Poniedziałek, 21 czerwca 2021 r.   Imieniny: Alicji, Alojzego
Polskie Radio PiK » Biznes
Plichta
2020-10-21, 06:15 Tatiana Adonis/Redakcja

Masz sprawę w ZUS-ie? Niebawem załatwisz ją podczas e-wizyty

Wystarczy dostęp do internetu, komputer z kamerką i mikrofonem lub smartfon. Fot. Pixabay.com
Wystarczy dostęp do internetu, komputer z kamerką i mikrofonem lub smartfon. Fot. Pixabay.com
Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił e-wizyty. Dzięki usłudze nie trzeba odwiedzać placówki, by porozmawiać z jego pracownikiem. Wystarczy dostęp do internetu, komputer z kamerką i mikrofonem lub smartfon.
Wideorozmowa pozwoli na załatwienie sprawy z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, bez wychodzenia z domu. Z usługi można już korzystać w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. W Bydgoszczy będzie dostępna od 29 października, w Toruniu od 4 listopada.

- Jeśli chcemy zarezerwować wirtualną wizytę należy wejść na stronę ZUS-u i kliknąć na link „Umów się na e-wizytę”. Podczas rezerwacji podajemy: imię, nazwisko, numer telefonu, adres mailowy, kod pocztowy miejsca zamieszkania. Należy także wybrać obszar merytoryczny e-wizyty, czyli: zasiłki, emerytury i renty, firmy i pracujący, założenie profilu e-PUAP czy też doradca do spraw ulg i umorzeń. Dzień przed spotkaniem klient otrzyma SMS-a z przypomnieniem o e-wizycie, natomiast na godzinę przed spotkaniem przesłany zostanie e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby połączyć się z pracownikiem ZUS-u - poinformowała Krystyna Michałek, rzeczniczka kujawsko-pomorskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Jeśli klient będzie chciał uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości. Należy go pokazać do kamery podczas e-wizyty. W rozmowie on-line może też wziąć udział opiekun faktyczny lub prawny. Wtedy klient powinien zaznaczyć odpowiednią opcję jeszcze na etapie rezerwacji. Jeżeli klient posiada pełnomocnictwo, które jest zarejestrowane w ZUS, może także odbyć e-wizytę w imieniu innej osoby.

Na wirtualną rozmowę można umówić się od poniedziałku do piątku od 9:00 do 14:30. E-wizyta może trwać nie dłużej niż 20 min.
Mówi Krystyna Michałek
ZUS, e-wizyta,

Biznes

2021-06-21, godz. 07:45 Pociągi PKP Intercity bez limitów miejsc. Nie trzeba też ich rezerwować Od 26 czerwca 2021 r. zniesiony zostanie limit zajętości w wysokości 100 proc., a w składach wagonowych przewoźnika będzie można podróżować również bez rezerw ... » więcej 2021-06-20, godz. 13:28 Pokazy zwierząt, roślin, sprzętu. Krajowe Dni Pola w Minikowie [film z drona, galeria] Krajowe Dni Pola, które rozpoczęły się w sobotę (19.06.) i potrwają do niedzieli (20.06.) na terenach wystawienniczych i uprawowych Kujawsko -Pomorskiego Ośro ... » więcej 2021-06-19, godz. 13:42 Toruń rozpoczyna budowę własnego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Porozumienie w sprawie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego podpisało w piątek (18.06.) 36 samorządów, w tym sąsiadujące z Grodem Kopernika gminy i powiaty. » więcej 2021-06-18, godz. 15:56 Latamy do Krakowa! Pierwsi pasażerowie: Jest komfortowo i szybko [wideo] Zaledwie godzina wystarczy, by z Bydgoszczy przenieść się do Krakowa i odwrotnie. W piątek zainaugurowano bezpośrednie połączenia lotnicze ze stolicą Małopols ... » więcej 2021-06-18, godz. 09:47 W Fordonie powstaje Osiedle pod Sosnami - nowa inwestycja mieszkaniowa [reklama] Na osiedlu Niepodległości przy ul. Orła Białego w Bydgoszczy Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa realizuje pierwszy etap budowy Osiedla pod Sosnami - domów je ... » więcej 2021-06-17, godz. 14:07 Walizka na kółkach - jaką wybrać? [reklama] Czy uwielbiasz podróże, a kiedy tylko masz okazję, pakujesz się i ruszasz w drogę? A może korzystasz z wyjazdów służbowych? Jeżeli należysz do osób, które czę ... » więcej 2021-06-17, godz. 10:13 Przed podróżą: szybki test na COVID-19 bez wychodzenia z domu TestifiX to nowa usługa dostępna w Warszawie i Poznaniu, umożliwiająca pobranie materiału do badań na COVID-19 w domu, niezależnie od tego, jaki rodzaj testu ... » więcej 2021-06-16, godz. 08:34 Jak wybrać idealną sofę? [reklama] Dopasowanie sofy lub narożnika do wnętrza wymaga przeprowadzenia wcześniejszej analizy. Na jakich aspektach warto skupić się przede wszystkim? Kluczowy jest d ... » więcej 2021-06-16, godz. 08:07 Fabryka Fajansu we Włocławku znów będzie pracować Właściciele włocławskiej fabryki fajansu Ewa i Jerzy Szanowscy podpisali umowę z nowym inwestorem. Zakład od roku nie funkcjonował. Tradycję zdecydował się oc ... » więcej 2021-06-16, godz. 06:16 Rządowe wsparcie dla rzemiosła. W lipcu konkurs o dotacje Rzemiosło ma przyszłość - przekonywała podczas konferencji prasowej w Bydgoszczy Olga Semeniuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i przedstawiła zało ... » więcej
1234567