VII Symfonia”. Będzie też specjalny pokaz filmu dokumentalnego „Elliott Erwitt - Silence Sounds Good” oraz wystawa zdjęć „Before I Croak” - intymny pamiętnik, pokazujący prywatne i publiczne chwile spędzone przez reżyserkę filmu wspólnie z Elliottem Erwittem

Gala Otwarcia 8. edycji Vintage Photo Festiwalu odbędzie się w piątek w Młynach Rothera na Wyspie Młyńskiej o godzinie 18.00.

Festiwal potrwa do 2 października, szczegóły TUTAJ.
O programie tegorocznej edycji, z dyrektorką Vintage Photo Katarzyną Gębarowską rozmawia Bogumiła Wresiło (Popołudnie z nami)

Kultura

2022-09-24, godz. 16:45 Vadim Brodski i Bartłomiej Wezner na inaugurację V Festiwalu Muzyka w willi Blumwego Festiwal to kameralne muzyczne spotkania z artystami w lokalizacjach o ciekawej, historycznej przeszłości. Koncerty odbywać się będą w Polskim Radiu PiK… » więcej 2022-09-24, godz. 15:30 Pół wieku Orkiestry Dętej Chełmińskiego Domu Kultury Najważniejsze są ludzkie więzi, bez nich nie byłoby tego jubileuszu. Mówią muzycy Orkiestry Dętej Chełmińskiego Domu Kultury. W tym roku zespół świętuje… » więcej 2022-09-23, godz. 21:40 Małgorzata Potocka na Festiwalu Vintage Photo: Fotografia jest sensem życia Aktorka, producentka, ale także fotografka Małgorzata Potocka zaprezentowała swoją twórczość podczas piątkowej gali otwarcia Festiwalu Miłośników Fotografii… » więcej 2022-09-23, godz. 19:40 Biesiadnie, na ludowo, prosto z serca! W Bydgoszczy występują seniorzy [zdjęcia, wideo] Po czteroletniej przerwie spowodowanej pandemią do Bydgoszczy ponownie zawitały zespoły biorące udział w tradycyjnym Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów… » więcej 2022-09-23, godz. 17:00 Janina Fies, siostra himalaistki Wandy Rutkiewicz gościem Festiwalu Vintage Photo [wideo] Festiwal Vintage Photo to doskonała okazja do zaprezentowania bardzo bogatego dorobku fotograficznego Wandy Rutkiewicz. W Młynach Rothera pokazane zostaną zdjęcia… » więcej 2022-09-23, godz. 14:50 15. Przegląd Twórczości Filmowej „Pola i inni” rozpoczyna się dziś w Lipnie Wydarzenie przygotowuje rokrocznie Lipnowskie Towarzystwo Kulturalne im. Poli Negri, pielęgnujące pamięć o międzynarodowej gwieździe kina urodzonej właśnie… » więcej 2022-09-22, godz. 19:29 Zdzisław Pruss ma 80 lat! Piękny jubileusz poety, radiowca, satyryka, publicysty Urodziny znanego i cenionego bydgoszczanina odbyły się w Galerii Autorskiej. Była okazja i do świętowania, i do promocji najnowszego tomiku Zdzisława Prussa… » więcej 2022-09-22, godz. 15:00 Ewa Bem śpiewa z orkiestrą, aranżacje - Krzysztof Herdzin. Trwa 60. BFM „Ewa Bem symfonicznie” to premierowy projekt realizowany na zamówienie Filharmonii Pomorskiej. Pierwsza dama polskiego jazzu spotka się na jednej estradzie… » więcej 2022-09-22, godz. 09:28 „Faust” na inaugurację. Bydgoski Festiwal Operowy powraca po przymusowej przerwie Po dwuletniej przerwie wywołanej przez pandemię koronawirusa 8 października rozpocznie się 28. Bydgoski Festiwal Operowy. Na inaugurację gospodarze przygotowują… » więcej 2022-09-22, godz. 08:35 Metamorfoza w Książnicy Kopernikańskiej. Wiemy co się zmieni! [wizualizacje] Książnica Kopernikańska w Toruniu przygotowuje się do rozbudowy - powstanie nowe skrzydło biblioteczne z wolnym dostępem do księgozbioru i miejscem na ekspozycję… » więcej
1234567