Sobota, 24 września 2022 r.   Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Polskie Radio PiK » Biznes
2022-09-19, 00:02 Artykuł sponsorowany

Projekt Ekologiczna Gmina na Dożynkach w Złotnikach Kujawskich [film]

fot. Polskie Radio PiK
fot. Polskie Radio PiK
fot. Polskie Radio PiK
fot. Polskie Radio PiK
3 września Polskie Radio PiK wraz z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu spotkali się na gminnych dożynkach w Złotnikach Kujawskich. Jakie atrakcje czekały na gości na stadionie OSiR?
- Tradycja dożynkowa to coś mocno zakorzenionego w kulturze polskiej i naszej kujawsko-pomorskiej tradycji. Jest to coś ważnego, bo jest to nasz chleb, nasz stół i codzienne życie. Dzisiaj dziękujemy rolnikom za ten trud całoroczny i radujemy się z tego, że zima i kolejny rok będzie taki, na jaki zasłużyliśmy - mówi Witold Cybulski, wójt gminy Złotniki Kujawskie.

Mieszkańcy całej gminy spotkali się na stadionie OSiR-u w Złotnikach Kujawskich, by wspólnie bawić się z okazji kończących się prac na polach. Na gości tradycyjnie już czekały występy muzyczne, m.in. zespołu „Złotniczanki”, pokazy saperów z Inowrocławia, można było skosztować regionalnych specjałów przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich, nie zabrakło też licznych atrakcji dla dzieci.

W trakcie imprezy była możliwość odwiedzenia punktu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, gdzie na pytania mieszkańców odpowiadali Renata Napierkowska i Robert Śpiewakowski.

- Spotykamy się z mieszkańcami gmin od początku wakacji. Najczęściej pytają nas o program „Czyste powietrze”, który niedawno skończył cztery lata. Dotyczy on domów jednorodzinnych, więc wielu mieszkańców naszego województwa jest zainteresowanych, by korzystając z dofinansowania wymienić starego „kopciucha” na nowe ogrzewanie. Ale to niejedyny program o jakim opowiadamy - mówi Renata Napierkowska.
Z jakich jeszcze programów można skorzystać i jak bawili się mieszkańcy na dożynkach w Złotnikach Kujawskich? Zobaczcie na filmie!Projekt „Ekologiczna gmina” sfinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, realizującego programy „Ciepłe Mieszkanie”, „Czyste Powietrze”, „Czyste Powietrze+”, „Eko Klimat” oraz „Agroenergia”.

Biznes

2022-09-22, godz. 15:48 Pracę znajdzie tu ponad 4 tys. osób. Budują Centrum Zalando w Bydgoszczy Uroczystość zawieszenia wiechy na budowanym Centrum Logistycznym Zalando odbywała się w środę w Bydgoszczy. Budynek będzie miał 140 tys. metrów kwadr… » więcej 2022-09-22, godz. 13:31 Wizz Air zaczyna latać z Bydgoszczy. Pierwszy kierunek: Londyn Luton Węgierskie linie lotnicze Wizz Air w sezonie zimowym uruchamiają pierwsze w historii regularne rejsy z Portu Lotniczego Bydgoszcz. » więcej 2022-09-20, godz. 19:10 Pracownicy żądają podwyżek. Spór zbiorowy w Indorama Ventures Szykuje się strajk w zakładach chemicznych Indorama Ventures Poland we Włocławku. Załoga żąda wyższych pensji. » więcej 2022-09-20, godz. 09:30 Lokomotywa wodorowa Pesy na targach kolejowych w Berlinie [wideo] InnoTrans to największe targi kolejowe na świecie. Bydgoska Pesa pojechała do Niemiec z lokomotywą wodorową. - To jest prototyp, pierwszy tego typu pojazd… » więcej 2022-09-16, godz. 14:17 Sprawa bydgoskiej deszczówki nadal w sądzie. Spółdzielnie chcą płacić, ale mniej Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił uchwałę bydgoskiej Rady Miasta w/s opłat za deszczówkę, został zaskarżony w całości - informują… » więcej 2022-09-15, godz. 19:38 Gala konkursu Lodołamacze: Niepełnosprawni to bardzo dobrzy pracownicy [wideo, zdjęcia] Lodołamacze przyznane - chodzi o konkurs adresowany do pracodawców, instytucji i organizacji, które wyróżnia wrażliwość społeczna. Uroczysta gala odbyła… » więcej 2022-09-15, godz. 01:47 Ceny prądu będą coraz wyższe. Jest tylko jeden sposób na obniżenie [REKLAMA] Ostatnie doniesienia na temat cen prądu budzą w nas co najmniej niepokój. Obok tego, realny wydaje się blackout, a więc sytuacja, gdzie czasowo na pewnym… » więcej 2022-09-13, godz. 07:45 Kujawsko-pomorscy milionerzy. Jest ich o prawie 200 więcej, niż rok temu W zeznaniach podatkowych za 2021 rok, dochód powyżej miliona złotych zadeklarowało prawie 1900 osób z Kujaw i Pomorza. Ich łączny dochód to ponad 4,8 mld… » więcej 2022-09-13, godz. 00:02 Dobre buty sportowe damskie, czyli jakie? Na te cechy warto zwrócić uwagę [REKLAMA] Zakup butów sportowych może okazać się nie lada wyzwaniem - najpopularniejsze marki oferują dziesiątki rozmaitych modeli, które różnią się od siebie… » więcej
1234567