Energa Basket Liga - Start zatrzymany w Toruniu. Twarde Pierniki z 16 wygraną

2022-03-24, 13:54  Redakcja/twardepierniki.pl
Aaron Cel w meczu Twarde Pierniki Toruń - Polski Cukier Pszczółka Start Lublin. Fot. Róża Koźlikowska/Twarde Pierniki Toruń

W zaległym spotkaniu 22. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze Twardych Pierników Toruń pokonali Polski Cukier Pszczółkę Start Lublin 81:55. Dominacja gospodarzy trwała praktycznie od początku pierwszej kwarty, wygranej 25:6.

Od początku meczu w świetnej dyspozycji był Aaron Cel. który wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 8:2. Chwile później trener gości, widząc niemoc swoich podopiecznych, poprosił o przerwę na żądanie już w trzeciej minucie meczu. Twarde Pierniki z każdą kolejną akcja powiększały jednak przewagę i po pierwszej kwarcie było już 25:6. Po krótkiej przerwie koszykarze Startu zaczęli trafiać, ale torunianie nadal kontrolowali spotkanie (34:13). Po dobrych akcjach Daniela Amigo i Jamesa Eadsa do przerwy było 41:20.

Podłamani głoście nie mogli przebić się przez dobrą obronę torunian i odrobić strat. W połowie trzeciej kwarty przewaga gospodarzy sięgnęła 26 punktów. Krótki zryw w wykonaniu Clevelanda Melvina i Mateusza Kostrzewskiego pozwoliło odrobić część strat, ale przed ostatnią częścią gry na tablicy było 58:38. Ostatnia kwarta nie zmieniła już nic w obrazie meczu -Torunianie grali długie akcje, uniemożliwiając przeciwnikom zmniejszanie strat.Ostatnie 5 minut koszykarze z Torunia wygrali 17:9 i spokojnie dowieźli cenną wygraną, która zbliża do zajęcia miejsca w ósemce na koniec rozgrywek.

- Kluczem było nasze nastawienie od samego początku, gdzie zagraliśmy bardzo agresywnie w obronie, trafialiśmy z otwartych pozycji. Przewaga, która zdobyliśmy w pierwszej kwarcie ustawiła mecz. - podsumował Bartosz Diduszko w rozmowie opublikowanej na stronie internetowej klubu.

Kolejny mecz Twardych Pierników w sobotę, 26 marca. Torunianie pojadą do Włocławka na derby z Anwilem.

Twarde Pierniki Toruń - Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 81:55 (25:6, 16:14, 17:18, 23:17)

Twarde Pierniki:
James Eads 18, Aaron Cel 16, Daniel Amigo 10, Roko Rogić 9, Bartosz Diduszko 8, Michał Kołodziej 6, Michał Samsonowicz 5, Przemysław Karnowski 4, Jahenns Manigat 3, Szymon Janczak 2, Ignacy Grochowski 0

Polski Cukier Pszczółka Start:
Cleveland Melvin 21, Mateusz Dziemba 9, Mateusz Kostrzewski 9, Mike Scott 8, Mikołaj Stopierzyński 4, Jimmie Taylor 2, Andre Walker 2, Bartłomiej Pelczar 0, Damian Jeszke 0, Roman Szymański 0, Bartosz Ciechociński 0, Elijah Wilson 0

2024-03-27, 13:53
BKS Visła zakończy fazę zasadniczą. Które zajmie miejsce w tabeli Relacja w PR PiK

BKS Visła zakończy fazę zasadniczą. Które zajmie miejsce w tabeli? Relacja w PR PiK

2024-03-26, 06:48
Wsparcie dla sportu na uczelniach. Minister Nitras ogłosił program rozwoju lig akademickich

2024-03-25, 21:25
Trzy medale kujawsko-pomorskich tenisistów stołowych podczas MP. Kotowski dwukrotnie srebrny

Trzy medale kujawsko-pomorskich tenisistów stołowych podczas MP. Kotowski dwukrotnie „srebrny”

2024-03-25, 12:31