Niedziela, 09 maja 2021 r.   Imieniny: Bożydara, Grzegorza, Karoliny
Polskie Radio PiK » Biznes
Ogłoszenie własne nadawcy
2021-02-05, 13:48 Redakcja

Na placu obok „Rywala" powstanie hotel. Inwestor ma pozwolenie na budowę

Na placu przy Rywalu ma w przyszłości powstać hotel./fot. arbapol.com
Na placu przy Rywalu ma w przyszłości powstać hotel./fot. arbapol.com
Pracownia architektoniczna Arbapol Sp. z o.o. dostała pozwolenie na wybudowanie hotelu na działce u zbiegu ulic Śniadeckich i Gdańskiej.
Miejsce to od lat jest niezagospodarowane. W przeszłości - przez lata - była tam fontanna, obecnie jest zieleniak i rybne bistro. Generalnie - w obecnym kształcie - ten plac zawstydza...

- Zawsze liczyłem, że Rywal kiedyś zasłoni elegancka pierzeja z wewnętrznym atrium i klasa Gdańskiej powróci, a dziś... informacje o otrzymanym pozwoleniu na rozpoczęcie takiej inwestycji. Moją ocenę pozostawię dla siebie... - to komentarz Macieja Bakalarczyka, menedżera Starego Miasta i Śródmieścia, zamieszczony na Facebooku.

W rozmowie z Polskim Radiem PiK, Maciej Bakalarczyk zwraca uwagę, że rolą inwestora jest sprostanie wymaganiom. Na różnym terenie te wymagania powinny być inne.

- Tutaj mówimy o najcenniejszej bydgoskiej ulicy. Budynek „Rywala" pozostanie w tej formie dosyć długo z nami, bo nie ma możliwości zasłonięcia go. A ten hotel nie ma ślepej ściany, nie będzie więc można kontynuować zabudowy wzdłuż pierzei Gdańskiej. Ja jestem takim pół - społecznikiem, który działa na różnych polach, także w Radzie Estetyki. Nie dostaliśmy tej inwestycji do wglądu, nasza rada jest jeszcze nadal radą zawieszoną - powiedział Maciej Bakalarczyk.

Do tematu będziemy wracać.
Mówi Maciej Bakalarczyk

Biznes

2021-05-09, godz. 12:03 Ponad 2,5 tys. telefonów. W Muzeum Komórek w Bydgoszczy [zdjęcia] Zaczynali od 20, a obecnie mają w swojej kolekcji ponad 2,5 tys. telefonów. Muzeum Komórek w Bydgoszczy ma wreszcie swoją siedzibę. » więcej 2021-05-07, godz. 18:20 Ile pieniędzy z funduszu odbudowy trafi do naszego regionu? Ponad 40 miliardów złotych ma trafić do naszego województwa w najbliższych latach z Unii Europejskiej. Pieniądze pomogą m.in odbudować gospodarkę po epidemii ... » więcej 2021-05-07, godz. 10:08 Przygotowują ogródki do rozstawienia na Starym Rynku. Płacą grosz za metr Od 15 maja w Bydgoszczy czynne będą ogródki restauracyjne. - Trwają ostatnie przygotowania do ustawienia parasoli, stolików i dodatkowych kwietników - informu ... » więcej 2021-05-07, godz. 09:42 Czy istnieje lepsza ozdoba kobiety? [reklama] Czy istnieje lepsza ozdoba kobiety od pięknej biżuterii? Delikatna, subtelna i lekka czy wyrazista i mocno przyciągająca wzrok? Wszystko zależy od okazji! Dla ... » więcej 2021-05-07, godz. 06:46 Pierwszy tramwaj Pesy dla byłej stolicy Rumunii rozpoczął testy homologacyjne Pierwszy tramwaj wyprodukowany w bydgoskiej Pesie, który ma trafić do rumuńskiego Iasi rozpoczął testy homologacyjne. Pesa w 2020 roku wygrała przetarg na dos ... » więcej 2021-05-06, godz. 13:31 Osiedle pod Sosnami - nowa inwestycja mieszkaniowa powstaje w Fordonie [reklama] W Bydgoszczy na osiedlu Niepodległości przy ul. Orła Białego Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa rozpoczęła realizację pierwszego etapu Osiedla pod Sosnami - ... » więcej 2021-05-06, godz. 11:25 Jaka powinna być dobra poduszka do spania? [reklama; wideo] Poszukujesz dobrej poduszki do spania? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas wyboru wspomnianego produktu. » więcej 2021-05-06, godz. 06:50 Można zmienić zawód albo się dokształcić. Bezpłatne kursy w regionie Jest szansa na bezpłatne kursy i szkolenia dla mieszkańców Kujaw i Pomorza. Na zdobycie nowych umiejętności mogą liczyć osoby młode - tuż po ukończeniu szkoły ... » więcej 2021-05-05, godz. 16:14 Nagrody dla zastępców prezydenta: RIO ma zastrzeżenia, oni bronią Rafała Bruskiego Kujawsko-pomorski Strajk Przedsiębiorców zabrał głos w dyskusji na temat opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej, która zajęła się sprawą przyznania dodatków i ... » więcej 2021-05-05, godz. 14:30 PKP Intercity planuje ponad dwukrotnie zwiększyć flotę swoich najszybszych pociągów Spółka chce ogłosić postępowanie na dostawę łącznie do 23 zespołów trakcyjnych, które będą mogły jeździć z prędkością do 250 km/h - poinformował w środę człon ... » więcej
1234567