Sobota, 19 czerwca 2021 r.   Imieniny: Gerwazego, Protazego
Polskie Radio PiK » Biznes
Zakątek
2020-10-02, 12:59 Redakcja

Wojskowe Zakłady Uzbrojenia w Grudziądzu odpierają atak. Spółka ma się dobrze

Wojskowe Zakłady Uzbrojenia w Grudziądzu bronią się przed zarzutami o rzekomej trudnej sytuację spółki: - WZU są w stabilnej sytuacji - oświadcza zakład.
Wojskowe Zakłady Uzbrojenia w Grudziądzu bronią się przed zarzutami o rzekomej trudnej sytuację spółki: - WZU są w stabilnej sytuacji - oświadcza zakład.
- Wojskowe Zakłady Uzbrojenia w Grudziądzu są w stabilnej sytuacji, a bieżąca działalność jest bez przeszkód realizowana, podobnie jak plany inwestycyjne - to odpowiedź firmy na wypowiedzi z konferencji prasowej Tomasza Szymańskiego, grudziądzkiego posła Koalicji Obywatelskiej.
W oświadczeniu czytamy, że W 2020 roku spółka prawie trzykrotnie poprawiła wyniki ze sprzedaży w porównaniu do roku ubiegłego (10,4 mln zł), kilkukrotnie wzrósł również zysk z działalności operacyjnej (obecnie wynosi 10,5 mln zł) oraz zysk brutto (ok. 11,3 mln zł), a w spółce nie nastąpiła redukcja zatrudnienia, natomiast w okresie ostatnich trzech lat wynagrodzenia wzrosły i są wypłacane terminowo razem z premiami.

Zarząd spółki i poszczególne piony współpracują z odpowiednimi obszarami w ramach Polskiej Grupy Zbrojeniowej jest w stałym kontakcie z działającymi na terenie spółki dwoma związkami zawodowymi: Komisją Zakładową „Solidarność” i Związkiem Zawodowym Przemysłu Elektromaszynowego. Wszelkie decyzje dotyczące Spółki są omawiane z przedstawicielami pracowników podczas organizowanych w tym celu, spotkań.

O rozwoju Spółki i współdziałaniu wewnątrz Grupy świadczą podpisane umowy m.in.:
na dostawę samochodów transportowo-załadowczych do programu „Wisła”, podwykonawczą na dostawę samochodów Jelcz, offsetowe, na dostawę bezzałogowych symulatorów powietrznych „Orlik” oraz mini BSP „Wizjer”.

O długofalowych działaniach władz spółki, w tym inwestowaniu w jej rozwój, świadczy także kontynuowanie prac związanych z utworzeniem Publicznej Uczelni Zawodowej na bazie WZU S.A.

- Ta inicjatywa zapewni spółce dopływ nowych, wykwalifikowanych kadr, a także podniesie
konkurencyjność jej oferty, co nie pozostanie bez wpływu na rozwój miasta i regionu – podkreśla dr Piotr Tefelski, prezes Wojskowych Zakładów Uzbrojenia .

Zarząd WZU S.A. dokonał wypłaty dywidendy wszystkim akcjonariuszom, która została ustalona przez walne zgromadzenie akcjonariuszy. Wypłata dywidendy nie wpływa na bieżące funkcjonowanie spółki, w tym inwestycje oraz realizację zobowiązań offsetowych.

Cała treść oświadczenia WZU Grudziądz: Tutaj

Biznes

2021-06-18, godz. 15:56 Latamy do Krakowa! Pierwsi pasażerowie: Jest komfortowo i szybko [wideo] Zaledwie godzina wystarczy, by z Bydgoszczy przenieść się do Krakowa i odwrotnie. W piątek zainaugurowano bezpośrednie połączenia lotnicze ze stolicą Małopols ... » więcej 2021-06-18, godz. 09:47 W Fordonie powstaje Osiedle pod Sosnami - nowa inwestycja mieszkaniowa [reklama] Na osiedlu Niepodległości przy ul. Orła Białego w Bydgoszczy Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa realizuje pierwszy etap budowy Osiedla pod Sosnami - domów je ... » więcej 2021-06-17, godz. 14:07 Walizka na kółkach - jaką wybrać? [reklama] Czy uwielbiasz podróże, a kiedy tylko masz okazję, pakujesz się i ruszasz w drogę? A może korzystasz z wyjazdów służbowych? Jeżeli należysz do osób, które czę ... » więcej 2021-06-17, godz. 10:13 Przed podróżą: szybki test na COVID-19 bez wychodzenia z domu TestifiX to nowa usługa dostępna w Warszawie i Poznaniu, umożliwiająca pobranie materiału do badań na COVID-19 w domu, niezależnie od tego, jaki rodzaj testu ... » więcej 2021-06-16, godz. 08:34 Jak wybrać idealną sofę? [reklama] Dopasowanie sofy lub narożnika do wnętrza wymaga przeprowadzenia wcześniejszej analizy. Na jakich aspektach warto skupić się przede wszystkim? Kluczowy jest d ... » więcej 2021-06-16, godz. 08:07 Fabryka Fajansu we Włocławku znów będzie pracować Właściciele włocławskiej fabryki fajansu Ewa i Jerzy Szanowscy podpisali umowę z nowym inwestorem. Zakład od roku nie funkcjonował. Tradycję zdecydował się oc ... » więcej 2021-06-16, godz. 06:16 Rządowe wsparcie dla rzemiosła. W lipcu konkurs o dotacje Rzemiosło ma przyszłość - przekonywała podczas konferencji prasowej w Bydgoszczy Olga Semeniuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i przedstawiła zało ... » więcej 2021-06-15, godz. 14:55 Rząd: minimalne wynagrodzenie za pracę w 2022 r. - 3 tys. zł; stawka za godzinę - 19,60 zł Rada Ministrów przyjęła propozycję dot. minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2022 r. w kwocie 3 tys. zł; minimalna stawka godzinowa dla określonych umów cywil ... » więcej 2021-06-14, godz. 19:18 Na wakacje z Portu Lotniczego Bydgoszcz. Kierunek Turcja, ale nie tylko Już 16 czerwca (środa) Port Lotniczy Bydgoszcz inauguruje wakacyjne loty. Pierwsi wczasowicze wyruszą na wakacje w Turcji, a w piątek (18.06.) na wycieczkę do ... » więcej 2021-06-13, godz. 14:17 Możesz tanio kupić, albo pozbyć się starych rzeczy. Pchli targ razem z Frymarkiem „SPRZEdasz czy po prostu odDASZ' - to hasło pchlego targu, który w niedzielę po raz pierwszy towarzyszył bydgoskiemu Frymarkowi. » więcej
1234567