Piątek, 22 stycznia 2021 r.   Imieniny: Anastazego, Wincentego / Dzień Dziadka
Polskie Radio PiK » Biznes
Spółdzielnia
2020-10-21, 06:15 Tatiana Adonis/Redakcja

Masz sprawę w ZUS-ie? Niebawem załatwisz ją podczas e-wizyty

Wystarczy dostęp do internetu, komputer z kamerką i mikrofonem lub smartfon. Fot. Pixabay.com
Wystarczy dostęp do internetu, komputer z kamerką i mikrofonem lub smartfon. Fot. Pixabay.com
Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił e-wizyty. Dzięki usłudze nie trzeba odwiedzać placówki, by porozmawiać z jego pracownikiem. Wystarczy dostęp do internetu, komputer z kamerką i mikrofonem lub smartfon.
Wideorozmowa pozwoli na załatwienie sprawy z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, bez wychodzenia z domu. Z usługi można już korzystać w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. W Bydgoszczy będzie dostępna od 29 października, w Toruniu od 4 listopada.

- Jeśli chcemy zarezerwować wirtualną wizytę należy wejść na stronę ZUS-u i kliknąć na link „Umów się na e-wizytę”. Podczas rezerwacji podajemy: imię, nazwisko, numer telefonu, adres mailowy, kod pocztowy miejsca zamieszkania. Należy także wybrać obszar merytoryczny e-wizyty, czyli: zasiłki, emerytury i renty, firmy i pracujący, założenie profilu e-PUAP czy też doradca do spraw ulg i umorzeń. Dzień przed spotkaniem klient otrzyma SMS-a z przypomnieniem o e-wizycie, natomiast na godzinę przed spotkaniem przesłany zostanie e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby połączyć się z pracownikiem ZUS-u - poinformowała Krystyna Michałek, rzeczniczka kujawsko-pomorskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Jeśli klient będzie chciał uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości. Należy go pokazać do kamery podczas e-wizyty. W rozmowie on-line może też wziąć udział opiekun faktyczny lub prawny. Wtedy klient powinien zaznaczyć odpowiednią opcję jeszcze na etapie rezerwacji. Jeżeli klient posiada pełnomocnictwo, które jest zarejestrowane w ZUS, może także odbyć e-wizytę w imieniu innej osoby.

Na wirtualną rozmowę można umówić się od poniedziałku do piątku od 9:00 do 14:30. E-wizyta może trwać nie dłużej niż 20 min.
Mówi Krystyna Michałek
ZUS, e-wizyta,

Biznes

2021-01-22, godz. 15:22 Czynsz za złotówkę albo obniżka 90 proc. Pomoc dla restauracji i klubów fitness Toruń, Włocławek i Grudziądz wspierają przedsiębiorców, którzy z powodu powtórnego lockdownu musieli zamknąć swoje lokale, a wynajmują je od miasta.  » więcej 2021-01-21, godz. 19:33 Zwolnienie z podatku od nieruchomości w Toruniu. Tylko niektóre branże Toruńscy radni zwolnili z podatku od nieruchomości przedsiębiorców, którzy przez pandemię stracili co najmniej 40 proc. przychodów. » więcej 2021-01-20, godz. 17:36 „To dla nich wyrok śmierci”. Kongres Polskiego Biznesu w obronie restauratorów - Restauratorzy otwierający swoje lokale nie łamią żadnych zakazów, to rząd złamał prawo wprowadzając je - mówili w środę w Toruniu członkowie Kongresu Polski ... » więcej 2021-01-20, godz. 13:30 Sukienki damskie do pracy - czym się kierować przy ich wyborze?[REKLAMA] Praca w biurze o określonym dress codzie wymaga od nas szykowności każdego dnia. Dobrym rozwiązaniem są sukienki damskie, jednak nie każda z nich sprawdzi się ... » więcej 2021-01-19, godz. 09:47 Jak ratować firmy niszczone przez pandemię? Kilka propozycji od opozycji - Polski rząd traktuje przedsiębiorców jak badylarzy. Nie informuje firm o swoich planach, a pomoc, którą oferuje jest w większości tylko teoretyczna - mówili ... » więcej 2021-01-18, godz. 18:00 Otwierają albo bankrutują. Będzie pomoc prawna dla zdesperowanych firm Przedsiębiorcy, którzy pomimo lockdownu chcą otworzyć swoje biznesy, mogą liczyć na bezpłatną pomoc prawną - zapowiada Kongres Polskiego Biznesu. Działacze or ... » więcej 2021-01-18, godz. 15:01 Tym razem wirus zaatakował kury. Trzecie ognisko ptasiej grypy w regionie Jest drugie ognisko ptasiej grypy w powiecie inowrocławskim, tym razem w miejscowości Dulsk. Zaraza dotknęła tamtejsze 30 tysięczne stado kur niosek. » więcej 2021-01-18, godz. 10:23 Poradnik PIT-37: Wspólne rozliczenie małżonków [reklama] PIT-37 umożliwia rozliczenie się zarówno podatników, którzy chcą opodatkowania dochodów indywidualnie, jak i wspólnie z małżonkiem (obojga małżonków). Należy ... » więcej 2021-01-18, godz. 06:46 Przejazdy pociągami droższe! Pandemia, pasażerów mniej, ceny biletów w górę Bilety kolejowe na połączenia regionalne są od piątku droższe o ok. 10 proc. Decyzję w tej sprawie podjął Urząd Marszałkowski. - Powód to pandemia - tłumaczą ... » więcej 2021-01-16, godz. 16:30 Płatny parking przy Dworcu Głównym w Bydgoszczy. 3,5 zł za godzinę PKP SA wprowadziło nowe zasady na parkingu przy Dworcu Głównym w Bydgoszczy - poinformowała kolejowa spółka. Godzina parkowania kosztuje 3,5 zł. » więcej
1234567