Środa, 19 stycznia 2022 r.   Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Ostrzeżenie meteorologiczne: w czwartek nad ranem oblodzenie!
Ostrzeżenie meteorologiczne: w czwartek nad ranem oblodzenie!
Ostrzeżenie meteorologiczne: w czwartek nad ranem oblodzenie!
Polskie Radio PiK » Biznes
Nova
2020-06-29, 09:00 Reklama

Pożyczki przez internet - jak wybrać najlepszą? [reklama]

Materiały promocyjne
Materiały promocyjne
Pożyczki przez Internet wyglądają nieco inaczej niż przed epidemią koronawirusa. Po pierwsze, są nieco tańsze dzięki obniżeniu stóp procentowych przez Narodowy Bank Polski. Niestety jednocześnie banki podwyższyły nieco wymagania dotyczące zdolności pożyczkowej.
Najtańsza pożyczka - jak ją znaleźć?
Pożyczki przez Internet to jeden z najpopularniejszych instrumentów finansowych, z którego korzystają Polacy. W sytuacji niepewności finansowo-gospodarczej spora część klientów decyduje się na zakupy na raty, które pozwalają zachować w domowym budżecie pewne rezerwy finansowe. Do skorzystania z oferty pożyczek przez Internet zachęcają także coraz ciekawsze warunki finansowe tego typu wsparcia. Stopy procentowe są niższe, obniżają się więc całościowe koszty kredytu.

Warto jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji o złożeniu wniosku pożyczkowego poznać oferty konkurencyjnych banków i firm pozabankowych. Może się bowiem okazać, że są one jeszcze bardziej atrakcyjne. Dla tych, którzy nie mają czasu na samodzielne sprawdzanie każdej oferty osobno powstał ranking pożyczek w Czerwonej Skarbonce. Dzięki temu zestawieniu błyskawicznie wręcz można zorientować się, kto na rynku przedstawia obecnie najlepszą ofertę pożyczkową. Oczywiście zawsze należy dokonać także samodzielnego sprawdzenia interesującej nas oferty, natomiast ranking pożyczek zwalnia z konieczności samodzielnego porównywania wszystkich ofert dostępnych na rynku.

Nowe warunki udzielania pożyczki przez Internet
Najtańsza nawet pożyczka podlega obecnie nieco innym zasadom jej przyznawania. Warto sobie z tego zdawać sprawę, ponieważ dla części osób możliwość otrzymania pożyczki w konkretnej wysokości może nie być już taka łatwa. Przy ocenie ofert kredytowych czy pożyczkowych także i to trzeba wziąć pod uwagę. Przede wszystkim banki, aby niwelować choć trochę problem mniejszej rentowności pożyczek, podwyższyły wymagania kredytowe.

Obecnie podstawowym kryterium przyznawania nawet najniższej pożyczki jest stały, udokumentowany dochód. Ponadto, wartość przyznanej chwilówki nie może przekroczyć 50% tegoż dochodu, a rata pożyczki spłacanej miesięcznie nie może być wyższa niż 30% dochodu. Mniej jest ofert dla osób zadłużonych, banki i firmy pozabankowe są mniej otwarte na tego typu klientów. Oczywiście w przypadku każdego banku/firmy te warunki są ustalane indywidualnie, ale niezaprzeczalnie są one wyższe niż jeszcze kilka miesięcy temu. Plus jest natomiast taki, że jeśli się je spełni, za pożyczkę zapłaci się mniej niż przed epidemią koronawirusa.
Artykuł sponsorowany

Biznes

2022-01-19, godz. 09:45 Poszerzenie autostrady A1 między Toruniem a Włocławkiem. Początek prac przygotowawczych Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zatwierdził Program inwestycji zakładający poszerzenie autostrady A1 na odcinku od węzła Włocławek Północ do węzła To ... » więcej 2022-01-17, godz. 07:45 Odbiór śmieci wielkogabarytowych częściej. Zmiany we Włocławku Mieszkańcom Włocławka będzie łatwiej pozbyć się odpadów wielkogabarytowych. Ma się też skończyć zaleganie starych mebli w pergolach śmietnikowych na osiedlach ... » więcej 2022-01-14, godz. 16:30 Jak udokumentować wkład własny do kredytu? [reklama] Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa oraz normami unijnymi, a przede wszystkim tzw. Rekomendacją S, dzisiaj kredyt hipoteczny nie może zost ... » więcej 2022-01-14, godz. 12:21 Mister Budownictwa 2021 wybrany. Firma przekazała nagrodę dla WOŚP Blok wielorodzinny przy ulicy Rzepakowej 28 w Inowrocławiu otrzymał główną nagrodę w miejskim konkursie „Mister Budownictwa 2021'. Kapituła konkursowa wyłonił ... » więcej 2022-01-13, godz. 18:34 Sejm uchwalił ustawę o ochronie odbiorców gazu - zamrożenie stawek i ochrona taryfowa Sejm uchwalił w czwartek ustawę o ochronie odbiorców gazu, zakładającą m.in. zamrożenie w 2022 r. stawek taryf na gaz oraz objęcie ochroną taryfową m.in. szpi ... » więcej 2022-01-13, godz. 09:52 Napięcie mięśniowe, jak je zminimalizować? [reklama] Nocny odpoczynek ma bardzo istotny wpływ na nasze zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. To właśnie wtedy nasz organizm regeneruje się i tym samym jest g ... » więcej 2022-01-12, godz. 19:35 PKN Orlen: Saudi Aramco kupi część rafinerii Lotosu, część stacji Lotosu kupi MOL Saudi Aramco kupi 30 proc. udziałów w rafinerii Lotosu, węgierski MOL kupi 417 stacji paliw Lotosu, a Unimot - bazy paliw. W środę PKN Orlen poinformował, że ... » więcej 2022-01-10, godz. 16:10 Wybudował halę za kilka milionów złotych, ale jej nie otworzy. „Prąd jest za drogi” Właścicielowi nowo wybudowanej hali produkcji mebli w Sępólnie Krajeńskim nie opłaca się jej otwierać. - Przez podwyżki cen prądu - tłumaczy. » więcej 2022-01-10, godz. 07:48 Bony na zasiedlenie dla młodych pracujących poza Toruniem. Ile mogą dostać? Bon na zasiedlenie można otrzymać w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Toruniu”. Projekt jest skierowany do osób do 30. roku ... » więcej 2022-01-09, godz. 20:48 Jak ogrzewasz dom lub mieszkanie? Każdy musi złożyć deklarację Samorządy z regionu przypominają o konieczności złożenia deklaracji o sposobie ogrzewania domu lub mieszkania. Trzeba to zrobić do 30 czerwca, a dla nowo pows ... » więcej
1234567