Sobota, 24 września 2022 r.   Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Polskie Radio PiK » Kultura
Forum Rolnika 2022
2022-09-21, 19:55 Iwona Muszytowska-Rzeszotek/Redakcja

Nowe plany w WOAK-u w Toruniu - inspirować i zachęcać do współpracy

Konferencja nt. działalności WOAK-u w Toruniu. Fot. Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Konferencja nt. działalności WOAK-u w Toruniu. Fot. Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Atrakcyjne projekty, festiwal, przeprowadzka do nowej siedziby, a w przyszłości także zmiana nazwy. Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu przechodzi metamorfozę. A to za sprawą nowego dyrektora, którym od września jest Łukasz Wudarski. Plany na najbliższe cztery lata ujawniono podczas konferencji prasowej.
- Naszym głównym celem jest otwartość oraz sieciowanie kultury w regionie - mówił podczas spotkania nowy szef WOAK-u.

- Powinniśmy być takim miejscem, które inspiruje do tego, żeby ze sobą współpracować. Dajemy taki impuls. Chcielibyśmy powołać „Festiwal Zapomnianych Kultur” - festiwal, który przygląda się i twórczo eksploruje kultury, które były tutaj na tym terenie, ale zostały albo wymazane albo zapomniane, od kultury krzyżackiej przez kulturę pruską. Teraz ruszamy z cyklem „Twórczy ferment”. To nic innego jak oddanie sceny na występ dla artystów bardzo, bardzo młodego pokolenia. Będą mogli tutaj po raz pierwszy zagrać, zaśpiewać, przedstawić stand-up albo monodram - podkreślał Łukasz Wudarski.

W planach WOAK-u są także tematyczne cykle spotkań, ciekawa oferta dla seniorów oraz zmiana nazwy na „Młyn Kultury” , w którym WOAK za kilka miesięcy będzie miał swoją nową siedzibę.
Nowe plany w WOAK-u w Toruniu - inspirować i zachęcać do współpracy (Popołudnie z nami)
Toruń

Kultura

2022-09-24, godz. 16:45 Vadim Brodski i Bartłomiej Wezner na inaugurację V Festiwalu Muzyka w willi Blumwego Festiwal to kameralne muzyczne spotkania z artystami w lokalizacjach o ciekawej, historycznej przeszłości. Koncerty odbywać się będą w Polskim Radiu PiK… » więcej 2022-09-24, godz. 15:30 Pół wieku Orkiestry Dętej Chełmińskiego Domu Kultury Najważniejsze są ludzkie więzi, bez nich nie byłoby tego jubileuszu. Mówią muzycy Orkiestry Dętej Chełmińskiego Domu Kultury. W tym roku zespół świętuje… » więcej 2022-09-23, godz. 21:40 Małgorzata Potocka na Festiwalu Vintage Photo: Fotografia jest sensem życia Aktorka, producentka, ale także fotografka Małgorzata Potocka zaprezentowała swoją twórczość podczas piątkowej gali otwarcia Festiwalu Miłośników Fotografii… » więcej 2022-09-23, godz. 19:40 Biesiadnie, na ludowo, prosto z serca! W Bydgoszczy występują seniorzy [zdjęcia, wideo] Po czteroletniej przerwie spowodowanej pandemią do Bydgoszczy ponownie zawitały zespoły biorące udział w tradycyjnym Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów… » więcej 2022-09-23, godz. 17:00 Janina Fies, siostra himalaistki Wandy Rutkiewicz gościem Festiwalu Vintage Photo [wideo] Festiwal Vintage Photo to doskonała okazja do zaprezentowania bardzo bogatego dorobku fotograficznego Wandy Rutkiewicz. W Młynach Rothera pokazane zostaną zdjęcia… » więcej 2022-09-23, godz. 14:50 15. Przegląd Twórczości Filmowej „Pola i inni” rozpoczyna się dziś w Lipnie Wydarzenie przygotowuje rokrocznie Lipnowskie Towarzystwo Kulturalne im. Poli Negri, pielęgnujące pamięć o międzynarodowej gwieździe kina urodzonej właśnie… » więcej 2022-09-22, godz. 19:29 Zdzisław Pruss ma 80 lat! Piękny jubileusz poety, radiowca, satyryka, publicysty Urodziny znanego i cenionego bydgoszczanina odbyły się w Galerii Autorskiej. Była okazja i do świętowania, i do promocji najnowszego tomiku Zdzisława Prussa… » więcej 2022-09-22, godz. 15:00 Ewa Bem śpiewa z orkiestrą, aranżacje - Krzysztof Herdzin. Trwa 60. BFM „Ewa Bem symfonicznie” to premierowy projekt realizowany na zamówienie Filharmonii Pomorskiej. Pierwsza dama polskiego jazzu spotka się na jednej estradzie… » więcej 2022-09-22, godz. 09:28 „Faust” na inaugurację. Bydgoski Festiwal Operowy powraca po przymusowej przerwie Po dwuletniej przerwie wywołanej przez pandemię koronawirusa 8 października rozpocznie się 28. Bydgoski Festiwal Operowy. Na inaugurację gospodarze przygotowują… » więcej 2022-09-22, godz. 08:35 Metamorfoza w Książnicy Kopernikańskiej. Wiemy co się zmieni! [wizualizacje] Książnica Kopernikańska w Toruniu przygotowuje się do rozbudowy - powstanie nowe skrzydło biblioteczne z wolnym dostępem do księgozbioru i miejscem na ekspozycję… » więcej
1234567