Kup teraz, zapłać później - ukłon w stronę klientów sklepów odzieżowych [reklama]

2023-03-08, 20:30  Reklama
Materiały promocyjne Materiały promocyjne

Coraz częściej na banerach stron internetowych sklepów odzieżowych możemy zauważyć entuzjastyczne zachęty w rodzaju „Kup teraz, zapłać później”. Co to właściwie oznacza i na czym polega system odroczonej płatności?

Skąd taki pomysł w sklepach odzieżowych?

To nowinka w świecie płatności internetowych, która może znacznie wpłynąć na system zakupów online. Stanowi efekt zwiększającej się popularności zakupów przez internet, zwłaszcza w sklepach odzieżowych. Popularność tę zintensyfikowała dodatkowo pandemia, a przyzwyczajeni przez nią do usług kurierskich i paczkomatów zaczęliśmy traktować internetowe zakupy jak domową przymierzalnię. Klienci sklepów z ubraniami często zamawiają jedną rzecz w dwóch rozmiarach lub kilka ubrań, co do których nie są pewni i chcą je po prostu zobaczyć na żywo. Niechciane produkty po prostu odsyłają. Odpowiedzią na to właśnie zjawisko jest usługa „kup teraz, zapłać później”.

Czy sklepy odzieżowe płacą za własny towar?

„Kup teraz, zapłać później” to rodzaj kredytu nieobciążonego dodatkowymi kosztami. Usługa jest zależna od platformy, za pomocą której klient dokonuje płatności za towar. Oznacza to, że nie jest innowacją samych sklepów, a kwestią dostępności i wyboru danej formy płatności. W przypadku skorzystania z tej opcji to platforma płatnicza pokrywa koszt zamówienia. Tak! Nasze zamówienie jest opłacone, zanim je otrzymamy! Zwykle istnieje minimalny próg umożliwiający skorzystanie z tej opcji, jednak zazwyczaj nie jest większy niż kilkadziesiąt złotych. Platformy zakładają także maksymalną kwotę opłacanych przez siebie zakupów – te limity bywają z kolei bardzo wysokie – sięgają nawet kilku tysięcy złotych – i mogą się zwiększać w przypadku regularnego korzystania. Jednym ze sklepów odzieżowych, który daje możliwość skorzystania z odroczonej płatności, jest Denley.

Kup teraz, zapłać później 1 (1)
Źródło: Materiały promocyjne

Teraz możesz przymierzyć i wypróbować mnóstwo modeli i rozmiarów odzieży w domu, płacąc tylko za te, które ci się spodobają!

„Kup teraz, zapłać później” krok po kroku

Jak skorzystać z możliwości odroczonej płatności? Po kliknięciu „kup teraz, zapłać za 30 dni” należy podać swoje dane lub po prostu na stałe zarejestrować się jako użytkownik danej platformy. Zamówienie figuruje jako opłacone i zostaje wysłane do zamawiającego. Po otrzymaniu paczki klient może zdecydować, czy zachować część rzeczy, czy je po prostu odesłać. Platforma płatnicza rejestruje, które elementy zamówienia zostały odesłane, a które zatrzymane i wystawia rachunek tylko za te, których nie zwróciliśmy. Przed upływem 30 dni zamawiający musi uiścić opłatę, ale tylko za produkty, które finalnie sobie zachował. Pozostałe wracają na półkę sklepową bez uruchamiania gotówki klienta – jak w przymierzalni.

Czy odroczona płatność podbije serca klientów sklepów odzieżowych?

Możliwość odroczonej płatności wprowadziło na razie zaledwie kilka platform płatniczych. O ich dostępności w poszczególnych sklepach odzieżowych decyduje współpraca danych marek z tymi platformami. Raczej nie musimy przekopywać stron internetowych w poszukiwaniu informacji, czy w danym sklepie można zapłacić później. Ogłoszenia o takiej opcji na ogół widnieją na stronie głównej, stronach konkretnych produktów i w formularzach zamówienia. Nie da się ich przeoczyć. To w końcu korzyść i dla sklepów odzieżowych, i dla platformy. Oba te podmioty przyciągają w ten sposób klientów.

Wygoda tej możliwości, zwłaszcza kiedy kupuje się ubrania, sprawia, że kupujący chętniej wybiorą najpierw sklep, a potem tę platformę płatniczą, która daje taki przywilej. Wygląda na to, że dla użytkowników odzieżowych sklepów online będzie to prawdziwa gratka. Pozostaje czekać, aż inne platformy podchwycą temat i to rozwiązanie rozpowszechni się na szeroką skalę!

Biznes

Elon Musk wzywa do powstrzymania wyścigu w tworzeniu sztucznej inteligencji

Elon Musk wzywa do powstrzymania wyścigu w tworzeniu sztucznej inteligencji

2023-03-30, 16:00
Budowa domu powyżej 70 m kw. będzie możliwa na podstawie jedynie zgłoszenia

Budowa domu powyżej 70 m kw. będzie możliwa na podstawie jedynie zgłoszenia

2023-03-29, 18:01
Premier: zleciłem wprowadzenie przepisów ograniczających wpływ ukraińskiego zboża do Polski

Premier: zleciłem wprowadzenie przepisów ograniczających wpływ ukraińskiego zboża do Polski

2023-03-29, 15:48
Skup nieruchomości - czy opinie są ważne [reklama]

Skup nieruchomości - czy opinie są ważne? [reklama]

2023-03-29, 15:17
Pożyczył 800 złotych  musi oddać ponad 100 tysięcy Interweniuje minister Ziobro

Pożyczył 800 złotych – musi oddać ponad 100 tysięcy! Interweniuje minister Ziobro

2023-03-29, 10:32
Termiczne przetwarzanie odpadów w Inowrocławiu. Spółka CIECH robi kolejny krok

Termiczne przetwarzanie odpadów w Inowrocławiu. Spółka CIECH robi kolejny krok

2023-03-29, 09:20
Rada UE: zakaz sprzedaży aut spalinowych po 2035 roku. Polska przeciwna

Rada UE: zakaz sprzedaży aut spalinowych po 2035 roku. Polska przeciwna

2023-03-28, 22:47
Modne kurtki przejściowe dla mężczyzn  przygotuj się na nadejście wiosny [reklama]

Modne kurtki przejściowe dla mężczyzn – przygotuj się na nadejście wiosny [reklama]

2023-03-28, 22:00
Program Czyste Powietrze. Gmina z Kujaw i Pomorza w grupie liderów

Program „Czyste Powietrze". Gmina z Kujaw i Pomorza w grupie liderów

2023-03-28, 20:30
Welconomy Forum w Toruniu. Rozmowy ponad podziałami o ekonomii przyszłości

Welconomy Forum w Toruniu. Rozmowy ponad podziałami o ekonomii przyszłości

2023-03-28, 17:00