Nieudany weekend siatkarskich zespołów z regionu. Trzy mecze i trzy porażki

2021-11-01, 10:38  Redakcja
Zawodniczka Grupy Azoty Chemik Police Agnieszka Kąkolewska i Patrycja Balmas z Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz. Fot. PAP/Marcin Bielecki

Kończąca się kolejka nie była udana dla naszych zespołów z Tauron Ligi i Tauron 1. Ligi. Porażki Pałacu Bydgoszcz i Jokera Świecie z medalistkami kobiecej ekstraklasy nie są niespodziankami, ale przegrana niepokonanych dotychczas siatkarzy Visły w Częstochowie to dla kibiców zaskoczenie.

Jako pierwsi na parkiet wybiegli w ten weekend siatkarze BKS Proline Visły Bydgoszcz, którzy w Częstochowie mierzyli się z Exact Systems Norwidem.

Pierwsza partia była niezwykle długa i wyrównana i drużyny kończyły ją grą na przewagi. W końcówce lepsi okazali się gospodarze i wygrali 30:28. W drugim secie bydgoszczanie prowadzili od początku (4:1), kontrolując przebieg zdarzeń do końca (25:22). Kolejna partia sobotniego meczu przypominała pierwszą. Żaden z zespołów długo nie uciekał przeciwnikom (21:21). Dopiero w końcówce siatkarze Visły zdobyli trzy punkty z rzędu i po udanym ataku Kwasigrocha, błędzie Łapszyńskiego i kontrze skończonej przez Wierzbickiego wygrali 25:22. W czwartej partii to gospodarze objęli prowadzenie (9:6) i nie pozwoli podopiecznym Marcina Ogonowskiego odrobić strat, wygrywając 25:20.

Tie-break był wyrównany i przy zmianie stron gospodarze prowadzili 8:6. W końcówce kluczowa okazała się kontra częstochowian, dzięki której udało się odskoczyć na 14:12 i chwilę później zakończyć seta 15:13 i całe spotkanie 3:2.

Warto zauważyć świetną grę bydgoskich środkowych (łącznie 29 punktów przy bardzo dobrej skuteczności). Nieco gorzej zagrali natomiast przyjmujący. Dobrą wiadomością dla kibiców jest obecność w składzie Igora Yudina, który wraca do pełni dyspozycji i pojawił się na boisku jako zmiennik.

Exact Systems Norwid Częstochowa - BKS Visła Proline Bydgoszcz 3:2 (30:28, 22:25, 22:25, 25:20, 15:13)

Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli Tauron Ligi Joker Świecie grał z liderem - Developresem Bella Dolina Rzeszów. Rzeszowianki już w pierwszej partii szybko odskoczyły na trzy punkty (14:11) i powiększały później przewagę, wygrywając seta do 19. W drugiej partii wszystko wskazywało na podobny scenariusz (16:12, 21:16), ale świeciankom udało się doprowadzić do remisu 24:24, ale dwie kolejne piłki wygrały podopieczne Stephana Antigi. Rozpędzone rzeszowianki, szybko odskoczyły w trzecim secie (8:3). Ekipa ze Świecia próbowała walczyć, jednak udawało się to tylko w pojedynczych akcjach. Pewnie grające rzeszowianki powiększyły przewagę (21:12) i spokojnie doprowadziły mecz do końca.

Joker pozostaje ostatni w tabeli, mając na koncie zaledwie jedno zwycięstwo w sześciu meczach.

Joker Świecie - Developres Bella Dolina Rzeszów 0:3 (19:25, 24:26, 18:25)

W niedzielę na parkiet wbiegły siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz, które mierzyły się z Grupą Azoty Chemikiem Police. Wygrana mistrzyń Polski nie była ani przez moment zagrożona, choć bydgoszczankom udało się w drugim secie odskoczyć policzankom na kilka oczek (8:4). Warto zauważyć, że w barwach Chemika szansę gry od pierwszych minut po powrocie do kontuzji dostała była rozgrywająca Pałacu Marlena Kowalewska (w latach 2015-17 grała w Bydgoszczy po panieńskim nazwiskiem - Pleśnierowicz).

Trener Piotr Matela przez 3 sety szukał optymalnego ustawienia, a na boisku pojawiały się Magdalena Mazurek, Zuzanna Szperlak czy Majka Szczepańska-Pogoda w ataku, ale żadna z nich nie wpłynęła na losy meczu.

Następny mecz Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz rozegra u siebie w niedzielę, 7 listopada z #VolleyWrocław. Początek o nietypowej porze – 12.30. Będzie to niezwykle ważne spotkanie w kontekście walki o utrzymanie. Pałac z jedną wygraną ma 4 punkty, a Volley Wrocław z dwoma punktami jest przedostatni w tabeli.

Grupa Azoty Chemik Police – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:17, 25:20, 25:21)

Polscy żeglarze z awansem na Igrzyska Olimpijskie

Polscy żeglarze z awansem na Igrzyska Olimpijskie!

2024-04-23, 15:34
Mistrz Polski stanie do obrony tytułu Najbliższe tygodnie zdecydują o losie Chemika

Mistrz Polski stanie do obrony tytułu? Najbliższe tygodnie zdecydują o losie Chemika

2024-04-22, 21:19
Zagłębie Lubin mistrzem Polski. Piłkarki ręczne sięgnęły po czwarty tytuł z rzędu

2024-04-22, 10:23