Poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.   Imieniny: Pawła, Miłosza, Elwiry
Polskie Radio PiK » Biznes
Spółdzielnia
2020-03-19, 12:30 REKLAMA

Porównywarka finansowa – w czym i jak może pomóc?

MATERIAŁY PROMOCYJNE
MATERIAŁY PROMOCYJNE
Przymierzasz się do zaciągnięcia pożyczki lub kredytu? Jeżeli chcesz mieć pewność, że zobowiązanie dobrze wpisuje się w potrzeby i sytuację materialną, nie warto decydować się na przypadkową ofertę. Lepiej poświęcić czas na porównanie produktów finansowych. Wcale jednak nie musisz robić tego samodzielnie – z pomocą przychodzą zaawansowane narzędzia internetowe.
Polacy chętnie sięgają po zewnętrzne formy finansowania, czego potwierdzeniem są statystyki. Jak wynika z danych przedstawionych przez Biuro Informacji Kredytowej, w 2019 roku rodacy zaciągnęli 75 mld kredytów konsumpcyjnych oraz ponad 70 mld kredytów mieszkaniowych.

Jak wygląda struktura kredytowo-pożyczkowa Polaków?
Potrzeby finansowe Polaków są bardzo zróżnicowane, dlatego różna jest struktura kredytowo-pożyczkowa. Dane przedstawione przez BIK wskazują na wyraźną dominację kredytów mieszkaniowych – stanowią one 69% całego portfela. Taki wynik w zasadzie nikogo nie dziwi, ponieważ rodacy chętnie decydują się na zakup nieruchomości mieszkalnej zamiast wynajmu.
Dużą popularnością cieszą się również kredyty konsumpcyjne – stanowią 23% całego portfela. I w tym przypadku wynik nie powinien dziwić, ponieważ dzięki tego rodzaju finansowaniu Polacy mogą zrealizować dawno odkładane plany zakupowe czy uregulować bieżące wydatki itp.
Znacznie mniejsze zainteresowanie dotyczy kredytów ratalnych – stanowią one zaledwie 3% zaciąganych zobowiązań. Podobnie jest z pożyczkami – to zaledwie 1% całego portfela kredytowo-pożyczkowego.

Porównywarka finansowa, czyli sposób na korzystne finansowanie
Przy wyborze dobrego kredytu czy pożyczki nie ma miejsca na przypadkowe rozwiązania. Należy dokładnie porównać dostępne oferty, aby wybrać najkorzystniejszą. Wcale jednak nie trzeba zbierać danych we własnym zakresie – tym zajmuje się porównywarka finansowa.
Tego rodzaju narzędzia można podzielić na kilka kategorii:
- porównywarka kredytów gotówkowych
- porównywarka kredytów hipotecznych
- porównywarka chwilówek.
Zasada działania tego rodzaju narzędzi jest prosta – wystarczy określić własne potrzeby finansowe oraz podać wymagane dane (np. wysokość dochodów, wysokość wydatków). Na tej podstawie wyliczana jest zdolność kredytowa / pożyczkowa i przedstawiane są konkretne oferty. Dzięki temu można szybko wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

Dlaczego warto skorzystać z porównywarki finansowej?
Porównywarka finansowa to narzędzie, z którego warto korzystać. Niesie za sobą wiele zalet, wśród których wymienić można m.in.:
- oszczędność czasu – informacje o ofertach zebrane są w jednym miejscu, więc nie musisz tracić czasu na samodzielnie gromadzenie danych
- nieograniczoną dostępność – z narzędzia możesz korzystać tak często jak chcesz bez ponoszenia żadnych kosztów
- oszczędność pieniędzy – poszczególne oferty mogą różnić się nawet o kilkaset złotych (i więcej – w zależności od rodzaju kredytu i kwoty finansowania), dzięki czemu masz szansę wybrać najtańszy produkt
- opcję złożenia wniosku online – wystarczy kliknąć, aby móc złożyć wniosek bezpośrednio z poziomu porównywarki internetowej.
Warto pamiętać, aby korzystać wyłącznie ze sprawdzonych serwisów porównywarkowych, takich jak np. porównywarka chwilówek Łowca Chwilówek. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że uzyskane informacje o kredytach i pożyczkach są w 100% wiarygodne i aktualne.
Jeśli planujesz uzyskać wsparcie finansowe, skorzystaj choć raz z takiego narzędzia. Szybko przekonasz się, jak wiele w ten sposób możesz zyskać.


Biznes

2021-01-23, godz. 08:20 Restauracje w kryzysie. Nie można jeść, ale przecież można testować Jedna z toruńskich restauracji poszukuje testerów, którzy pomogą udoskonalić dania przed oficjalnym wznowieniem działalności branży gastro. W ten sposób lokal ... » więcej 2021-01-22, godz. 15:22 Czynsz za złotówkę albo obniżka 90 proc. Pomoc dla restauracji i klubów fitness Toruń, Włocławek i Grudziądz wspierają przedsiębiorców, którzy z powodu powtórnego lockdownu musieli zamknąć swoje lokale, a wynajmują je od miasta.  » więcej 2021-01-21, godz. 19:33 Zwolnienie z podatku od nieruchomości w Toruniu. Tylko niektóre branże Toruńscy radni zwolnili z podatku od nieruchomości przedsiębiorców, którzy przez pandemię stracili co najmniej 40 proc. przychodów. » więcej 2021-01-20, godz. 17:36 „To dla nich wyrok śmierci”. Kongres Polskiego Biznesu w obronie restauratorów - Restauratorzy otwierający swoje lokale nie łamią żadnych zakazów, to rząd złamał prawo wprowadzając je - mówili w środę w Toruniu członkowie Kongresu Polski ... » więcej 2021-01-20, godz. 13:30 Sukienki damskie do pracy - czym się kierować przy ich wyborze?[REKLAMA] Praca w biurze o określonym dress codzie wymaga od nas szykowności każdego dnia. Dobrym rozwiązaniem są sukienki damskie, jednak nie każda z nich sprawdzi się ... » więcej 2021-01-19, godz. 09:47 Jak ratować firmy niszczone przez pandemię? Kilka propozycji od opozycji - Polski rząd traktuje przedsiębiorców jak badylarzy. Nie informuje firm o swoich planach, a pomoc, którą oferuje jest w większości tylko teoretyczna - mówili ... » więcej 2021-01-18, godz. 18:00 Otwierają albo bankrutują. Będzie pomoc prawna dla zdesperowanych firm Przedsiębiorcy, którzy pomimo lockdownu chcą otworzyć swoje biznesy, mogą liczyć na bezpłatną pomoc prawną - zapowiada Kongres Polskiego Biznesu. Działacze or ... » więcej 2021-01-18, godz. 15:01 Tym razem wirus zaatakował kury. Trzecie ognisko ptasiej grypy w regionie Jest drugie ognisko ptasiej grypy w powiecie inowrocławskim, tym razem w miejscowości Dulsk. Zaraza dotknęła tamtejsze 30 tysięczne stado kur niosek. » więcej 2021-01-18, godz. 10:23 Poradnik PIT-37: Wspólne rozliczenie małżonków [reklama] PIT-37 umożliwia rozliczenie się zarówno podatników, którzy chcą opodatkowania dochodów indywidualnie, jak i wspólnie z małżonkiem (obojga małżonków). Należy ... » więcej 2021-01-18, godz. 06:46 Przejazdy pociągami droższe! Pandemia, pasażerów mniej, ceny biletów w górę Bilety kolejowe na połączenia regionalne są od piątku droższe o ok. 10 proc. Decyzję w tej sprawie podjął Urząd Marszałkowski. - Powód to pandemia - tłumaczą ... » więcej
1234567