III liga: Unia Janikowo i Elana rozgromiły rywali

2021-10-24, 12:58  Jarosław Kopeć
Kami Żylski z Zawiszy (biała koszulka) w akcji/fot. nadesłane

Piłkarze z Janikowa wygrali szóste spotkanie z rzędu w III lidze (gr. 2). Przełamała się Elana Toruń, pokonując 5:0 rezerwy Pogoni Szczecin. Zespoły Olimpii Grudziądz i Zawiszy zremisowały swoje mecze.

Unia Janikowo idzie jak burza. Po zmianie trenera na początku września kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. W 15. kolejce III ligi (gr. 2) biało-niebiescy w sobotę (23 października) zmierzyli się z Błękitnymi Stargard, którzy przed sezonem mieli aspiracje, by walczyć o czołowe pozycje.

Ostre strzelanie gospodarze zaczęli już w pierwszej połowie i do szatni schodzili przy prowadzeniu 2:0. Na listę zdobywców goli wpisali się Gracjan Goździk (20 min.) i Maciej Mysiak (42 min.). Po zmianie stron przyjezdni próbowali odrobić straty i nawet udało im się zdobyć gola kontaktowego, ale w 70. minucie zawodnik Błękitnych Marcin Raich otrzymał drugą żółta kartkę i musiał opuścić boisko. Od tej pory do bramki trafiali już tylko piłkarze Unii. Trzeciego i czwartego gola strzelił Przemysław Kędziora. Damian Zagórski podwyższył na 5:1 w 82. minucie. A wynik ustalił w doliczonym czasie gry Mysiak.

Zawodnicy z Janikowa wygrali tym samym szósty mecz z rzędu w lidze, a doliczając rozgrywki pucharowe, było to ósme zwycięstwo z kolei pod wodzą Piotra Klepczarka. Unia ma teraz 25 punktów i zajmuje szóste miejsce w tabeli. W następnej kolejce biało-niebiescy zmierzą się w Gdyni z Bałtykiem. Mecz zaplanowano na piątek (29 października) na godz. 17.00.

W 15. kolejce punkty straciła, liderująca w tabeli Olimpia. Grudziądzanie byli do tej pory bezkompromisowi, albo wygrywali, albo przegrywali. Tym razem pojechali do Środy Wielkopolskiej na mecz z Polonią. Nie bez podstaw trener Maciej Płuska obawiał się tego przeciwnika. Na początku października przyjechał nawet do Bydgoszczy podglądać Polonię w starciu z Zawiszą Bydgoszcz. Wprawdzie zespół Olimpii nie dał sobie wbić gola, ale też żadnej bramki nie strzelił i pierwszy remis w sezonie stał się faktem. Drużyna z Grudziądza wciąż prowadzi w lidze, ale przewaga nad drugą w tabeli Kotwicą zmalała do dwóch punktów. Zespół z Kołobrzegu rozbił bowiem w Koszalinie Bałtyk 4:1. Za tydzień Olimpia zmierzy się u siebie z KP Starogard Gdański.

Dobra passę kontynuuje bydgoski Zawisza. W sobotę zaliczył siódmy z rzędu mecz bez porażki. Tym razem zremisował u siebie ze Świtem Skolwin-Szczecin. Podopieczni Piotra Kołca prowadzili po bramce strzelonej w 14. minucie przez Kamila Żylskiego. Bydgoski napastnik zaliczył tym samym szóste trafienie w sezonie. W drugiej połowie goście wyrównali po rzucie rożnym w 71. minucie. Gola głową zdobył Patryk Bil.

- Wiedzieliśmy z kim przyjdzie nam się zmierzyć. Świt to solidny zespół, który na przestrzeni dwóch, trzech sezonów przegrał niewiele spotkań – mówił po meczu trener Zawiszy, Piotr Kołc. - Myślę, że wynik jest sprawiedliwy. Mecz mógł się podobać, był dynamiczny. Było też dużo jakości, jak na trzecioligowe rozgrywki. Niedosyt jest zawsze, gdy się prowadzi. Każdy miał swoje momenty w tym meczu, lepsze lub gorsze. Jak jest taki pojedynek i nie domknie się go drugą bramką, trzeba się liczyć, że ten jeden błąd się popełni. My go popełniliśmy przy stałym fragmencie.

Zawisza ma teraz na koncie 20 punktów i utrzymał dziewiąte miejsce w tabeli. W następnej kolejce niebiesko-czarni podejmą Kluczevię Stargard, która z trzema oczkami jest czerwoną latarnią ligi.

Z kolei złą serię przerwała Elana Toruń. Po czterech porażkach żółto-niebiescy w końcu wygrali i to jak. Pokonali na własnym stadionie rezerwy Pogoni Szczecin 5:0. Bramkowym łupem podzielili się: Michał Szczyrba (15 min.), Kamil Włodyka (28 min., 70 min.), Esteban Muñoz (54 min.), Paweł Karbowiński (74 min.). Dzięki zwycięstwu Elana oddaliła się od strefy spadkowej i z 17 punktami jest teraz 12. w tabeli. W następnej serii torunianie wybierają się do Stargardu na mecz z Błękitnymi.

2024-03-27, 13:53
BKS Visła zakończy fazę zasadniczą. Które zajmie miejsce w tabeli Relacja w PR PiK

BKS Visła zakończy fazę zasadniczą. Które zajmie miejsce w tabeli? Relacja w PR PiK

2024-03-26, 06:48
Wsparcie dla sportu na uczelniach. Minister Nitras ogłosił program rozwoju lig akademickich

2024-03-25, 21:25
Trzy medale kujawsko-pomorskich tenisistów stołowych podczas MP. Kotowski dwukrotnie srebrny

Trzy medale kujawsko-pomorskich tenisistów stołowych podczas MP. Kotowski dwukrotnie „srebrny”

2024-03-25, 12:31