Poniedziałek, 06 lutego 2023 r.   Imieniny: Doroty, Bogdana, Pawła
Polskie Radio PiK » Biznes
2023-01-24, 14:16 Reklama

Fulfillment - co to jest i jak działa w biznesie? [reklama]

Materiały promocyjne
Materiały promocyjne
Fulfillment to opcja kompleksowej obsługi biznesów e-commerce. Polega na zlecaniu firmie logistycznej całościowej realizacji zamówień – od ich przyjęcia, aż po doręczenie do konsumenta. Fulfillment oferuje m.in. firma InPost, która pozwala przedsiębiorcom oddać w profesjonalne ręce proces end-to-end.
Co to jest fulfillment?

Fulfillment polega na obsłudze zamówień w sklepach internetowych przez firmę zewnętrzną, czyli nie bezpośrednio przez sprzedawcę. Przedsiębiorca może wykupić takie usługi u firm logistycznych. Integruje się wtedy system sklepu z systemami magazynowymi przedsiębiorstwa, dzięki czemu pracownicy logistyczni mogą od razu przejmować każde zamówienie do realizacji. Szczegółowy opis całej procedury znajduje się na stronie internetowej https://inpost.pl/fulfillment, na której można też skorzystać z formularza kontaktowego.

InPost Fulfillment – charakterystyka oferty

Fulfillment oferowany przez firmę InPost zaczyna się od integracji systemu magazynowego ze sklepowym. Zadaniem firmy logistyczno-kurierskiej jest także przejęcie całego towaru sklepu i przechowywanie go w odpowiednich warunkach w magazynie. Gdy tylko klient złoży zamówienie w sklepie internetowym, InPost natychmiast otrzymuje informację, a pracownicy firmy mogą przejść do szykowania i pakowania produktów. Jeśli do zakupu dojdzie przed 20:00, to paczka wyruszy do konsumenta tego samego dnia, a dotrze dnia następnego.

Wszelkie wymogi dotyczące pakowania, tzn. dołączanie ulotek czy sposoby wypełniania kartonów, są zgodne z życzeniem sprzedawcy. Po zapakowaniu przesyłki pracownicy magazynu nadają ją do doręczenia. InPost może samodzielnie zająć się dostawami, ale także przekazać je innym firmom dostawczym. To sprawia, że sprzedawca jest w stanie oferować swoim klientom dostawy realizowane za pośrednictwem wielu przewoźników. Nie musi ograniczać się jedynie do InPost. Warto mieć jednak na uwadze, że automaty Paczkomat® to jedna z najchętniej wybieranych przez klientów form dostaw. Dzięki opcji fulfillment można korzystać z niej w atrakcyjnej cenie.

InPost oferuje w ramach pakietu również zwroty towarów. Klienci mogą dzięki temu bezpiecznie i szybko zwracać produkty, co nierzadko wpływa na decyzję o dokonaniu zamówienia w konkretnym sklepie. Każda oferta kompleksowej obsługi jest dokładnie dopasowywana do potrzeb danego sprzedawcy. Można poprosić np. o naklejanie etykiet językowych czy obsługę akcji marketingowych. Cały proces sprzedaży może przejść w ręce InPost.

Zalety korzystania z fulfillmentu firmy InPost

Wykupienie usługi fulfillment przez sprzedawcę wiąże się z ogromnymi oszczędnościami oraz usprawnieniem procesów realizacji. Przede wszystkim nie musi on na własną rękę zajmować się wynajmem lub zakupem magazynu ani zatrudniać pracowników. Niekiedy w rozwijającym się biznesie może być trudno oszacować wielkość magazynu, jaki będzie potrzebny za jakiś czas. Dzięki korzystaniu z fulfillmentu rozmiar magazynu jest elastyczną kwestią, dzięki czemu można zwiększać oraz zmniejszać liczbę przechowywanych w nim produktów.

Dzięki temu, że w firmie logistycznej pracuje cały zespół wykwalifikowanych osób, zamówienia realizuje się natychmiast. Gdy sprzedawca samodzielnie zajmuje się wysyłkami lub ma mało pracowników do pomocy, czas oczekiwania klientów na towar może się wydłużyć. Przedsiębiorca nie musi martwić się o zaopatrywanie się w odpowiednią liczbę opakowań czy o ich ceny. Wszystko organizuje firma obsługująca.

Korzystanie z fulfillmentu ma pozytywny wpływ nie tylko na działanie sklepu internetowego, ale także na środowisko. InPost wykorzystuje w swoich działaniach procesy redukujące ilość dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery czy śmieci trafiających do środowiska. Sprzedawca może liczyć na stały kontakt z firmą logistyczną i cały czas kontrolować to, co dzieje się z zamówieniami klientów.

Dzięki tak sprawnej obsłudze wzrasta zadowolenie klientów, a co za tym idzie – także ich liczba. Każdy przedsiębiorca, a w szczególności ten zarządzający średnim lub dużym sklepem, powinien rozważyć opcję fulfillmentu, aby oszczędzać i pieniądze, i cenny czas.

Biznes

2023-02-04, godz. 07:58 WZL nr 2 w Bydgoszczy bez zarządu. Spółka szuka nowych władz WZL nr w Bydgoszczy nie mają już zarządu w dotychczasowym kształcie. Piotr Skrzyński, prezes zakładów, złożył rezygnację, a Daniela Ciechalskiego i… » więcej 2023-02-02, godz. 13:02 Koniec Avengersów [reklama] Twórcy gry Marvel's Avengers oficjalnie odwołują wszelkiego rodzaju wsparcie dla najnowszej postaci do pobrania, The Winter Soldier. Oryginalne wydanie z 2020… » więcej 2023-01-31, godz. 09:22 Idealny komplet pościeli do Twojej sypialni krok po kroku [reklama] Wybór pościeli może wydawać się błahym, nieskomplikowanym zadaniem, które zajmuje dosłownie kilka chwil i nie wymaga długiego zastanowienia. Oczywiście… » więcej 2023-01-31, godz. 09:00 Sukienka na sezon przejściowy [reklama] Jeszcze nie do końca ciepło, już nie tak bardzo zimno… Sezon przejściowy jest często uważany za najtrudniejszy okres w roku, jeśli chodzi o dostosowanie… » więcej 2023-01-30, godz. 13:23 Czy patelnia żeliwna jest dla Ciebie? [reklama] Patelnia żeliwna to jedno z najstarszych i najtrwalszych narzędzi kuchennych, które jest cenione przez profesjonalnych kucharzy na całym świecie. Patelnie… » więcej 2023-01-29, godz. 14:12 Najlepsi rolnicy z Kujaw i Pomorza z nagrodami za gospodarskie osiągnięcia Konkurs „Rolnik Pomorza i Kujaw 2022” rozstrzygnięty. W Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala, podczas której najlepsi rolnicy… » więcej 2023-01-27, godz. 13:03 Ponad 253 tys. pasażerów odprawił bydgoski port lotniczy w minionym roku - Port Lotniczy Bydgoszcz w zeszłym roku zrealizował prawie 8,2 tys. operacji i odprawił przeszło 253 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 155 proc. w porównaniu… » więcej 2023-01-27, godz. 06:52 Zatrudnią ponad 100 osób w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym Nowe miejsca pracy powstaną w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. W tym roku działający na terenie parku inwestorzy zapowiadają zatrudnienie ponad… » więcej 2023-01-26, godz. 09:54 ZUS zaczął wysyłkę PIT-ów. Deklaracje otrzymamy do końca lutego Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowych za 2022 rok. PIT otrzymają m.in. emeryci, renciści i osoby, które w zeszłym… » więcej 2023-01-25, godz. 19:41 Bydgoszcz kupi kolejnych jedenaście nowoczesnych tramwajów od Pesy - Rozszerzamy kontrakt na zakup nowych tramwajów. Oprócz 10 zamówionych w ubiegłym roku niskopodłogowców, zamawiamy z Pesy kolejnych 11 sztuk - informuje… » więcej
1234567