Czwartek, 05 sierpnia 2021 r.   Imieniny: Oswalda, Marii, Mariana
Polskie Radio PiK » Biznes
Plichta
2020-04-09, 10:40 REKLAMA

Gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód? Warto rozważyć umowę online

MATERIAŁY PROMOCYJNE
MATERIAŁY PROMOCYJNE
Ubezpieczenie samochodu to sprawa, o której musi pomyśleć każdy właściciel pojazdu. Przepisy wymagają tego, aby wszystkie auta miały ważną polisę OC. Z oferty której firmy ubezpieczeniowej skorzystać - takie pytanie często spędza sen z powiek kierowcom. Okazuje się jednak, że warto skorzystać z możliwości zawarcia umowy na OC auta online.
Możliwości ubezpieczenia samochodu
Ubezpieczenie OC to tylko jeden z rodzajów polisy, która dotyczy samochodów. Obecnie wielu kierowców decyduje się także na wykupienie AC czy pakietu Assistance. Ubezpieczyciele oferują zawarcie umów na różnych warunkach – mniej lub bardziej opłacalnych dla klienta.
Dlatego tak ważne jest przyjrzenie się ofertom przynajmniej kilku firm. Jeszcze do niedawna wymagało to spotykania się z agentami i odwiedzania stacjonarnych punktów sprzedaży polis. Dzisiaj z pomocą przychodzi internet, który pozwala szybko zweryfikować warunki ubezpieczenia oraz porównać wysokość składki ubezpieczeniowej.
Kierowcy doceniają możliwość zawierania umów przez Internet z wielu względów. Kupowanie polis online stało się popularne również dzięki temu, że klienci firm ubezpieczeniowych nie podchodzą już tak sceptycznie do załatwiania swoich spraw za pośrednictwem sieci.
O tym, jak łatwo ubezpieczyć samochód przez Internet, można przekonać się, wchodząc np. na stronę https://kalkulatorubezpieczen.net.pl/. Dzięki niej właściciela samochodu dzieli kilka prostych kroków od wybrania najkorzystniejszej polisy.

Jak ubezpieczyć samochód online?
Chcąc wykupić polisę ubezpieczeniową online, wystarczy wypełnić krótki formularz. Trzeba podać w nim takie informacje jak:
- rodzaj pojazdu
- rok produkcji samochodu
- marka samochodu
- rodzaj ubezpieczenia
- dzień, od którego ma obowiązywać ubezpieczenie
- aktualny i planowany przebieg pojazdu.
Należy także podać swój numer kontaktowy. Wybrana firma ubezpieczeniowa będzie mogła dzięki temu skontaktować się z właścicielem auta.

Ubezpieczenie samochodu online – dlaczego warto?
Umowa ubezpieczenia zawierana przez internet to ogromna oszczędność czasu i ułatwienie dla kierowców, którzy nie muszą udawać się bezpośrednio do agenta ubezpieczeniowego. Wszystkie formalności można załatwić, nie wychodząc z domu. Kontakt z firmą oferującą OC, AC, ubezpieczenie NNW czy Assistance odbywa się drogą mailową lub przez rozmowę telefoniczną.
Zawieranie umów przez Internet wiąże się często z atrakcyjnymi promocjami. Klienci są zachęcani do korzystania z możliwości dopełniania formalności online zniżkami na polisy. W przypadku ubezpieczania auta w punkcie stacjonarnym takich rabatów jest znacznie mniej.
Artykuł sponsorowany

Biznes

2021-08-05, godz. 15:17 200 mln zł dla gospodarstw dotkniętych afrykańskim pomorem świń Rząd planuje przeznaczyć 200 mln zł na wsparcie gospodarstw rolnych dotkniętych ASF - przekazała we Włocławku Anna Gembicka, wiceminister rolnictwa i rozwoju ... » więcej 2021-08-03, godz. 20:03 Pracownicy zmuszani do szczepień i straszeni zwolnieniami? Wodociągi: To nieprawda! Poseł Jakub Kulesza z Lublina interweniuje w Miejskich Wodociągach i Kanalizacji w Bydgoszczy. Sprawa dotyczy rzekomych list pracowników niezaszczepionych prz ... » więcej 2021-08-03, godz. 16:07 Nowy samochód? Nie tak szybko! Ile trzeba czekać na odbiór? Średni czas oczekiwania na odbiór auta wynosi obecnie 5 miesięcy i wydłuża się z miesiąca na miesiąc - informuje platforma Carsmile i dodaje, że w stosunku do ... » więcej 2021-08-03, godz. 13:13 Szczepią się sami, swoich pracowników i chcą zmotywować innych restauratorów Szczepią swoich pracowników i chcą do tego zachęcić innych przedsiębiorców! W ramach akcji „Bezpieczna gastronomia na jesień” toruńska restauracja „Chleb i Wi ... » więcej 2021-08-01, godz. 17:04 Żniwna kumulacja w regionie. Wpływ upałów na wegetację roślin Żniwa na Kujawach i Pomorzu wchodzą w decydującą fazę. Na skutek upałów i szybszego dojrzewania plantacji, niemal równocześnie odbywają się tzw. małe jak i du ... » więcej 2021-07-30, godz. 06:00 Regionalne przysmaki prosto od rolników. Zamówienia tylko raz w miesiącu Pasztety i kiełbasy, sery, syropy, powidła, galaretki oraz miody - te i wiele innych regionalnych przysmaków prosto od producentów z Kujaw i Pomorza można nab ... » więcej 2021-07-29, godz. 19:15 Nie chcą opuścić giełdy przy Łyskowskiego w Grudziądzu. Mają wsparcie polityków PiS Kilkadziesiąt osób protestowało przeciwko zamknięciu części giełdy towarowej przy ulicy Łyskowskiego w Grudziądzu. Przedsiębiorców wsparli radni PiS oraz prze ... » więcej 2021-07-29, godz. 15:55 Z jakimi tworzywami pracują maszyny do cięcia wodą? [reklama] Maszyny do cięcia wodą cieszą się coraz większą popularnością w różnych gałęziach przemysłu i nie tylko. Najczęściej jest to branża budowlana, ale nierzadko t ... » więcej 2021-07-29, godz. 14:42 Rangi CS:GO - co powinieneś o nich wiedzieć? [reklama] CS:GO kochają miliony graczy na świecie. Tym, co ich najbardziej napędza jest rywalizacja. Dotyczy to nie tylko pojedynczej rozgrywki, ale również walki o otr ... » więcej 2021-07-29, godz. 14:08 Dieta przy IBS to nie lada wyzwanie. Co jeść, by sobie nie zaszkodzić? [reklama] Zespół jelita drażliwego jest uciążliwą chorobą, która - z uwagi na objawy - odbiera przyjemność jedzenia. Wcale jednak tak być nie musi, ponieważ właściwie s ... » więcej
1234567