Sobota, 29 stycznia 2022 r.   Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Polskie Radio PiK » Biznes
Apartamenty
2022-01-13, 09:52 Reklama

Napięcie mięśniowe, jak je zminimalizować? [reklama]

Materiały promocyjne
Materiały promocyjne
Nocny odpoczynek ma bardzo istotny wpływ na nasze zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. To właśnie wtedy nasz organizm regeneruje się i tym samym jest gotowy do wyzwań dnia następnego. Wiele osób ignoruje zasady poprawnego wypoczynku i przez to śpią niespokojnie lub wstając, czują się sztywne i obolałe. Przyczyn takiego zjawiska może być kilka, ale jednym z najbardziej uciążliwych jest napięcie mięśniowe. Czym jest ta dolegliwość i jak można się jej pozbyć?
Napięcie mięśniowe

Zaburzenia napięcia mięśniowego są najczęściej diagnozowane u niemowląt lub noworodków, ale zdarza się także wśród osób dorosłych. Dolegliwości pojawiają się w sytuacji, gdy mięsień jest mimowolnie usztywniony przez dłuższy czas. Ogólnie rzecz biorąc, im dłużej twoje mięśnie będą zaciśnięte, tym większy ból będziesz odczuwał. Jest kilka przyczyn, które mogą wzmagać uczucie napięcia mięśniowego. Należy tutaj wyróżnić brak aktywności lub zupełnie przeciwnie - zbyt ciężki trening. Ćwiczenie ponad siły może spowodować gromadzenie kwasu mlekowego, a w konsekwencji usztywnienie tkanek i odczuwaniu bólu. Zanik aktywności z kolei może powodować przeciążenie przy wykonywaniu każdej, nawet drobnej czynności. Zdarza się także, że ta dolegliwość jest potęgowana przez nadmierny stres, który niekorzystnie wpływa na układ nerwowy całego organizmu. Napięcie mięśniowe jest także pochodną niektórych poważnych chorób, takich jak:

• stwardnienie zanikowe boczne,
• Borelioza,
• choroba Parkinsona,
• syndrom chronicznego zmęczenia,
• fibromialgia.

Oczywiście to nie wszystkie choroby, przy których prawdopodobne jest wystąpienie zwiększonego napięcia. Wyciąganie pochopnych wniosków nie ma sensu, bo sztywność mięśni może być tak wywołana kontuzją, stresem lub nieodpowiednim snem. Tego typu symptomy możemy z powodzeniem leczyć w domowym zaciszu.

odpowiedni-materac-a-napiecie-miesniowe
Źródło: Materiały promocyjne

Odpowiedni materac a napięcie mięśniowe

Sen ma absolutnie kluczowe znaczenie dla utrzymywania prawidłowego napięcia mięśniowego. Nieodpowiedni lub za krótki wypoczynek może mieć nieprzyjemne konsekwencje. W przypadku nawet drobnych sztywności mięśniowych ważne jest dbanie o prawidłową higienę snu. Kładzenie się spać i wstawianie regularnie o tej samej godzinie czy unikanie światła niebieskiego w godzinach wieczornych może wpłynąć na złagodzenie dolegliwości. Jednakże najważniejszą kwestią i kluczem do dobrego wypoczynku jest wybór właściwego materaca i poduszki. Idealnie dobrany nie powinien być ani za twardy, ani zbyt miękki i dobrze dopasowywać się do kształtu całego ciała. Aby dokonać trafnego wyboru, warto przeczytać ten artykuł o prozdrowotnych produktach i wybrać coś dla siebie - materac medyczny w Bydgoszczy. Inne domowe środki, które mogą pomóc w zmniejszaniu napięcia, to delikatne rozciąganie ciała czy też przykładanie ciepłych kompresów do najbardziej sztywnych mięśni. Pomocne mogą być także masaże czy sesje jogi, ale warto pamiętać, że bez odpowiedniego materaca problemy mięśniowe będą powracać.


Materace idealne do odciążenia kręgosłupa

Osoby, które skarżą się na różnego rodzaju bóle pleców czy napięcia mięśniowe, zazwyczaj decydują się na zmianę dotychczas używanego materaca na inny model. Na rynku mamy jednak mnogość sklepów i produktów, w skutek czego przeciętnemu konsumentowi ciężko wybrać coś konkretnego. Warto pamiętać, że każdy z nas jest inny i ma zupełnie inne przyzwyczajenia co do snu. Nasze wymagania i potrzeby wobec materaca mogą się także zmieniać wraz z upływem lat. Decydując się na sprawdzoną markę, zyskujemy swego rodzaju pewność, że będzie on dobrze dopasowany i wytrzyma wiele lat. Jakościowe i komfortowe materace renomowanego producenta Hilding Anders możesz znaleźć na stronie https://sleepinghouse.pl. Tego typu zakup to wieloletnia inwestycja, która zwróci nam się w postaci zwiększonej wydajności i sprawności w kolejnych latach.

materace-idealne-do-odciazenia-kregoslupa
Źródło: Materiały promocyjne

Biznes

2022-01-28, godz. 22:07 Kujawsko-pomorskie zaprezentuje się na Expo w Dubaju. Czym się pochwalimy? Kujawsko-pomorskie jest kolejnym polskim województwem, które zaprezentuje się na Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju. Zwiedzający z całego świata będą mogli ... » więcej 2022-01-28, godz. 21:04 Sukces firmy z Torunia. Będzie współtworzyć rurociąg Baltic Pipe Sukces toruńskiej firmy z branży pneumatycznej. HAFNER Pomagier-Trzebuchowscy został wybrany na wykonawcę zaplecza technologicznego w polskiej części gazociąg ... » więcej 2022-01-28, godz. 18:19 Wybrano najkorzystniejszą ofertę na projekt i budowę drogi S10 Toruń Zachód - Toruń Południe » więcej 2022-01-28, godz. 09:06 Sanctus Paulus: promujemy wartościowe działania członków Kościoła [REKLAMA] Stowarzyszenie Sanctus Paulus działa, aby podtrzymywać i upowszechniać wiarę i tradycję katolicką, patriotyzm, pielęgnować polskość, w tym polską kulturę, jęz ... » więcej 2022-01-27, godz. 16:15 Praca zdalna za i przeciw. Co myślą o niej pracownicy? Dla 40 proc. pracowników praca zdalna wiąże się z większym zmęczeniem, a 37 proc. narzeka na zachwianą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym - to niek ... » więcej 2022-01-27, godz. 12:10 Opozycja zgłasza projekt zmian w sądownictwie, który miałby umożliwić wykonanie werdyktów TSUE Projekt ustawy, która miałaby umożliwić wykonanie werdyktów TSUE odnoszących się do polskiego wymiaru sprawiedliwości, a tym samym odblokować środki unijne, p ... » więcej 2022-01-26, godz. 10:00 Chcesz rozpocząć budowę domu wiosną? Przygotuj się już teraz! Podpowiadamy, o czym musisz pamiętać? [reklama] Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a to dobra wiadomość dla Inwestorów, planujących w tym roku przystąpić do budowy domu. Rozpoczęcie budowy wraz z wiosną, g ... » więcej 2022-01-26, godz. 09:32 Jakiego kosmetyku potrzebujesz i gdzie warto go kupić? [reklama] Nie wiem, czy wiesz, że największą i najlepszą drogerią stacjonarną i internetową w Europie jest firma „Notino”. W Polsce jest tylko parę stacjonarnych sklepó ... » więcej 2022-01-26, godz. 07:10 PESA dostarczyła już wszystkie tramwaje dla Śląska. I to przed terminem! PESA podpisała umowę z Tramwajami Śląskimi w czerwcu 2018 roku. Po zakończeniu realizacji zamówienia podstawowego na 35 tramwajów przewoźnik skorzystał z praw ... » więcej 2022-01-25, godz. 21:05 „Bydgoszczanka” nie zarabia na siebie, więc zostanie zlikwidowana. Ostatecznie zdecydują radni Spółdzielnia Socjalna „Bydgoszczanka” formalnie przestanie istnieć. Powstała w 2010 roku jednostka kontynuowała misję po zlikwidowanym Zakładzie Robót Publicz ... » więcej
1234567