Poniedziałek, 08 marca 2021 r.   Imieniny: Beaty, Wincentego, Jana / Utworzono Pomorską Dyrekcję Okręgową Polskiego Radia z siedzibą w Bydgoszczy (1945)
Polskie Radio PiK » Biznes
Plichta
2020-11-09, 19:00 Andrzej Krystek

Już są chętni do zagospodarowania chryzantem odkupionych przez ARiMR

Jest pomysł, by chryzantemami ozdobić miejsca pamięci związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości./fot. PR PiK/archiwum
Jest pomysł, by chryzantemami ozdobić miejsca pamięci związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości./fot. PR PiK/archiwum
Producenci i sprzedawcy kwiatów - głównie chryzantem - z Kujaw i Pomorza, złożyli wnioski o rekompensatę strat poniesionych w czasie zamknięcia cmentarzy. Suma wszystkich wniosków to ponad 4 mln 700 tysięcy złotych.
Do piątku 6 listopada ARiMR przyjmowała wnioski od poszkodowanych zamknięciem cmentarzu producentów kwiatów, ale już dziś wiadomo, jaka jest skala strat, i jak będą wykorzystane kwiaty.

Mówi Paweł Drzażdżewski, zastępca dyrektora, kuj - pom oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Toruniu.

- Liczba, którą za chwile podam, może nieco jeszcze wzrosnąć, ponieważ wnioski można było także składać pocztą lub za pośrednictwem portalu EPUAP. Według najświeższych wiadomości, wpłynęło 270 wniosków z województwa, najwięcej z dużych miast: Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Inowrocławia, Włocławka, ale są też 152 wnioski od podmiotów, które chcą te kwiaty odebrać i zagospodarować, szczególnie na 11 listopada, a są to m.in. : samorządy gminne, koła gospodyń wiejskich, OHP, parafie, domy kultury. Na naszej stronie agencji jest pełna informacja gdzie, i do kiedy kwiaty można odebrać.

Zdaniem, dyrektora Drzażdżewskiego, stawki zaproponowane przedsiębiorcom nie były najgorsze: 20 złotych za chryzantemę doniczkową, 3 złote za jeden kwiat cięty.

Szczegóły w materiale Andrzeja Krystka.
Materiał Andrzeja Krystka (Popołudnie z nami)

Biznes

2021-03-05, godz. 21:00 Tanie mieszkania na wynajem. 60 we Włocławku, tysiąc w całym regionie Włocławek jest zainteresowany współpracą z Krajowym Zasobem Nieruchomości, który chce budować w regionie tanie mieszkania na wynajem. Państwowa instytucja  pr ... » więcej 2021-03-04, godz. 15:30 Zebrali ponad 2,5 tys. podpisów przedsiębiorców z regionu. „Dla nas to jest agonia” Działacze Lewicy z Kujaw i Pomorza apelują do Jarosława Gowina o wsparcie dla przedsiębiorców. W skierowanej do wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i techno ... » więcej 2021-03-03, godz. 14:10 Masażer do twarzy - jakie urządzenie wybrać? [Reklama] Masaż, z wykorzystaniem masażera do twarzy przechodzi w ostatnim czasie renesans. Piękna, sprężysta i pozbawiona zmarszczek skóra jest marzeniem wielu kobiet. ... » więcej 2021-03-03, godz. 09:52 Drewniane domy - dlaczego są tak często wybierane? [Reklama] Nie jest tajemnicą, że drewniane domy stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. Co przyczyniło się do wzrostu zainteresowania drewnem jako materiał ... » więcej 2021-02-26, godz. 20:09 Pesa zbuduje dla czeskiego przewoźnika nowoczesne pociągi spalinowe Prezesi Pesy Bydgoszcz i Ceskich Drah (CD) podpisali w piątek kontrakt ramowy na dostawę do 160 spalinowych zespołów trakcyjnych o wartości 2,5 mld zł oraz um ... » więcej 2021-02-26, godz. 17:22 Weselnicy nie mają się z czego cieszyć. Protestują i pytają: „Kiedy ślub?!" [wideo] „Chcemy wiedzieć, kiedy będzie można organizować wesela' - pytali przedstawiciele branży ślubnej, którzy w piątek (26.02.) zorganizowali pod bydgoskim Urzędem ... » więcej 2021-02-26, godz. 13:49 Skuteczne sposoby na zabezpieczenie baz danych - oto nasze praktyczne porady [REKLAMA] Bazy danych, szczególnie danych wrażliwych, w każdej firmie cenione są obecnie nawet o wiele bardziej niż zupełnie namacalne środki trwałe. Nawet siedzibę prz ... » więcej 2021-02-25, godz. 13:50 Tykająca bomba ekologiczna pod Świeciem - dwa tysiące ton śmieci [zdjęcia] Na terenie Parku Gospodarczego Vistula I odkryto niebezpieczne składowisko odpadów. Góra niebezpiecznych śmieci waży kilka tysięcy ton. Pożar i skażenie środo ... » więcej 2021-02-25, godz. 11:54 Jak urządzić mały balkon w bloku? [REKLAMA] Wybierając mieszkanie w bloku, bardzo istotna jest dodatkowa przestrzeń w postaci balkonów, tarasów, loggii i ogródków. Nawet mały balkon jest tutaj na wagę z ... » więcej 2021-02-24, godz. 20:13 Alkoholu nie sprzedają, ale koncesję wykupić muszą. Będzie jednak zniżka Projekty były dwa: pierwszy - autorstwa radnych klubu PiS - zakładał całkowite zwolnienie firm gastronomicznych z opłaty koncesyjnej za alkohol. Drugi - prezy ... » więcej
1234567