Niedziela, 04 grudnia 2022 r.   Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Polskie Radio PiK » Biznes
2022-11-22, 15:22 Reklama

Czym się kierować przy wyborze warsztatu wymiany opon? [reklama]

Materiały promocyjne
Materiały promocyjne
Każdy chce poruszać się samochodem komfortowo i bezpiecznie. Wpływ na to mają jednak nie tylko uważna jazda czy przestrzeganie przepisów. Na standard jazdy będą wpływać także regularne przeglądy, dzięki którym będziesz miał pewność, że wszystkie podzespoły samochodu pracują, jak należy. Jednym z elementów, który powinien podlegać inspekcji podczas takiego przeglądu, jest ogumienie pojazdu.
Dlaczego opony mają tak duży wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy?

Opony mają cały czas kontakt z nawierzchnią. To od nich zależy, jak samochód będzie wykonywać jakiś manewr. Powinny być one w dobrym stanie technicznym. Dodatkowo musisz dobrać je odpowiednio do panujących warunków atmosferycznych. Opony warto wymieniać sezonowo, a także wtedy, kiedy się zużyją. W przypadku uszkodzeń ogumienia niekiedy możliwa jest też wulkanizacja, czyli naprawa opon.

Wymiana opon – jak wybrać dobry warsztat?

Tak, jak w przypadku wielu usług, dobrym pomysłem jest kierowanie się opinią innych osób. Możesz podpytać znajomych lub rodziny, z jakiego warsztatu korzystali, kiedy wymieniali opony w swoich pojazdach. Jeśli byli zadowoleni z wykonanej w tym miejscu usługi, to możesz założyć, że także się nie zawiedziesz.

Nikt nie może z czystym sumieniem polecić Ci warsztatu w okolicy? Zawsze możesz zdać się na opinie w Internecie. Oczywiście warto zachować pewien dystans i nie wierzyć w każdą pochlebną recenzję. Skrajne opinie w sieci często mogą nie odzwierciedlać rzeczywistości. Jak więc wybrać warsztat wulkanizacyjny na podstawie opinii w Internecie? Im więcej ocen, tym pewniejsze miejsce. Jeśli jakiś warsztat ma dużo opinii, to znaczy, że skorzystało z niego wiele osób. A gdy do tego zdecydowana większość recenzji jest pozytywna, to możesz być spokojny o jakość wykonanej usługi.

Wymiana opon – wybierz warsztat zrzeszony w sieci

Wielu kierowców często wybiera warsztaty zrzeszone w jakiejś sieci. Nierzadko, aby jakiś serwis samochodowy mógł do takiej sieci przystąpić, musi spełniać określone kryteria. Przestrzeganie procedur, używanie odpowiednich narzędzi, określone szkolenia pracowników – takie standardy sprawiają, że kierowcy często decydują się na skorzystanie z usług właśnie warsztatu zrzeszonego w jakiejś sieci. Choć oczywiście nie jest to gwarancja serwisu na najwyższym poziomie. Podobnie jak jednoosobowy, prywatny, nienależący do żadnego sieci zakład, nie oznacza niskiej jakości.

Wymiana opon w Bydgoszczy – jak znaleźć warsztat blisko siebie?

Przeczytanie opinii i znalezienie warsztatu, który ma dobre oceny to jedno. Co, jednak jeśli chcesz, aby warsztat spełniał też inne kryteria? W takim przypadku na pomoc mogą przyjść wyszukiwarki warsztatów jak, chociażby Motointegrator.com. W takim miejscu możesz wybrać lokalizację, w jakiej ma znajdować się warsztat i usługę, jaką powinien świadczyć – w tym wypadku będzie to wymiana opon. Zobaczysz listę serwisów, z której możesz wybrać to miejsce z pozytywnymi opiniami.

Pozostałe kryteria wyboru warsztatu wulkanizacyjnego

Decydując się na wymianę opon, warto wybrać miejsce, które świadczy usługę kompleksowo. To znaczy przed zamontowaniem ogumienia, sprawdzi jego stan, a po – odpowiednio zweryfikuje zbieżność kół. Jeśli decydujesz się na kupno opon w warsztacie, warto zwrócić uwagę na marki, z jakimi współpracuje dany serwis – czy są to opony gwarantujące bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Mając na uwadze wszystkie powyższe kryteria, będziesz mógł wybrać warsztat, który wykona zmiany opon w Twoim aucie.

Biznes

2022-12-04, godz. 16:35 Pierwszy twist pojechał do Krajowy w Rumunii. Burmistrz chwali design pociągu Pesa Bydgoszcz dostarczyła do miasta Krajowa w Rumunii pierwszy z 17 zamówionych tramwajów Twist. Dotychczas fabryka przekazała na rynek rumuński 20 tego… » więcej 2022-11-30, godz. 15:50 300 osób znajdzie pracę w nowej fabryce Erbudu w Ostaszewie pod Toruniem Drewniane obiekty modułowe - na przykład szkoły, żłobki - będą powstawać w nowo otwartej fabryce MOD1 w Ostaszewie (gmina Łysomice). Podczas uroczystego… » więcej 2022-11-30, godz. 14:32 Obóz w Hiszpanii - idealna opcja, jeśli szukasz pomysłu na niezapomniane wakacje dla Twojego dziecka [reklama] Jeśli szukasz pomysłu na wakacje, które będą pełne wrażeń, z olbrzymią ilością atrakcji i czasu spędzonego w gronie rówieśników, to rozważ kolonie… » więcej 2022-11-30, godz. 13:49 Jazda po alkoholu w 2022 roku. Co za to grozi? [reklama] Prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu w Polsce niesie ze sobą szereg poważnych konsekwencji. Przepisy dotyczące tego wykroczenia zmieniły się w ciągu… » więcej 2022-11-28, godz. 13:40 Jak wygląda rynek pomp ciepła w Polsce? [reklama] Polska przoduje, jeżeli chodzi o popularność pomp ciepła. Obecnie rynek ten rośnie w naszym kraju zdecydowanie najszybciej na terenie Europy. Okazuje się… » więcej 2022-11-28, godz. 07:00 SZYBKIE I TANIE NADANIE PACZEK KRAJOWYCH I ZAGRANICZNYCH [REKLAMA] Nadanie paczek to proces, który jest regularnie ulepszany na potrzeby klientów. Większość firm kurierskich oferuje możliwość nadania przesyłek w przeznaczonych… » więcej 2022-11-25, godz. 20:00 Firmy z Kujaw i Pomorza laureatami 25. edycji programu Przedsiębiorstwo Fair Play Nagroda główna - Statuetka Przedsiębiorstwa Fair Play 2022 trafiła do 10 firm - wśród nich jest Polmass Bydgoszcz. Kapituła przyznała także 5 nagród… » więcej 2022-11-25, godz. 13:06 Jak kupować artykuły spożywcze on-line? Pomoże aplikacja "InPost Fresh" [reklama] Polacy chętnie kupują w internecie ubrania, elektronikę czy artykuły gospodarstwa domowego. Od pewnego czasu coraz częściej decydują się także na kupowanie… » więcej 2022-11-24, godz. 11:40 Urządzamy stylową jadalnię z marką FORTE! Teraz krzesła z -20% zniżką [reklama] Chociaż w badaniach PAYBACK Opinion Poll najpopularniejszymi miesiącami, w których Polacy remontują mieszkania są maj, czerwiec i lipiec, to sklepy budowlane… » więcej 2022-11-24, godz. 09:35 Inowrocław zyskał jedną z najnowocześniejszych ocynkowni w Europie - To święta zakładu, pracowników, wszystkich pokoleń, które budowały Inofamę, a z punktu widzenia technologicznego to „XXI wiek plus” - mówi o nowej… » więcej
1234567