Niedziela, 28 lutego 2021 r.   Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Polskie Radio PiK » Biznes
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-03-19, 12:30 REKLAMA

Porównywarka finansowa – w czym i jak może pomóc?

MATERIAŁY PROMOCYJNE
MATERIAŁY PROMOCYJNE
Przymierzasz się do zaciągnięcia pożyczki lub kredytu? Jeżeli chcesz mieć pewność, że zobowiązanie dobrze wpisuje się w potrzeby i sytuację materialną, nie warto decydować się na przypadkową ofertę. Lepiej poświęcić czas na porównanie produktów finansowych. Wcale jednak nie musisz robić tego samodzielnie – z pomocą przychodzą zaawansowane narzędzia internetowe.
Polacy chętnie sięgają po zewnętrzne formy finansowania, czego potwierdzeniem są statystyki. Jak wynika z danych przedstawionych przez Biuro Informacji Kredytowej, w 2019 roku rodacy zaciągnęli 75 mld kredytów konsumpcyjnych oraz ponad 70 mld kredytów mieszkaniowych.

Jak wygląda struktura kredytowo-pożyczkowa Polaków?
Potrzeby finansowe Polaków są bardzo zróżnicowane, dlatego różna jest struktura kredytowo-pożyczkowa. Dane przedstawione przez BIK wskazują na wyraźną dominację kredytów mieszkaniowych – stanowią one 69% całego portfela. Taki wynik w zasadzie nikogo nie dziwi, ponieważ rodacy chętnie decydują się na zakup nieruchomości mieszkalnej zamiast wynajmu.
Dużą popularnością cieszą się również kredyty konsumpcyjne – stanowią 23% całego portfela. I w tym przypadku wynik nie powinien dziwić, ponieważ dzięki tego rodzaju finansowaniu Polacy mogą zrealizować dawno odkładane plany zakupowe czy uregulować bieżące wydatki itp.
Znacznie mniejsze zainteresowanie dotyczy kredytów ratalnych – stanowią one zaledwie 3% zaciąganych zobowiązań. Podobnie jest z pożyczkami – to zaledwie 1% całego portfela kredytowo-pożyczkowego.

Porównywarka finansowa, czyli sposób na korzystne finansowanie
Przy wyborze dobrego kredytu czy pożyczki nie ma miejsca na przypadkowe rozwiązania. Należy dokładnie porównać dostępne oferty, aby wybrać najkorzystniejszą. Wcale jednak nie trzeba zbierać danych we własnym zakresie – tym zajmuje się porównywarka finansowa.
Tego rodzaju narzędzia można podzielić na kilka kategorii:
- porównywarka kredytów gotówkowych
- porównywarka kredytów hipotecznych
- porównywarka chwilówek.
Zasada działania tego rodzaju narzędzi jest prosta – wystarczy określić własne potrzeby finansowe oraz podać wymagane dane (np. wysokość dochodów, wysokość wydatków). Na tej podstawie wyliczana jest zdolność kredytowa / pożyczkowa i przedstawiane są konkretne oferty. Dzięki temu można szybko wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

Dlaczego warto skorzystać z porównywarki finansowej?
Porównywarka finansowa to narzędzie, z którego warto korzystać. Niesie za sobą wiele zalet, wśród których wymienić można m.in.:
- oszczędność czasu – informacje o ofertach zebrane są w jednym miejscu, więc nie musisz tracić czasu na samodzielnie gromadzenie danych
- nieograniczoną dostępność – z narzędzia możesz korzystać tak często jak chcesz bez ponoszenia żadnych kosztów
- oszczędność pieniędzy – poszczególne oferty mogą różnić się nawet o kilkaset złotych (i więcej – w zależności od rodzaju kredytu i kwoty finansowania), dzięki czemu masz szansę wybrać najtańszy produkt
- opcję złożenia wniosku online – wystarczy kliknąć, aby móc złożyć wniosek bezpośrednio z poziomu porównywarki internetowej.
Warto pamiętać, aby korzystać wyłącznie ze sprawdzonych serwisów porównywarkowych, takich jak np. porównywarka chwilówek Łowca Chwilówek. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że uzyskane informacje o kredytach i pożyczkach są w 100% wiarygodne i aktualne.
Jeśli planujesz uzyskać wsparcie finansowe, skorzystaj choć raz z takiego narzędzia. Szybko przekonasz się, jak wiele w ten sposób możesz zyskać.


Biznes

2021-02-26, godz. 20:09 Pesa zbuduje dla czeskiego przewoźnika nowoczesne pociągi spalinowe Prezesi Pesy Bydgoszcz i Ceskich Drah (CD) podpisali w piątek kontrakt ramowy na dostawę do 160 spalinowych zespołów trakcyjnych o wartości 2,5 mld zł oraz um ... » więcej 2021-02-26, godz. 17:22 Weselnicy nie mają się z czego cieszyć. Protestują i pytają: „Kiedy ślub?!" [wideo] „Chcemy wiedzieć, kiedy będzie można organizować wesela' - pytali przedstawiciele branży ślubnej, którzy w piątek (26.02.) zorganizowali pod bydgoskim Urzędem ... » więcej 2021-02-26, godz. 13:49 Skuteczne sposoby na zabezpieczenie baz danych - oto nasze praktyczne porady [REKLAMA] Bazy danych, szczególnie danych wrażliwych, w każdej firmie cenione są obecnie nawet o wiele bardziej niż zupełnie namacalne środki trwałe. Nawet siedzibę prz ... » więcej 2021-02-25, godz. 13:50 Tykająca bomba ekologiczna pod Świeciem - dwa tysiące ton śmieci [zdjęcia] Na terenie Parku Gospodarczego Vistula I odkryto niebezpieczne składowisko odpadów. Góra niebezpiecznych śmieci waży kilka tysięcy ton. Pożar i skażenie środo ... » więcej 2021-02-25, godz. 11:54 Jak urządzić mały balkon w bloku? [REKLAMA] Wybierając mieszkanie w bloku, bardzo istotna jest dodatkowa przestrzeń w postaci balkonów, tarasów, loggii i ogródków. Nawet mały balkon jest tutaj na wagę z ... » więcej 2021-02-24, godz. 20:13 Alkoholu nie sprzedają, ale koncesję wykupić muszą. Będzie jednak zniżka Projekty były dwa: pierwszy - autorstwa radnych klubu PiS - zakładał całkowite zwolnienie firm gastronomicznych z opłaty koncesyjnej za alkohol. Drugi - prezy ... » więcej 2021-02-23, godz. 18:31 Konfederacja: pogrążonym przedsiębiorcom powinny pomóc samorządy Rządowe decyzje, w związku z pandemią koronawirusa, coraz bardziej obciążają nie tylko przedsiębiorców, ale i samorządy - mówią bydgoscy działacze Konfederacj ... » więcej 2021-02-23, godz. 15:32 Polska pomoc dla przedsiębiorców jedną z większych w Europie? - Myślę, że wyrobiliśmy przeświadczenie, że przedsiębiorcy w wyjątkowych sytuacjach, jak pandemia, mogą liczyć na pomoc państwa - powiedział we wtorek w Ciech ... » więcej 2021-02-23, godz. 08:38 Fałszywe maile do klientów. ZUS: Nie wysyłamy informacji o rozliczeniach ZUS ostrzega przed fałszywymi mailami. Niektórzy z klientów w ostatnich dniach otrzymali maile z informacją m.in. o niedopłacie składek i konieczności uregulo ... » więcej 2021-02-21, godz. 20:19 Zostaw 1% podatku w Bydgoszczy. Czeka na to wiele organizacji [lista] Rozpoczął się okres rozliczeń podatkowych za 2020 rok. UM w Bydgoszczy zachęca do oddawania 1% swojego podatku na rzecz bydgoskich ngo’sów. A jeśli mieszkasz ... » więcej
1234567