Piątek, 19 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Bolesława, Juliana
Polskie Radio PiK » Kultura
Forum Rolnika 2022
2022-08-02, 08:02 Redakcja

Budowa Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Dużo prac przy wykopie

Kontynuowane są prace przy budowie nowego kampusu. Fot. UM w Bydgoszczy
Kontynuowane są prace przy budowie nowego kampusu. Fot. UM w Bydgoszczy
Kontynuowane są prace przy budowie nowego kampusu. Fot. UM w Bydgoszczy
Kontynuowane są prace przy budowie nowego kampusu. Fot. UM w Bydgoszczy
Kontynuowane są prace przy budowie nowego kampusu. Fot. UM w Bydgoszczy
Kontynuowane są prace przy budowie nowego kampusu. Fot. UM w Bydgoszczy
Kontynuowane są prace przy budowie nowego kampusu. Fot. UM w Bydgoszczy
Kontynuowane są prace przy budowie nowego kampusu. Fot. UM w Bydgoszczy
Kontynuowane są prace przy budowie nowego kampusu. Po zabezpieczeniu wykopu ścianami szczelnymi rozpoczęło się wybieranie mas ziemi. Zajrzeliśmy ponownie na największy plac budowy w mieście. Prace pochłoną blisko 400 mln zł. Inwestycja jest wspierana przez Miasto Bydgoszcz.
Za prace budowlane odpowiada firma Unibep. Jeszcze przed wykonaniem płyty fundamentowej i konieczne było zabezpieczenie miejsca, w którym wybierane będzie ziemia. Ten etap wykonawca ma już za sobą. Wykonano ściany szczelinowe, które staną się też zewnętrznymi ścianami częścią dwóch podziemnych kondygnacji. Teraz możliwe jest wybieranie mas ziemi. Wraz z powstawaniem coraz głębszego wykopu konstrukcja podziemnych ścian musi być dodatkowo zabezpieczana tymczasowymi rurowymi rozporami. Pozwolą one w bezpieczny sposób wykonywać w kolejnym etapie żelbetową konstrukcję płyty fundamentowej, która będzie przygotowywana na poziomie około 10 metrów poniżej gruntu. Podziemna część konstrukcji wykonywana jest na planie o długości około 124 i szerokości ponad 100 metrów. Stanowić będzie ona wraz ze ścianami szczelinowymi sztywną żelbetową skrzynię, na której wzniesione zostaną naziemne kondygnacje.

Na kondygnacji -2 znajduje się głównie parking podziemny i pomieszczenia techniczne. Na kondygnacji -1 znajduje się dolny poziom pięciu sal muzycznych: sala prób, sala kameralna, sala koncertowa, sala teatralno-operowa i sala organowa.

Nowoczesny kampus Akademii Muzycznej zajmie teren o powierzchni około 3 hektarów pomiędzy ulicą Kamienną i Chodkiewicza. Nowy budynek ma szansę stać się istotnym punktem tworzącego się miasteczka uniwersyteckiego w centrum Bydgoszczy. Prace budowlane wraz z wyposażeniem obiektu planowo mają zakończyć się w 2026 roku.

Działkę o wartości 9 mln zł już w 2014 toku na rzecz uczelni nieodpłatnie przekazało uczelni miasto Bydgoszcz. W 2018 roku uchwalony został przez Radę Miasta nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, uwzględniający nowa inwestycję. Miasto zrealizuje również budowę nowego układu drogowego.
Bydgoszcz

Kultura

2022-08-19, godz. 12:20 Інформація для України: Юридичні консультації у Воєводському управлінні… Для осіб, що потребують різного роду інцормацію на тему початку нового або ж тимчасового… » więcej 2022-08-19, godz. 07:00 Filharmonia Pomorska pod rozgwieżdżonym niebem. To będzie kosmiczny koncert Na placu przed Filharmonią Pomorską od czwartkowego ranka stawiana była wielka scena, a wcześniej cała konstrukcja plenerowej estrady, która w piątek (19… » więcej 2022-08-17, godz. 07:46 Filharmonia pod gwiazdami. Capella Bydgostiensis świętuje 60-lecie - Nasz zespół jest jak rodzina. Bardzo się lubimy, szanujemy, obchodzimy wspólnie nasze małe jubileusze - mówi altowiolistka Iwona Wasielewska. Na placu… » więcej 2022-08-16, godz. 15:55 Tak zmienia się nasza planeta. Instalacje inspirowane podróżą po Azji „Nowa Planeta” opowiada o tym, jakie dziedzictwo przekażemy przyszłym pokoleniom. Autorką instalacji jest Karolina Wojnowska-Paterek, której prace pokazywane… » więcej 2022-08-16, godz. 09:20 Rowerowa pielgrzymka i „Ave Maria” na wodzie. W sanktuarium w Byszewie [wideo] Z czterech miejscowości jechali rowerzyści w poniedziałkowe popołudnie z pielgrzymką do Sanktuarium Maryjnego w Byszewie. Tam była wspólna modlitwa i niezwykły… » więcej 2022-08-15, godz. 11:30 Przed finałem Letnich Koncertów Organowych w Katedrze Bydgoskiej Przed nami ostatnia odsłona Letnich Koncertów Organowych w Katedrze Bydgoskiej. W sobotę (20 sierpnia) wystąpi Patryk Podwojski. » więcej 2022-08-14, godz. 21:00 Stare zdjęcia ślubne pilnie poszukiwane! Warto poszperać w rodzinnych albumach Fundacja Fotografistka przygotowuje wyjątkowy projekt zatytułowany „Archiwum Pięknej Miłości”. Premiera zaplanowana została we wrześniu podczas organizowanego… » więcej 2022-08-14, godz. 19:30 20 lat mija od jej debiutu fonograficznego. Spotkanie z Agą Zaryan Do Bydgoszczy przyjeżdża dość regularnie. Od lat znana jest z oryginalnych interpretacji amerykańskich standardów jazzowych i kompozycji do przepięknej… » więcej 2022-08-14, godz. 17:20 Muzyka z kosmosu. Preludium do 60. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego Choć jeszcze trwają wakacje, Filharmonia Pomorska zaprasza już na pierwszy koncert, który poprzedzi zaplanowany we wrześniu 60. Bydgoski Festiwal Muzyczny… » więcej 2022-08-14, godz. 12:44 Wędrowne kino jeździ po regionie. Gdzie pokażą filmy pod chmurką? Polski film „Wino truskawkowe” pokazany zostanie w niedzielę (14 sierpnia) w Kowalu (powiat włocławski). Po seansie burmistrz zaprasza wszystkich uczestników… » więcej
1234567