Środa, 17 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Żanny, Mirona, Jacka
Polskie Radio PiK » Kultura
2022-05-13, 08:00 Redakcja

Film przygodowy, dramat, niemal western. Wygraj bilety na „Złoto” [zwiastun]

Zac Efron w filmie „Złoto"/fot. materiały BestFilm
Zac Efron w filmie „Złoto"/fot. materiały BestFilm
„Złoto” – trzymający w napięciu thriller z nieoczywistą rolą Zaca Efrona – trafi dziś na ekrany kin. Mamy dla Państwa pięć podwójnych zaproszeń na ten film.
„Złoto” opowiada o dwóch mężczyznach, którzy podróżując przez pustynię natrafiają na największą bryłę złota, jaka dotychczas została odkryta. Postanawiają, że zabezpieczą złoto i je wydobędą. Ich plan wymaga, aby jeden z mężczyzn pojechał po sprzęt, a drugi został, aby bronić odkrycia… za wszelką cenę.

Jak mówi reżyser filmu Anthony Hayes – „Złoto” to thriller najwyższej próby. To film przygodowy o przetrwaniu, dramat, niemal western. Jednak przede wszystkim to ostrzeżenie dla nas, aby nie wierzyć ślepo w to, że bogactwo sprawi, że zmienimy sposób, w jaki postrzegamy siebie.Zdjęcia do filmu kręcono w regionie Nilpena i okolicach. Podczas okresu zdjęciowego Hayes i jego ekipa mierzyli się z trudnymi warunkami pogodowymi. Temperatury sięgały 50 stopni Celsjusza, a zdjęcia były zakłócane przez burze piaskowe. To wymagało od ekipy bardzo dużo wysiłku, szczególnie od techników, którzy musieli przenosić i chować sprzęt na środku pustyni. – Napotykaliśmy na burze piaskowe, z których jedna pojawia się w filmie. To było prawdziwe wyzwanie i chyba najcięższy okres zdjęciowy w mojej 35-letniej karierze, ale było niesamowicie – mówi reżyser.

Wygraj zaproszenie na film
Mamy pięć podwójnych zaproszeń na film „Złoto” do sieci Cinema City – do wykorzystania od 20 do 26 maja. Otrzymają je ci, którzy odpowiedzą na pytanie konkursowe:
Zac Efron zyskał sławę dzięki produkcji Disneya. Podaj tytuł tego filmu.
Na odpowiedzi czekamy w piątek (20 maja) do godz. 12:00. Prosimy przesyłać je na adres: konkurs@radiopik.pl, podając w treści imię i nazwisko.

Kultura

2022-08-16, godz. 15:55 Tak zmienia się nasza planeta. Instalacje inspirowane podróżą po Azji „Nowa Planeta” opowiada o tym, jakie dziedzictwo przekażemy przyszłym pokoleniom. Autorką instalacji jest Karolina Wojnowska-Paterek, której prace pokazywane… » więcej 2022-08-16, godz. 09:20 Rowerowa pielgrzymka i „Ave Maria” na wodzie. W sanktuarium w Byszewie [wideo] Z czterech miejscowości jechali rowerzyści w poniedziałkowe popołudnie z pielgrzymką do Sanktuarium Maryjnego w Byszewie. Tam była wspólna modlitwa i niezwykły… » więcej 2022-08-15, godz. 11:30 Przed finałem Letnich Koncertów Organowych w Katedrze Bydgoskiej Przed nami ostatnia odsłona Letnich Koncertów Organowych w Katedrze Bydgoskiej. W sobotę (20 sierpnia) wystąpi Patryk Podwojski. » więcej 2022-08-14, godz. 21:00 Stare zdjęcia ślubne pilnie poszukiwane! Warto poszperać w rodzinnych albumach Fundacja Fotografistka przygotowuje wyjątkowy projekt zatytułowany „Archiwum Pięknej Miłości”. Premiera zaplanowana została we wrześniu podczas organizowanego… » więcej 2022-08-14, godz. 19:30 20 lat mija od jej debiutu fonograficznego. Spotkanie z Agą Zaryan Do Bydgoszczy przyjeżdża dość regularnie. Od lat znana jest z oryginalnych interpretacji amerykańskich standardów jazzowych i kompozycji do przepięknej… » więcej 2022-08-14, godz. 17:20 Muzyka z kosmosu. Preludium do 60. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego Choć jeszcze trwają wakacje, Filharmonia Pomorska zaprasza już na pierwszy koncert, który poprzedzi zaplanowany we wrześniu 60. Bydgoski Festiwal Muzyczny… » więcej 2022-08-14, godz. 12:44 Wędrowne kino jeździ po regionie. Gdzie pokażą filmy pod chmurką? Polski film „Wino truskawkowe” pokazany zostanie w niedzielę (14 sierpnia) w Kowalu (powiat włocławski). Po seansie burmistrz zaprasza wszystkich uczestników… » więcej 2022-08-14, godz. 11:15 Piosenki Osieckiej i Młynarskiego popłyną z „Rzeką Muzyki". Koncert w plenerze Piosenki, do których teksty napisali Agnieszka Osiecka i Wojciech Młynarski zabrzmią w niedzielę (14 sierpnia) w amfiteatrze przy Operze Nova w Bydgoszczy. » więcej 2022-08-14, godz. 08:15 Chełmno zmieniło się w miasto sztuki. Trwa Festiwal Perspektywy 9 Hills [zdjęcia] Chełmno zmieniło się w miasto sztuki. Trwa Festiwal Perspektywy 9 Hills. To trzydniowa zabawa ze sztuką, historią i muzyką. Przygotowano wystawy, koncerty… » więcej 2022-08-13, godz. 19:35 Festiwal Fontanna Muzyki i „Café Bodo”. Muzyka z lat 20. przy słynnym „Potopie" [wideo, galeria] „Café Bodo” - tak zatytułowany był drugi koncert letniego Festiwalu Fontanna Muzyki, który w sobotę (13 sierpnia) dostarczył wielu wspaniałych wrażeń… » więcej
1234567